Průkazka na cestování vlakem po Slovensku

Od: Datum: 30.12.15 00:59 odpovědí: 1 změna: 30.12.15 05:37

Potřebuji vědět, jakým způsobem lze pořídit průkaz na bezplatné cestování vlakem pro důchodce z ČR po Slovensku. Ptal jsem se na informacích na nádraží v Č.Budějovicích a paní mi řekla, že neví, jestli to udělají na počkání nebo až za tři dny. Chtěl bych se jet podívat na jaře do Popradu, kde jsem byl jako voják a za kamarádem do Prešova. Tak by mne docela zajímalo, jestli to jde zařídit cestou tam, bez nějakých větších problémů? Předem děkuji za informaci, MF.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.12.15 05:37
avatar
Do jara máte dost času na natahování s neznalými nebo neochotnými pracovníky ČD.
Pro úspěšné jednání s osobou za okénkem se připravte získáním informací na Bílé lince ČD.
V současné době jsou v provozu centra ČD, připravená poskytovat zákazníkům informace o vnitrostátní a mezinárodní přepravě a informace o dalších nadstandardních službách. - na čísle 840 112 113 se zákazník dovolá do regionálně nejbližšího ČDcentra, kde získá požadovanou informaci o vnitrostátní a mezinárodní přepravě, případně o tarifech Českých drah... tolik část info z materiálu ČD.
O podmínkách bezplatného cestování občanů ČR, resp. EU, na Slovensku pár informací na odkazu níže.
http://www.slovakrail.sk/sk/p…zplatna-preprava-v-kocke.html
Na Slovensku mi průkaz vystavili na počkání, později (při dodání dnes povinné fotografie) také na počkání vyměnili. V Košicích, na nějaké zastávce by to určitě bylo na pár dní.
Podobný způsob by měl fungovat i v ČB na nádraží, pokud nechcete čekat. Pokud počkáte ty tři dny, tak by ho měli vystavit i v Horní Dolní...
Jen bezplatný lístek na slovenskou část tratě by měli vystavit už v CZ, nebudete přece cestou tam vystupovat hned za hranicemi a kupovat zadarmo na SK
Poznámka
V létě jsem byl v Popradě kouknout na kasárna blíže ke Svitu, v šedesátých letech nazývaná Dukelská. Zaplakal jsem. Hrozně zanedbané.
Je tam volný přístup, na bráně nikdo nezastaví... Prošel jsem klidně celý objekt, teda buzerák, okolo budov, až dozadu, do budov jsem ale nezkoušel.
Arma měla zavřeno...
Nikdy se nevrátí pohádka mládí.
Jen jsem si říkal, že bych tam ty dva roky opět vydržel, ovšem výměnou za tehdejší zdraví a věk.
Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.