Tchán je prase

Od: Datum: 29.12.15 23:28 odpovědí: 81 změna: 20.01.16 18:15

Nastěhovala jsem se k muži do jeho domu, tchánovci bydlí nedaleko. Ovšem zahradu a některé části domu (spodek - tam nebydlíme) využívá tchán k chovu králíků a ukládání harampádí. Bylo to už tak zařízené přede mnou. Bydlíme tu už deset let a máme děti a je to čím dál tím horší. Zahrada je už nepoužitelná, stojí tam vrak auta, nábytek aj krámy, králíkárna a bedny s králíkama, všude teče hnůj. Dnes jsem zjistila, že jedna zasraná bedna (vážně z tečou sračky neopřeháním) je nastěhovaná v domě. Je to v části, kterou nevyužíváme k bydlení, ale chodí se kolem toho. Normálně mám chuť říct tomu praseti, že jestli to neuklidí, že se stěhuju a bude mít na svědomí rozpad manželství. Myslíte že to zabere?

Jinak po dobrém i zlém to zkouším pořád, něco jsem vybojovala, ale jak děděk stráne je to jen horší. Tchán mi vykládá bludy o tom jak děti potřebují zocelovat imunitu, ale z tohoto akorát všichni onemocníme. Muž se s ním už hádat nechce, děděk je cholerik a hned je vzteklej a on se bojí že to s ním sekne - k tomu opravdu při hádce není daleko.

Kolikrát si říkám ať už děděk chcípne a budu mít klid. Já vím, že to je hrozné, ale s ním je to teror.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ertl
Datum: 29.12.15 23:33
Máte muže, je to jeho otec. Musí to vyřešit on.
Pokud to nejde, musíte hledat jiné bydlení. Znám to z vlastní zkušenosti.
Ohodnoceno: 5x

Datum: 29.12.15 23:36

Mám 100% řešení. :) Kup rodině nový barák.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 29.12.15 23:36

Stoprocentně to zabere:

Tchán nastěhuje dalších pět beden plných ...,

aby Váš odchod urychlil...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.12.15 23:39

Toto musí řešit Váš muž se svým otcem. Vy jste ta, která se přistěhovala k někomu domů, komu toto dříve nevadilo a neřešil to. Tudíž byste se měla podřídit, nebo si zařídit své bydlení jinak a jinde. Už jen to, že nazýváte "dědkem"atd. otce svého muže je fakt ošklivé od Vás. Asi se on chová tak, jak se chováte Vy..

Datum: 29.12.15 23:44

A to jste si za deset let nebyli schopni pořídít vlastní bydlení? Ve vlastním se nemusíte ohlížet, nikdy bych nebydlel u rodičů svých ani manželky.

Od: tazatelkaja
Datum: 30.12.15 00:37

Ale pořídili, toto je náš dům (tedy dům mého muže), koupil si ho za své, žádný dar rodičů, tchán má svůj byt, zahradu, chalupu, všude hromadí, u nás nejvíc, je to po ruce a byl tak zvyklej než jsem přišla já. Špína je prý zdravá, bobky lentilky atd. Děděk mu říkám, sám se tak tituluje. Jak píšu, s věkem se to horší, muž moc nezasahuje - bojí se že po hádce mu bude zle - protože když se děděk hádá, vypadá že dostane infark, ovšem je splachovací, druhý den je mu to fuk, ne tak mě. Nevím jak moc tlačit na muže, aby svého otce srovnal, on k němu chová úctu. Nechci ho vydírat odchodem, ale toto je už na mě moc.

Od: ria®
Datum: 29.12.15 23:47

Já bych dopředu ohlásila, že se na jaře pozve úklidová firma, náklaďák a všechno se odveze, tak ať si odnese, co potřebuje. Děti jsou k rodičům hodně benevolentní.. tady si musíte trochu dupnout Vy... (králíci strašně smrdí)

doplněno 30.12.15 08:23:

Ještě mi to nedá, Vy pánové by jste chtěli aby vaše děti vyrůstali na smetišti, ve smradu, v hovínkách?...

Datum: 30.12.15 08:41

ja jsem na smetisti a v garazisti a ve stare cihelne a uhelne stravil cele detstvi a rozhodne bych nemenil :)

Od: strakatypes
Datum: 30.12.15 00:41

Čí je dům? Není zřejmě Váš, tak jak píší přede mnou, řešit s manželem. Zřejmě jste již řešili, nějaké malé ústupky od starého otce byly, ale s přibývajícím věkem to bude jenom horší. Vážně promluvit se všemi, s manželem i prarodičemi. Takovéto bydlení v dnešní době jaksi ne. Pokud manžel bude souhlasit, odstěhovat se, nebo nechat převést celý dům na Vašeho manžela a Vy si tam uděláte svůj pořádek a nikdo Vám tam nebude chodit, pouze když je pozvete. Myslím ale, že bude v rodině zle, protože když se s tím neudělalo něco hned, teď už to bude jenom horší. A pozor, abyste neměla doma na stará kolena druhého tchána. Dědí se to. Vždyť je to pro ostudu, to si nemůžete ani nikoho pozvat na návštěvu, Vy a ani děti, nemůžete ani na zahradu, dát si kávu, k bazénu, děti hrát atd. .

Aby tchán nevypěnil, tak Vy budete stále ve stresu a trápit se zápachem?

Jenom by mě zajímalo, ty králiky má i pro Vás, nebo na prodej? Pokud je máte v neděli k obědu, tak by Vám to mohli vyčítat.

Ohodnoceno: 0x

Od: dam®
Datum: 30.12.15 02:00

Nečetl jsem odezvy, ale váš manžel je Váš nebo čí vlastně, ostatní ani snad nemusím.

Datum: 30.12.15 02:26

Když sem si to tak celé přečetl, vylezlo mi z toho následující
- dům je manžela, vy jste do něj přišla
- v domě byl už před vaším příchodem zavedený nějaký systém, vy byste ten systém chtěla nyní změnit na úkor těch ostatních (dříve využívajících), navíc asi i proti vůli majitele (vašeho manžela, kterému stávající systém možná ani tak nevadí) pomocí výhrůžek a možná i vydírání
- podle vašeho popisu (chov králíků asi ne v malém, tj. jen pár kousků ke konzumaci, ze zahrady je skladiště všeho možného) se nejspíš jedná o domek (nebo spíš dokonce bývalé hospodářství) na vesnici
Vezmu to tedy od konce, tak trochu s otázkami
- na vesnicích bývalo odjakživa zvykem, že zahrada u domu (nebo aspoň její část, pokud byla velká a další část se využívala hospodářsky) sloužila jako odkladiště a skladiště všeho možného, dřevem na topení počínaje a stavebním materiálem, odstavenými stroji apod. konče. Móda dělat si okolo domů místo užitkových (užitkové je i to skladiště "bordelu") zahrady okrasné se objevila až posledních desetiletích a celkem logicky to stávající majitelé (uživatelé, v tomto případě váš tchán) nesou dost nelibě (čemuž se ani nedivím, kdo z nás má rád, když mu někdo jiný chce kecat do jeho systému a měnit mu jeho zažité zvyky). Myslím, že dost známá jsou prohlášení těch "starých" - "Dokud tady budu, bude to takhle, až tady jednou nebudu, dělej si tady co chceš". V této souvislosti si neodpustím otázku - podílíte se na údržbě (sečení, případně hrabání trávy, prořezávání stromů, sklízení úrody atd.) té zahrady? Pokud totiž ne, nedivte se, že vás a vaše názory nikdo nebere moc v potaz - návštěvě, která by přišla k vám do bytu a kecala by vám do jeho uspořádání byste asi taky velmi brzo ukázala dveře.
- píšete o nějaké "bedně" ve vámi neuvyužívané části domu. která v domě nebyla, teď tam je a něco z ní teče. To, že z ní něco teče, je jedna věc (možná by nemuselo, těžko říct) a to, že ta "bedna" je tam kde je a že tam dřív nebyla, je věc druhá. Možná ta "bedna" tam je proto, že se čekají mrazy a a v té bedně mohou být třeba malí králičci apod. Co se zkusit nejdřív zeptat? Pokud jste z města a přišla jste na vesnici jako vesnického života a domácího hospodaření neznalá, možná vás překvapí, že domácí zvířata, případně dobytek má na vesnici u lidí, které to zvířectvo živí, přednost před pořádkem a nějakým životním standartem. Bývaly doby, kdy se slepice a další drobné zvířectvo brávalo za velkých mrazů do chalupy, do obytné místnosti, protože nastydlé slepice nenesou a nebylo by tak co jíst. Kdo někdy odchovával třeba kuřata či housata, tak vám potvrdí, že když nemá líheň v teple, tak se ti drobečci berou v krabicích normálně do bytu, do tepla. Prostě to je vesnický styl života a těžko ho budete měnit, určitě ho ale nezměníte, dokud bude u domu hospodářství. Hospodářství odjakživa ovládal hospodář, případně hospodyně a ne přivdavší se tam nevěsta.
- a jsme u konce - dům měl manžel a vy jste tam přišla už do hotového, nějak zavedeného systému. To hovoří samo za sebe, netřeba k tomu nic dodávat.
Píšete - něco sem už vybojovala - pokud to neuklidí, říct, že se stěhuju a bude mít na svědomí rozpad manželství (s dovětkem "myslíte, že to zabere?". Jako že výhrůžkami a vydíráním něco docíte? Nejsem si tím tak jistý, že ano (v kladném slova smyslu), spíš bych si tipnul, že po vašem hysterickém výstupu si proti sobě postavíte nejen tchána, ale i manžela (který chlap by chtěl mít doma hysterickou ženskou, která by ho pořád stavěla do latě, vyhrožovala mu a vydárala ho) a budete se stěhovat sama a rychleji, než jste předpokládala (protože budete z domu vyhozena). Ono dost lidí na sobě nechá dříví štípat, ale všeho moc škodí a ty pověstné saze někdy bouchnou i kvůli větší blbosti. A jen takový dovětek - pokud byste od manžela odešla z jakéhokoli důvodu, počítejte s tím, že odejdete s pár taškama (pokud jste do domu prokazatelně např. kvůli rekonstrukci za doby manželství nevrazili velké peníze ze společného, což by vám musel manžel z poloviny vyplatit) a nejspíš i bez dětí, protože nebudete mít kde bydlet a tím možnost zajistit potřebný standart pro děti, na rozdíl od manžela, který bude mít jak bydlení, tak případný standart pro děti (rodiče na hlídání v blízkosti atd.).
Moje rada - být vámi, tak bych se snažil s rodinou spíš spolupracovat než je štvát proti sobě a dělat "vlny". Tedy pokud nechcete, aby se vám ta vlna vrátila a místo někoho jiného spláchla vás. Může se vám to líbit či nelíbit, ale v tom domě jste stále jen host a nepatří vám tam ani ten pověstný hřebík.

Ohodnoceno: 8x

Datum: 30.12.15 07:34

amen *palec*

Datum: 30.12.15 08:26

Když se hospodář dobře stará o domácí zvířata tak nebude až tak velký smrad a z beden nic nepoteče. Naopak, králíčkové budou zachumlaní ve voňavém seně, v hluboké podestýlce. Ta se ale musí často měnit a kotec čistit. Pořádek a zanedbaná péče se dá velice dobře rozlišit. V dnešní době je standard, aby člověk a zvířata bydleli odděleně. To bychom se vraceli zpět, kromě toho, králíci vydrží i velké mínusové mrazy. Malí mají v hnízdě seno a vyškubané chlupy matky, těm je opravdu teplo.

Ronyx, opravdu jste se pustil zhurta, tak s Vámi nesouhlasím. I chov lze zabezpečit tak, aby bylo všude čisto. Zadavatelka již moc nedoplnila, ale zřejmě již pohár přetekl a ona bouchla. Tchán může být opravdu člověk, který práci nestíhá, neřeší a je mu to šumafuk. Nebo odejde do druhého baráku a tam má pořádek, protože mu to babička nedovolila.

Jinak jsou to všechno naše dohady, opravdu neznáme stávající situaci, jestli tam mají hospodářské stavení, stodolu kde by ti králici byli k umístěni vhodnější. Ale to je jenom naše kdyby. Stejně tak nevíme, jestli se na zahradě něco dá pěstovat, sklízet, sekat. Proč by měla paní pracovat na zahradě a Vy jí to vyčítáte, když by tam měl největší podíl udělat muž a paní tak okolo květin, jahod, bylinkové zahrádky.

Tak mě by to také vadilo, ale řešila bych to dříve, s manželem, nebo vlastním bydlením. Jahudko, doufám, že jste si ulevila jenom tady, ale ve skutečnosti taková slova ve styku s rodinou nepoužíváte.

Od: ju®
Datum: 30.12.15 08:46

ronyx@ *hej*jjj

Datum: 30.12.15 20:14

hmm..k tomu není , co dodat ! tady mluví zkušenosti ;)

Datum: 30.12.15 05:49

Paní, Vy nejste jahůdka, ale rulík zlomocný! *bzum*

Vy nemáte nic. Píšete, že jste se nakýblovala do domu svého muže. Což o to, i já se přivdala k manželovi do jeho domu, ale nedštím kolem sebe blesky a vyhrůžky. A klape nám to už 40 let. V přízemí manželovi rodiče, v patře my. Nebylo vždycky všechno přesně akorát, když jsme odjeli někam, tchyně vlezla nahoru, prohlížela skříně, zásuvky a pak mi ještě neomaleně hlásila, co kde, podle ní, nemám pěkně srovnáno. Tchán byl poručník, vše muselo být tak, jak rozkázal, nikdo se nesměl vzepřít. Nesměla jsem si třeba založit okrasnou zahrádku, uznával jen brambory a krmnou řepu. Pokoušela jsem se o vzpouru, na rozdíl od Vás slušnou formou, ale nebylo mi to nic platné.

Dneska je tchán už 9 let po smrti, tchyni bude 91 let, nepoznává nás a chodí kadit a čurat ke kamnům. Pak to smetákem rozmatlá po místnosti. Přestože máme s mužem občas nervy na pochodu, je to jeho máma a měli bychom jí dosloužit.

Tohle by měl řešit především Váš manžel. Já vím, staří lidé mívají různé mouchy, jsou nepořádní, lpějí i na nepotřebných krámech a nechtějí se jich zbavit. Je to časté.

Pokud ale budete takhle zlá - ať dědek chcípne, může se Vám stát, že odtáhnete s igelitkou na ubytovnu. A nikomu nebudete chybět. Dům byl přece zřejmě už před sňatkem majetkem Vašeho muže, tak nemůžete čekat nějaké dělení.

Jinak od dědka jistě králíčka v neděli k obědu také ráda ochutnáte, že? Určitě je nesní sám.

Jistě máte kolem domu i pozemek. Ať ho manžel celý oplotí - to, co je Vaše. Branku si můžete zamykat a tchán Vám na Váš pozemek nebude nic stěhovat. Je to přece za plotem.

A nechápu, jak si mohl jednu zasr...bednu nastěhovat DO VAŠEHO DOMU. To by tedy dělat neměl, i když ta část je neobývaná, ale nepatří to jemu, nýbrž Vaší rodině. Tedy si Vaši část pozemku oplotit. Nechápu, proč si tady stěžujete, mohli jste to už dávno mít udělané. A Vy u domu pěknou udržovanou zahrádku, skalku.../s jakou chutí bych nakoupila rostliny a pustila se do toho/. Ale Vy taky o to asi sama nijak nedbáte upravit si okolí domu /jinak byste to už měla/ a tak si tchán myslí, že v tom binci se už nějaká ta bedna ztratí. A bydlel tam dřív než Vy.

A pokud tchánovi budete vyhrožovat, že se odstěhujete a on že má na svědomí rozpad manželství, jistě si juchne, sám Vám sbalí noční košili, ponožky a spoďáry a bude se modlit, už abyste byla pryč. Viz Kameňák: DNESKA JE KRÁSNÝ DEN - DNESKA BY TO ŠLO! *smich* Jaga.

A pokud jste si za 10 let nedokázali oplotit pozemek a Vy upravit okolí domu, tak nejste opravdu pořádná rodina. Nejen tchán, ale i Vy.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 30.12.15 20:24

Baba jaga- pěkně vostrá babice !

Ono je to i proti přírodě - bydlet v jednom domě s rodiči v tomto věku! můžeme si hrát ma ušlechtilé-ale prostě přírodě neporučíme...je to i podmínka evoluce - oprostit se od starých vzorců myšlení (reprezentovaných rodiči) a tvořit jiné-nové...

změna prostředí je podnětem k vývoji lidské bytosti...

PS: dříve existoval velmi praktický institut zvaný "vejminek" - prostě starý sedlák předal grunt mladému a odstěhoval se do malého domku vedle statku - a hlavně do toho mladým nekecal, dal jim prostor a taky je neobtěžoval svými zlozvyky

Pořádnej chlap má umět dát jasné hranice a taky se má umět ve stáří věcí a majetku vzdát-však si to do hrobu neveme !

Od: paw®
Datum: 31.12.15 11:20

Jen bych poupravil. Jeste jsem nevidel vejminek, ktera by byla "maly domek vedle statku". vzdy se jedna o cast statku, ktera uzavirala dvur. A vetsinou byvala na jizni strane. Nazvy jsou krajove, u nas to je "vymínka" a "hrubové"

Od: pt®
Datum: 31.12.15 12:57

"paw", jsem ze severní Moravy a opravdu jsem viděla výminek, jako samostatný domek na pozemku statku, bylo to u spolužáků, kde na výminku bydlela babička a na "statku" rodiče a děti.

Od: mp
Datum: 12.01.16 15:27

Tak tento názor se mě velice líbí, a asi je i dost blízko pravdě.

Datum: 31.12.15 10:38

Jaguš, "madam" mě dost vytočila, její vztah k tchánovi je přímo úžasný. Já tchýni také nemusela ale byla to matka mého muže a tak jsem se k ní i chovala. Váš příspěvek podepíši s klidným svědomím. L

Datum: 30.12.15 06:36

Nepomůže nic i kdyby jste se stokrát rozvedla.Tohle znám moc dobře,ale jsem na tom hůř.Jsou to mí rodiče a jsou dva.Nepohne s nimi nic a je to jen trápení pro obě strany.Dodnes nechápu jak jsme mohli jako děti"přežít" .Najděte si své bydlení a pryč!jako dítě mi to přišlo normální a měla jsem veliký problém se naučit základním hygienickým návykům...ale nakonec jsme i s bratry až velmi pořádní a čistotní.Ovšem v tom dětství a dospívání jsme plno věcí neznali.Nemusíte se stydět za Vaše slova,někdy se přistihnu,že v duchu mluvím stejně,vím,že nic nepomůže,tak není důvod to povídat nahlas.Moudřejší ustoupí,najděte si svoje bydlení!...nebo vyhrňte rukávy a pusťte se do uklidu sama.Bude to sisifofská práce,ale víc nenaděláte.

Datum: 30.12.15 06:57

Nejvíce lituji vašeho manžela. Musí to být peklo! Z jedné strany najedovaný táta a z druhé strany najedovaná milovaná a milující žena. Jako dva mlýnské kameny a on mezi nimi. *hej*Miliony z nás nebydlí s rodiči v domě. Miliony lidí si zařídilo svůj domov v bytě nebo ve vlastním domě. A miliony lidí to nemělo ani trošku snadné a přesto to dokázaly. Proč ne vy?

Datum: 30.12.15 07:06
Musíte zatlačit na chlapa, ať to s fotříkem vyřeší. Dědka se úplně nezbavíte, ale harampádí ať si pěkně vystěhuje. Celkem Vás chápu, mě bohatě stačí, když jedeme 2x ročně k tchánovi. Máme neposedné děcka a na zahradě z každé druhé věci čouhá ostrý rezavý hřebík, protože tchán neumí udělat něco čistě a na vlečku je škoda závlaček, když to spláchne ostrý hřeb. Šopa narvaná harampádím typu 20 let vyřazený sporák apod. ronyx samozřejmě pravdu nemá. Ikdyž byl dům manžela, žijete spolu v domácnosti a staráte se o ni. Máte tedy právo rozhodovat s manželem o využití. Pro tchána bych našel nějaké pochopení, ale nemůže si dirigovat cizí domácnost.

Datum: 30.12.15 08:41

Ne že bych věříl na boží mlýny, ale u všiváka Standy se mi to potvrdilo, přes všemožné kecy pravdomazačů medu, že si to nezaslouží. Rouháte se a doufám že toto - Kolikrát si říkám ať už děděk chcípne a budu mít klid. Já vím, že to je hrozné, ale s ním je to teror. - se Vám vrátí na vašich dětech či vnucích, citlivější prominou, chováte se jako pinda z města přiserevší se do vesnického života. Mluvit o otci svého manžela takto, to je silné kafe i na mou holubiččí povahu, závěrem bych jen podotknul že máte nevymáchanou hubu jako hokyně na tržnici a to i já jsem poněkud nervoznějšího ražení.

Datum: 30.12.15 10:53

ju, se vším vřele souhlasím, ale že vy máte duši holoubka? Tož to ani náhodou. :-D

Datum: 30.12.15 15:32

Ale no tak, mohla jste si všimnout že jsem se poslední dobou polepšil - jdu do sebe...*cert*

Od: jahudkautrapen
Datum: 30.12.15 17:04

pinda z města? zajímavé, odkdy se na vesnicích chovají zvířata na podestýlce z vlastních výkalů, my ve městě myslíme že to má být seno nebo sláma, no budiž asi to víš líp! mě by taková králičí hounová pečínka nechutnala.

Datum: 30.12.15 20:35

paní je upřímná...sděluje nám tu otevřeně svůj problém, svoje pocity a myšlenky

já si naopak takového sdílení vážím-proč vše zobalovat do pěkných slov jako"humanisté"?nebo lze dědka vykopnout z domu "humanitárně"

Prostě jeho přítomnost a zlozvyky jsou omezující a nepříjemné ...

Ano můžeme si hrát na miluijící křesťany a tvrdit, že vše má vyšší smysl - ve jménu "vyšší moci"...strarost o druhé, nemohoucí, potřebné, rodiče...ale to musí vyjít z nás, z našeho milujícího srdce - k tomu nikoho nějakým kázáním a odsuzováním nedonutíte !

a třeba paní bude mít nějaký sen-cosi se v ní pohne a stane se z ní druhá Matka Tereza - neb nevyzpytatelné jsou cesty páně

Datum: 30.12.15 09:39

Narozdíl od některých rádců si tak úplně nemyslím, že fakt, že nemovitost je v majetku vašeho manžela, je zásadní a že byste se měla hodně přizpůsobit. Pokud si vás manžel nepřivedl jen jako hospodyni, ale jako partnerku, máte samozřejmě právo vytvářet pro sebe, pro něj, pro děti domov. Společný domov. Škoda, že jste si během předchozích let nevyjasnili, jak moc je pro něj důležité otcovo pojetí hospodářství a pro vás pořádek a upravenost okolí. Že jste nehledali nějaký kompromis. Protože bez kompromisu a postupných kroků to nepůjde. Úplně nejdříve opusťte slova prase, dědek a chcípání.

V klidu se s manželem domluvte, že letošní zimu vyklidíte a zamčete několik místností v přízemí. Udělejte si tam "dámskou" dílnu. Šicí stroj, žehlící prkno, skříně se sezónním oblečením... Domluvte se, že se na jaře vyklidí část zahrady. Je dost možné, že i manžel, od malička zvyklý na vesnické hospodaření, by měl výhrady k pivoňkám či kosatcům, ale vždy´t vy máte vztah k jahodám! Připravte si pár záhonů na podzimní výsadbu. A takto pomalu postupujte. Krok za krokem. Pokud máte pocit, že manžel rezignoval, začněte sama. Vybílení místnosti v "cizím" domě, ale svém domově, bych považovala za normální údržbu.

A ještě upozornění - s tchánem to opravdu může seknout, ale důvod bude pravděpodobně jiný. Nadměrná konzumace králičího masa vede velmi často k velkým problémům se srdcem.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 30.12.15 17:10

díky, toto byla zřejmě nejnormálnější a nejsmysluplnější odpověď. Tak nějak se na to asi musí. Ono, když jsem sem přišla, byla tu jedna slušná králíkárna a postupně to bobtná a hnije. Muž to občas vyklidí - částečně - ale tchán to zas zaplní. Já uklízím drobnější harampádí a vyhazuju svinčík neustále. Odvážím to pryč, z naší popelnice to zas vytahuje. Domluva není možná, neustoupí ani o kousek. Poslední záhon s jahodama mi tchán posekal - že se to prý tak dělá - ještě rodily.

Datum: 31.12.15 10:53

no z jistého pohledu - muži se ve vašem případě nechovají jako muži - mužnost je založena především na rozhodnosti a jasném dávání hranic - což se zde jaksi nedaří a vy musíte přebírat "mužskou" zodpovědnost na sebe a může dojít k přepólování ve vztahu (výměna rolí) - což také vede k neshodám i v intimnějších záležitostech.

Prostě bouchnout do stolu a říct " DOST!" by měl právě váš partner- tchán se samozřejmě chová v duchu "tady je Krakonošovo.." klasické zbytnělé ego senilního muže bez soucitu a pochopení

buď odejít nebo zkusit manželskou poradnu (spolu s manželem dát dohromady společnou strategii a na ní trvat)

Od: uska®
Datum: 30.12.15 11:57

Jak bylo psáno, sdělte manželovi, že hodláte na jaře nebo ihned nechat přistavit kontejnér. Dědovi sdělit, ať si odnese co potřebuje nebo chce, že jinak bordel odvážíte. Věřím, že manžel by nebyl proti.

Datum: 30.12.15 12:14

Nic ve zlým, ale doufám, že pak tazatelce, až poslechne vaši radu a dostane vyhazov, poskytnete vaši adresu, aby vám mohla přijít poděkovat za dobrou radu, případně jí nabídnete bydlení u vás ;)
Už vás vidím, jak budete jásat, až vám vaše případná snacha (nebo zeď) začne u vás doma poroučet, co kde smíte mít a co jak budete dělat*zed*

Od: pingl
Datum: 06.01.16 10:01

"...začne u vás doma poroučet..."

.

Co to melete vy nešťastný člověče?

.

Oni nebydlí u jeho rodičů. Oni bydlí ve vlastním domě (vlastník domu je její manžel). Rodiče bydlí zase ve svém, JINÉM domě. Tento však bohužel nachází se v sousedství a tchán ze svého domu a pozemku leze do jejich domu a na jejich pozemek a hospodaří jim tam jak na svém vlastním.

Datum: 30.12.15 12:15

Zřejmě nebydlíte společně s tchánovci v jednom domě, jak jste napsala: "Nastěhovala jsem se k muži do jeho domu, tchánovci bydlí nedaleko." Vše byste měla řešit s manželem. Chápu, že Vám počínání tchána není příjemné, ale říkat: "ať už děděk chcípne a budu mít klid"... o Vás také něco vypovídá. Je mi smutno, moc smutno, jaké máte vztahy. - pt

Od: pb®
Datum: 30.12.15 12:36

Jé tak rady si ráda přečtu, protože jsem na tom stejně. Schválně, která je na tom hůř. Ten můj je taky prase a dovolím si tvrdit, že větší. Barák v Praze, poměrě v zabydlené oblsti. Zahrádka velikosti kapesníčku, na které je 5 koní, 200 holubů, asi 50slepic, 40kálíků. Bažanty a kachny nepočítám. Prasata naštěstí už ne. Zvířata v hrozném stavu. Co chcípne, nechá se na místě, než se vstřebá. Slepice žerou jen zbytky z hospody, v létě zkysané, dost často se to hemží vajíčkama od much. Zavřené v klecích, nikdy jim nebylo kydáno, stojí ve vlastních hovnech. jjeich vejce nevalné kvality, vodnaté, jsou prodávány Vietnamcům, kteří tento odpad prodávají jako bio vejce . Úmrtí drůbeže značné, ale dokupuje se další. V létě ta zvířata pravidelně nemají vodu. Občas se o ně staráme, takže vím, že když se ráno naleje voda, i v těch největších vedrech tam odpoledne je. Ale když člověk přijde v létě večer na zahradu a slepice nemají vodu, tak je mi jasné, že prostě tu vodu ráno nedostaly. Dost často pojde několik desítek kuřat najednou, to třeba když jsou v líhni a přijde plánovaná a ohlášená odstávka proudu. A pak se ten debil tváří jako chudinka. Nechá zvířata chcípnout jen proto, že je mu líto hodit kabel k sousedce přes ulici, s kterou žil ,má s ní malé dítě a normálně spolu komunikují.

Koně stojí přes zimu celý týden zavření ve chlívě. To nejsou ani boxy, protože velikost boxů to nesplňuje. Kydá se jim jen jednou za týden. Stojí s přerostlými kopyty v hovnech, ani okno se jim neotevře, takže ve vedru a smradu z čpavku. Nohy oteklé, těla pokroucená, ale tohle vidím jen já, protože tomu rozumím. Když někdy ty chudáky vyvede ven tak běžná laická veřejnost to obdivuje. Má je proto, aby se mohl předvádět. Je to taková povaha, co má zvířata jen na předvádění. jedna kobyla za 50tis., přitom cenu má poloviční. Další hříbě za 100tis. Nemá mě rád a nemá mě rád už dlouho, potože jsem skončila se slušností a říkám vše naplno. Třeba i to, že pro něj je tak drahý kůň zbytečný, protože na to jeho vyjetí do lesa stěží 1x za měsíc mu stačí cokoliv, co má 4 nohy a potenciál kobyly nikdy nevyužije, naopak nevhodným odchovem jde cena toho koně jen dolů. V létě si zavřelkobylu do boxu, nedal jí seno ani vodu a odjel si a vrátil až druhý den ráno. Schválně jsem se byla podívat, jestli se o to zvíře postaral. Jemu je to jedno že zvířata nemají co žrát a pít, on jim dá jen tolik aby to nechcíplo nebo aspoň nechcíplo hned. Druhý den pochopiteně kobyla koliku a on zase ze sebe dělá chudáka, jak ho to vzalo. Že dostala koliku kvůli němu, to už neřekne.

Po zahradě se všude válí bordel, kýbke a igelit. Co mu odpadne z rukym to tam zůstane. V tom bordelu se pochopiteně daří potkanům, takže v létě po zahradě pravidelně běhají desítky potkanů. Když se jde člověk za setmění podívat ke slepicím, 4 potkani sedí na krmítku a 5. je pozoruje. Kvůli holubům jsem si musela koupit na parapety bodce, voliéru mají pát metrů od oken a obsraná okna byla neúnosná. To byl zase protáhlý xicht.

Žádný ze sousedů nemá koule na to si stěžovaz. Občas pípnou, že mají chcíplého potkana na anglickém trávníku, že smrdí hnůj, že uteklý králík sežral sousedce celou zahrádku, ale nikdo nic neřeší. Na úřady píšu anonymně jen já. Jenže bohužel, ještě nedávno byla zmínka o tom, že v čistě obytném území se nesmí chovat velká hospodářská zvířata - u nás tedy koně a občas prasata. Ale už tam ta zmínka není.

Tchán má zkrátka z prdle kliku a v minulém životě musel asi hodně trpět, že se mu to teď tak vrací. Koně přes léto jsou na louce, vlastníka to nějak nezajímá, tchát si tu louku zabral a oplotil už před lety. Ale protože je líný vzít co 14dní baterii na dobití, pravidelně nejde elektřina a koně utíkají. Už u toho bylo policajtů, ale důsledek vyvozen žádný nebyl. V létě kobyla při útěku srazila dítě a utekla až do několik kilometrů vzdáleného Kaufladnu, policajtů u toho jak naseto. Pokutu dostal 1000Kč a ještě se hádal, že nemá peníze. Kolikrát se koně pásli před školkou, zas policajti a zas nic. Za poslední 2roky mu koně utekli snad 4x, z toho 3x u toho byla policie. To vše v Praze, u 4proudé silnice, kudy jezdí autobusy, pár set metrů od nákupního centra.

U nás je jediná šance počkat tak 10let, až už nebude mít sílu, nebo snad za 5 let, až bude jeho cácorka v pubertě a vysere se mu na koníčky, tak jako to udělali dvě starší děti. Protože on neumí učit, on jen řve a děti úplně psychicky vykolejí. Tuhle mí říkal partner, že vždycky když jaké dítě spadnul s koně, dostal vynadáno a div ho nezmlátil. A ro dělá i s nejmaldší dcerou. Jezdit sám neumí, tak jak to chce učit jiné.

Tchán si myslí, že barák je jeho, protože se v něm narodil. Ale to není pravda, až do jeho asi 55let mu tam nepatřila ani klika u dveří, pak zdědil část po svém tátovi, takže tchána a mého partnera je tam stejný - minimální podíl.

Pořád říkám partnerovi neuklízej mu tu, nech mu na té zahradě bordel, až nebude moct projít. Taky pořád partnerovi říkám, ať se na to vykašle a nepomáhá mu. Tchám je totiž dost neschopný, Nedokáže si opravt traktor ani kolo u vozíku, to všechnoi dělá partner. Ten mu také v létě navozí seno a slámu. Já mu firt říkám, že to že je na zahradě takový bordel je i jeho chyba, kdyby mu nepomáhal, nezvládnul by tchán nic.

Je to smutné ale pořád si říkáme, že ještě tak 10-20let a pak třeba budeme mít hezkou zahradu. Snad se do doby než tchán zemře těch zvířat aspoň vzdá. Protože v létě to vypadalo, že má bércový vřed a kdyby byl ze dne na den nemohoucí, byl by to docela problém. Nedokážu so představit chodit do práce a starat se o takové hospodářství. Mladé kobyly jsou prodejné, s velkou ztrátou ale prodejné. Ale 2 jsou už 20ti leté, s vadou pohybového aparátu, nepřijezděné a prodejné těžko. Snad jen na jatka... Ostatní havěti by s snad dalo zbavit na trhu.

Psi. Pes za 20tis s PP, zas aby se mohl tchán předvádět. Nevychoval ho, nesocializoval. Pes několikrát i na vodítku pokousal jiníé psy, i feny i štěňata, dokonce i přes plot. Psi jsou tedy zavření na zahradě, nedá se s nimi vyjít ven. To jen bylo keců, že chce psa ke koni, aby s ním jezdil na vyjížďky, ale nic proto neudělal. A když jsem to nevydržela, že se mu tedy měl věnovat a vychovat ho a hlavně socializovat. Tak prý ty js se mnou s ním chodila ven? Inu nechodila, ale socializaci psa si představuju jinak, než že ho 2x v týdnu uvážu na vodítko a jdu s ním na 10min do nedaleké třešňovky, kde potká 2 psy, s kterými se stihne poprat.

Není to tu jednoduché, ale člověk si zvykne na vše. Dřív mi vadil pohled na mrtvé zvíře, dnes vezmu mrtvou slepici nebo potkana, mrsknu s tím do popelnice a nehnu ani brvou. Říkám si, že člověk musí hledat pozitiva. Sice žiju na pozemku zaneřáděném jak od cikánů a dítě na zahradu nemůže, ale žiju ve velkém domě za cenu, za jakou obývá moje setra ve státním bytě 50m2, mám velký balkón na který můžou moje kočky, garáž na auto, kus skleníku a kousíček zahrady na 5 stromků borůvek. Na "zahradě" broskve, třešně, višně. Mám kousek do bazénu i na cyklostezku, v okolí jsou lesy na procházku, školka i škola u baráku, obchody v okolí Tesco, Billa, Kaufland, Peny, Lidl, Albert, Obi to vše v dojetí 5min autem.

Já i partner máme zvířata rádi a baví nás se o ně starat, já si i jezdím kydat ke kamarádce jen tak pro radost. Ale když na zahradě vládne tchán a dělá to blbě, dáváme ruce pryč a nechceme s tím mít nic společného. Celé léto a i loni jsme do tchána hučeli, nech kobyly na louce, zima žádná není, pomůžem ti tam postavit přístřešek, pak jim stačí dovézt 1x týdně balík sena, 2x v týdnu doplnit vodu a budeš to mít bez práce a kobyly budou spokojené. Ne, stojí už několik týdnů zavřené na hnoji.

Jestli jste to zadavatelko zvládla přečíst, pořád Vám vaše situace přijde jako neúnosná a pořád chcete hrozit odchodem?

Datum: 30.12.15 13:18

Pb, to je na trestné oznámení. Psala jste na veterinární kontrolu?

Datum: 30.12.15 13:57

Nepsala. Vymýšlíme už dlouho, co s tím, ale musí to být anonymní. Přeci jen sice nebydlíme ve stejné domácnosti, ale na pozemku ano. Abychom tam pak vydrželi. Navíc ono to není vyloženě týrání zvířat, to se dokazuje velice velice špatně, hodnotí se jen výživový stav. A ten je u koní i psů dobrý. Králíci pohublí, ale na nedostatek žrádla to nechcípá a slepice nevím, ale vypadají podobně jaké v klecovém chovu-oškubané. Ale když snáší, tak to tak hrozné taky nebude. Veterinář tam na koně občas přijde, takže to všechno vidí. Teď zrovna na kobylu s tržnou ranou na lopatce. To je tak, když koně nejdou týden ven a pak mají hodně energie, tak blbnou a jedna okovaná jí vzala. A léčí jí to nějak? vet tam sice byl, to zas bylo dal jsem za veta 3500Kč. A kobyla, ta má zhnisanou ránu na lopatce. Přitom stačí vyplachovat jí to 2x denně betadinou, ale to je asi moc práce. kldyž byly koně třed třemi lety zavšivení, tak jsem je potají odvšivovala já, aby se to nedozvěděl. Ten člověk nablízko nevidí, což je u téměř 60ti letého člověka normální, ale brýle si nevezme, takže o vších ani nevěděl. Já jsem se šla podívat na koníčky a to co měli v hřívě se nedá popsat. To jsem nikdy neviděla. já jsem huba nevymáchaná, takže jsem mu hned řekla, jestli ví že mají koně vši. Joo? To bylo všechno, dál se nezajímal.

Snažila jsem se to udělat přes to čistě obytné území. aůe dokud někam nenapíšu doporučeně, nic se nestane. Nedaleko jeden starý pán měl také příšerný bordel kolem domu, sousedi si stěžovali, až mu to tam město zrušilo, přistavělo kontejnery a dům propadl městu, pán s paní tam můžou dožít.

Datum: 30.12.15 15:33

pb, neměla jsem ani sílu, ani žaludek, dočíst to celé. Jééééžiši, to je úchylné, šílené, neřešitelné! *plac*A roky letí, život ubíhá a konce není vidět! *plac*

Datum: 30.12.15 16:37

Teda, díky moc za pozitivní slova. Nechápu z čeho zde mnozí odvodili, že nic doma a venku nedělám, že v domě kde bydlím nesmím do ničeho mluvit a nejlíp, kdyby mě tchán sbalil spoďáry a vyhodil, děti si nechá (haha ty ho nezajímají). To snad není možné někde léta bydlet a cítit se tam jako na návštěvě.

U nás to vypadá podobně, jen v menším, máme tu pouze ty králíky a jak jsem psala za těch deset let se to výrazně zhoršilo. Hanlivá slova v příspěvku padala protože jsem byla vzteklá a schytala to anonymní diskuze

Králíci v bednách leží protože mají nasráno tak vysoko, že se ani neotočí, v létě v bdeně nebo sudu pod plechem mu občas něco chcípne vedrem. Když jsem jim v parnu nalila vodu, ještě mi vynadal, co mu do toho lezu.

Ale nějaké řešení krom toho stěhování tu nikdo nenabízí. Přistavit kontejner a vše odvézt? a co ty zvířata, kam s nima?

Datum: 30.12.15 18:02

Tohle je týrání zvířat a to je trestný čin. Stačí jeden, dva telefonáty, jeden, dva anonymní dopisy.

Nezlobte se, ale kdo se na takovou prasárnu dívá a nic neudělá... tak to jen tiše schvaluje.

doplněno 30.12.15 20:58:

Ignorace a nechuť bavit se s idioty, to úplně chápu. Bohužel to pro ty chudáky v klecích a vlastních výkalech nic neřeší.

Stačí jeden anonymní dopis psaný na počítači, a třeba se konečně něco pohne - ještě jste to nezkusila, ale už víte, že to nikam nepovede a že se na to přijde (na obyč anonymní dopis zaslaný z jiného města se přijde velice těžko). Vím, že člověk se bojí především o sebe, aby on sám neměl nějaký problém, aby se na něj lidi nedívali, aby pak nebyl za práskače. Já teda týrání psa kdysi naprášila - i když mi celá rodina říkala, že to jsou cigáni a že se pomstí.

Než tchán zastárne tak, že se o zvířata nebude moci starat, bůhví, kolik jich ještě utrápí.

Datum: 30.12.15 20:37

Martino a vy byste jako holka z paneláku přišla do domu rodičů svého bývalého přítele a začla jim tam říkat, že to co dělají desítky let dělají špatně a že takhle to být nemá? Protože tchán žije v přesvědčení, že se stará dobře. Proč úřady nekontrolují tyhle malochovatele? Protože na ně nemůžou. Já když dělám výstavu koček, ohlašuju to na město a na veterinární správu a pokaždé mi z té veterinární správy přijde na výstavu kontrola, která vše zkontroluje a zapíše o tom záznam. Pokaždé. Protože je to jednoduchá práce, přijít a zkontrolovat veřejnou akci. Lézt někomu do chlívku na soukromém pozemku, to už tak jednoduché není. Přitom existuje evidence koní, stačí pár minut na netu a na úřadě musí vidět, že na pražské zahradě mít 5koní nejde jen tak a že někde něco haprovat musí. Vždyť on si nikdo ani nezkontroluje, kam se vozí hnůj, přesto že zákon na to je. A veterinář tam chodí a dlouhá léta. Tak to asi taky schvaluje. Znám veterináře, který nejezdí ke koním, pokud není spokojen s péčí. Prostě řekne, dokud se majitel nebude starat tak ať mě nevolá.

Psát anonym nemá smysl, jen by se na to přišlo a měla bych zle. Než by někdo z úřadu přišel, byla by pastevní sezona a koně v dobré kondici na louce. Úřady nedokáží odebrat ani vyloženě týraná zvířata a tady nejde o jednoznačné týrání.

Kdo mlčí, nemusí vždy souhlasit. Možná jenom nemá chuť diskutovat s idioty.

Já svůj nesouhlas dávám najevo ignorací. Přestože koně v baráku, tak mě nezajímají a chodím jezdit a vozit své dítě 60km ke kamarádce. A obě starší děti mu na ten zvěřinec z vysoka s...ou. Jezdili z donucení, jakmile povyrostli, už se na koně nejdou ani podívat. Nejmladší holce je 9let, tak ještě 5let a vykašle se mu na to taky, protože jí to znechutí. Pak už bude tchánovi skoro 65, síly mít víc už nebude, zdravější už taky nebude a když nebude mít obecenstvo, vykašle se na to taky. On má totiž zvířata jen na to, aby se mohl předvádět.

Od: nikc®
Datum: 30.12.15 12:39

Pro mojí babičku, které bylo 80 let, byly všechny ženy po třicítce baby. Na tom není nic špatného říct dědek. Není to nadávka. Moje máma mi jde taky na nervy. Volá mi několikrát denně. A já s ní mluvit pořád nechci. Nerespektuje to a chodí za mnou, i když si to nepřeju. A mám jí snad za to říkat "milující maminko"? Je vidět, že má tazatelka všeho plné zuby, proto je už sprostá. Nemyslím si, že je to proto, že by byla jedovatá nebo nějak špatná. Za klávesnicí se to lidem dobře píše. Tazatelka má vztek. Možná to někdo nezažil, proto to nechápe. Vždyť někteří lidé ze vzteku i zabíjejí. A myslíte si, že si říkají jen slušná slova? Milující Růženko nebo milující manželko? Proto by bylo lepší v tom domku raději s nimi ani nebydlet, když Vám to tam tak vadí. Aby to nedopadlo špatně. Raději ani nedomýšlet jak. Stačí pustit v televizi zprávy a vidíte, co se děje v rodinách. Obzvlášť teď kolem Vánoc.

Datum: 30.12.15 12:54

Nechtěl jsem původně už sem nic psát, ale když čtu ty rady "oznamte, že objednáváte kontejner a všechno vyházíte" apod., tak se fakt docela slušně bavím. Protože takhle odtržené rady od reality, to se jen tak nevidí. Jka už sem to psal výše - doufám, že vy všichni, kteří tazatelce takhle "dobře" radíte, jí pak taky podáte pomocnou ruku a poskytnete jí třeba bydlení, aby mohla dělat pořádek podle svých představ u vás doma ;)
Z některých iluzí si vás dovolím vyvést několika případy ze života ze svého okolí
- jediná dcera s rodinou bydlela v rodinném domku u svých rodičů. Majitelem domku byl děda, babička se tam kdysi dávno přivdala. Po cca 15 letech soužití (ne bezproblémového, ale tak nějak soužití) se děda se zetěm dohodli, že stávající suché WC předělají na splachovací. Děda (majitel) to doma řekl babičce a ta řekla NE. Výsledek? Rodinná hádka, mladí dostali z domu vyhazov a do půl roku se stěhovali. Stalo se v polovině 70. let minulého století v malém městě, ne na vesnici.
- otec, majitel části rodinného domu s více byty a jediný syn. Mezi původními majiteli jednotlivých částí to tak nějak klapalo, protože v domě bydleli. Ale v souvislosti s jejich postupnými úmrtími v domě už bydleli jen vlastníci menšinových částí (dědicové), kteří se ale začali v domě roztahovat a dá se říct, že diktovali těm většinovým. Otec nejdříve měl snahu do vedení domu angažovat svého syna, ale protože ten chtěl omezit vliv těch menšinových vlastníků a zavést v domě nějaký systém, skončilo to velkou hádkou mezi otcem a synem (otec prohlásil, že se s rodinou hádat nebude) a syn dostal zákaz vstupu do domu.
- matka dala synovi dům po svých rodičích. U domu byla kdysi krásná, obdělávaná a babičkou udržovaná zahrádka. Už za dob babičky se nesměl do dvora udělat vjezd pro auto (protože by se muselo ustoupit se zahrádkou) a jak auto návštěv, tak třeba uhlí se muselo vysypat na ulici a pak pracně stěhovat do dvora pomocí kolečka. Babička zemřela, zahrádka zpustla. Když ten dům dostal ten syn a začal ho přestavovat, chtěl prostor zahrádky využít jako skladiště stavebního materiálu. Ale jeho matka řekla NE (i když v domě nebydlela a na tu zahrádku šla něco dělat jednou za 3 měsíce, když přijela na návštěvu). Jakýkoli pokus o domluvu vždycky skončil velkou rodinou hádkou. Trvalo to skoro 20 let, než maminka zemřela a celou tu dobu si na bývalou zahrádku nikdo nedovolil pro klid v rodině sáhnout.

Datum: 30.12.15 13:16

ronyx je to tak.*jasne*

Jednou jsem si dovolila vyhodit pár starých a špinavých kýblů(od primalexu.)Matka v nemocnici,otec v práci,tak jsem využívala situace a chodila uklízet.Dřina jak blázen,nikdo to neocenil,v podstatě mi potom dali najevo,že divná jsem já a že žádný bordel tam není.Ať si nehraju na princeznu...atd.Ty kyblíky mi vyčítali dlouho*uf*

Od známé matka hromadila a prala igelitové pytlíky,že se můžou hodit.Stará paní nikdy takové kvanta pytlíků nepotřebovala,ale jakmile je ta dcera vyhodila,tak byla tichá domácnost,výčitky.Stejně tak hromadila papírový sběr ve sklepě a nedala si vymluvit,že to už dneska nikdo nechce.

Prostě žít a nechat žít.Jakékoli razantní kroky vedou jen k rozporům.

Datum: 30.12.15 13:18

Spíš by se hodilo žít a nechat shnít...

Datum: 30.12.15 13:21

Jenže ten dům nepatří a ani nepatřil tchánovi! Postavil ho manžel zakladelky! Tudíž tchán tam nemá, co dělat. A podle toho textu mi přijde, že ani manželovi to není příjemné, jenom se bojí, aby otce nešlehlo, když mu řeknou, že už tam ty jeho krámy nechtějí.

doplněno 30.12.15 13:22:

A ty věci vyhodit nemusí, může si je odvézt na svůj pozemek (který je jistě krásně udržovaný...)

Datum: 30.12.15 14:05

Tazatelka nepíše, že ho manžel postavil, ale koupil. Píše, že "koupil za své", ale víme, prd, jestli sice "za své", ale ty peníze mu na to nedali (část nebo všechny) kdysi ti jeho rodiče...
Ono s dary jsou většinou i nějaké, třeba nepsané, závazky. Pokud syn na ten dům peníze dostal, případně mu ho rodiče pomohli přestavět a pod., je celkem pochopitelné, že je jim vděčný a že proti nim nepůjde. Naopak, v případě problémů je docela pravděpodobné, že se postaví za rodiče i proti vlastní manželce, protože bez těch rodičů by neměl třeba ten dům, ale akorát holý zadek.
Ze svého okolí znám poměrně dost případů, kdy staří pomohli (prací i finančně) mladým (přesněji synovi nebo třeba dceři) postavit dům a pak se v domě bez nich nic neobešlo. Dům byl vždycky psaný na jejich dítě a partner (partnerka) toho dítěte byl jen někdo, kdo tam sice mohl bydlet, ale jinak musel "držet hubu a krok". Systém celkem jednoduchý - postavilo se za naše, takže tě tady trpíme a budeš poslouchat a pokud se ti to nelíbí, tak si to sbal a táhni odkud si přišel. Bylo to tak vždycky v minulosti a bude tak i do budoucna, pokud staří mladým pomohou postavit se na nohy. Jka v bydlení, tak třeba ve firmě, do které se někdo přivdá (přižení).

Od: mrnous
Datum: 30.12.15 14:43

"Nechtěl jsem původně už sem nic psát, ale když čtu ty rady "oznamte, že objednáváte kontejner a všechno vyházíte" apod., tak se fakt docela slušně bavím. Protože takhle odtržené rady od reality, to se jen tak nevidí. Jka už sem to psal výše - doufám, že vy všichni, kteří tazatelce takhle "dobře" radíte, jí pak taky podáte pomocnou ruku a poskytnete jí třeba bydlení, aby mohla dělat pořádek podle svých představ u vás doma"

Taky se docela bavím. Některé rady, obzvláště v sekci "společnpost", jsou vážně k popukání...Až se nemohu ubránit podezření, že jsou mířeny s úmyslem zlomyslným, tazatele poškodit..*afro*. Na druhé straně..Máme tady zkušené, života znalé harcovníky, jako "ronyx", kteří zdejší smetánce, snad pomohou rozšířit zdravý úhel pohledu *klik*

Od: uska®
Datum: 30.12.15 13:25

Je rozdíl, když jsou na domě spolumajitelé - staří i mladí. Problémy jsou pak těžko řešitelné.

U tazatelky je to jinak. Dům je manželův, tchán tam nebydlí, má svůj byt jinde a chodí dělat bordel k synovi. Tato situace je řešitelná, sice né v klidu, ale je. Takže kontejner je na místě.

Od: fretka
Datum: 30.12.15 14:50
"Dům je manželův, tchán tam nebydlí, má svůj byt jinde a chodí dělat bordel k synovi. Tato situace je řešitelná, sice né v klidu, ale je. Takže kontejner je na místě."Tak děda má třeba ještě nějakou svoji chaloupku...Vyplatí se, kvůli pár krámům a hnoji, který je všude na vsi., dědu si znepřátelit a šanci na chaloupku pozbýt (když už budeme komentovat jenom zjištnou stránku věci). Opakujte po mě..třikrát měř - jednou řež. A ještě jednou - třikrát měř, jednou řež.

Datum: 30.12.15 16:51

a jak jako myslíš, třikrát měř a jednou řež - to jsem nepochopila

Jinak peníze na dům rodiče žádné nedali! dědit není co, bydlí v nájemním bytě s malou zahrádkou (vždy čistou!) a o dědictví ani nejde. Jde pouze o klid, o to abych se nedála, že děti onemocní nebo se zraní.

Od: fretka
Datum: 30.12.15 17:11

(To s tím řezáním nepatřilo vám). Tak ono je většinou vždycky co dědit, pokud není děda násoska ale to je možná celkem vedlejší. Pokud vám jde o klid, potom zvažte, že otec je otec - to je nadosmrti a přítelkyně je jaksi, bohužel, často dočasná. Pánové tam mají evidentně nějaké hospodářství a zažité...tak se můžete snažit to regulovat tak, aby vše bylo pro děti bezpečné. To, co vám říká děda o imunitě, to je nepochybně pravda. Děti, které rostou v hospodářství - hnůj, humus, slípky, latrina... jsou vždycky zdravější než skleníkové klítka...

Datum: 30.12.15 21:56

Žádná imunita se svinčíkem nebuduje, syn tu vyrostl, je silný alergik a věčně nemocný. To jsou jen řeči bordelářů.

Datum: 07.01.16 14:46

Já nevím,mám dvě děti,aby astmatiky,oba od dětství věčně nemocní,ATB i pětkrát do roka,bydleli jsme v bytě na malém městě (cca 40000 obyvatel).Co jsme se přestěhovali o pár kiláků dále do domečku rodičů (a to topíme uhlím a všichni v okolí také,protože nemáme zavedený nikde v okolí plyn), tak se děti se zdravím o poznání zlepšili. V bytě jsme měli v rámci možností pořádek,na baráku koně,krávy,psi kočky,malá hospodářská zvířata,děti večně jako prasátka a zdraví se rapidně zlepšilo,atb už neměli dva roky. Takže asi tak...(samozřejmě to neplatí vždy).

Od: ria®
Datum: 07.01.16 15:08

Astma si "vypěstujete" úplně v kterémkoli věku, já kolem 20-ti, alergeolog povídal, že je to naprosto běžný, někdo od narození, někdo alergie, někdo po nemoci.. S imunitou to nemá souvislost..

Datum: 30.12.15 14:40

Tazatelka už nereaguje, patrně vše již vyřešila. Můžeme uklidnit vášně :D

Od: mili*
Datum: 30.12.15 14:47

Paní, já jsem v takovém prostředí vyrůstala, akorát, že domek byl napsaný na mou babičku a otce. Maminka se přivdala, s babičkou kvůli bordelu denně hádky na programu. Moje maminka byla zlatá, ale jak viděla babičku tak už to do ní vjelo a začaly se hádat. Krámy co shromaždovala okolo domu jsme nechali odvézt na skládku a druhý den je tam odtud přivezla a zase je rozmístila na místo. Zvířata domácí měla nejen králíky, ale i prase, kozu, houf slepic, husy, psa a kočky, to chodilo i do domu, všude od nich naděláno. Tatínek mezi těmi hádkami lavíroval, nepřidal se ani na jednu stranu, mlčel. Měl rád svojí ženu i matku. Já stála vždy při mamince. Povím vám pokud se neodstěhujete, budete to muset vydržet do jeho smrti, to je prostě takový úděl, nic s tím nenaděláte, naučíte se s tím časem žít. Babička umřela, dům se prodal a já se jezdím když jedu na hřbitov na něj z povzdálí dívat. Chtěla bych otevřít vrátka a tam vidět vše při starém, maminku v kuchyni, tatínka na zahradě a babičku u zvířat i s tím bordelem okolo.

Datum: 30.12.15 14:52

Moc hezky jste to napsala. Tak nějak vidím život a svět já.

Od: paw®
Datum: 30.12.15 17:41
Jojo, takovy je svet. Na zle se zapomene a vzpominate na to dobre. Ale v ten moment je to na zblazneni.

Datum: 30.12.15 15:29

Také znám. Kdysi jsem koupila chatu. Matka tam okamžitě navozila bordel a nechtěla mě tam pouštět. Chovala se, jako by všechno patřilo jí. Ovoce a zelenina bylo její a mojí sestry. Nakonec jsem chatu prodala. Nedalo se to snášet. To, co prožívá jahudka je nesnesitelné. Rozhodně bych s tchánem vyrazila dveře. Chtělo by to důraznou akci, infarkt by mě vůbec nestrašil. Za ten by si ten vyděrač mohl sám. Protože by si ho přivodil svým protiprávním jednáním. Děti a jejich zdraví musejí být chráněni.

Datum: 30.12.15 15:56

On bydlí daleko ale věci má u vás? Řekl bych mu do měsíce si to odvez nebo to vyházím, klidně ti s tím pomůžu jestli potřebuješ . Kdyby to neodvezl tak bych to vyházel - opravdu nevidím jediný důvod proč si ve svém vlastním domě nechávat bordel někoho jinýho ..

Když rodiče bydlí v malém bytě a potřebují si schovat u mě třeba bedny s fotkama nebo něco co nechtějí vyhodit (NORMÁLNÍHO) tak s tím nemám problém - ale králiky apod? ...

Datum: 30.12.15 17:54

Zdravím, dům je váš - tak podle toho jednejte. Pokud je manžel k ničemu a bojí se papínkovi cokoli říct (že to s ním sekne je fakt jen výmluva, aby se nemusel pouštět do sporu), tak bych oběma oznámila, že do měsíce dvou se to postupně odveze. Kam? To je tchánova věc, já to klidně odvezu do pole a nechám to tam, protože moje děti nebudou vyrůstat mezi sra.kama, bordelem a smradem. Pevně stanované datum odvozu a hotovo, ať si do té doby zařídí místo, jak umí. Pokud začne řvát a vztekat se, odejít, ale trvat na svém. Rozhodně nepovolit.

Je mi líto, ale v tomto případě milé a nenásilné řešení neexistuje.

doplněno 30.12.15 17:57:

A k těm, co tu píší, že v něčem podobném vyrůstali... měla jsem roky přítele z vesnice, babička měla hospodářství. Králíky, slepice, prasátko, husy. Jasně, bylo k tomu potřeba seno, místo na hnůj a plno dalších věcí, ale rozhodně nikde neměli bordel a nikde netekly sra.ky.

doplněno 30.12.15 20:01:

Kenny - ano, paní píše, že dům je manžela. A já předpokládám, že manžel není srab a ani blb, co se s radostí bude dívat na to, jak se mu děti plazí ve sra.kách. Jako manželka má přece taky právo rozhodovat a ne jen držet hubu...

Ovšem jisté riziko tam je, bohužel.

Od: kenny*
Datum: 30.12.15 19:59

Něco na tom je, jak to píšete. Na druhé straně, její barák to není a dávat nekomu termíny a datumy, ultimáta vyklizení jeho věcí a jejich pořádků...to považuji opravdu za drzost - aby se neocitla v azylovém domě dřív, než vyprší termín, který sama dala :D Ona přece paní věděla do jakých "sraček" leze., už dávno.

doplněno 30.12.15 20:10:

Má/měla by mít právo podílet se na rozhodování, nikolv dávat ultimáta. Možná je to slovíčkaření ale se závažnými důsledky, takže raději slovíčkařme. Ruku na srdce ale ty sračky nikdo neviděl, takže, pokud někdo přijede na vesnici, řekněme třeba z města., má tendence sračkami nazývat kdeco (vlastní zkušenost - je zde značná míra reletivnosti) - a pravdou je, že v téhle hře prohrává 2 : 1 neb zdá se, že jak dědek tak její manžel daný stav považuje za povšechně akceptovatelný.

Datum: 30.12.15 20:15

Kenny, nezlobte se, ale pokud by moje děti žili mezi sra.kami, bordelem... a kdybych viděla, že domluva není možná, tak opravdu jednám rázně. Tady nejde o nějakou svobodu a že jsou mladí se vším hned hotoví, ale třeba i o zdravý rozum a ochranu nejbližších. Jsou věci, které se dají překousnout, a věci za hranicí. Jak jsem psala, sama jsem měla přítele z vesnice a jeho babička měla hospodářství, ale žádný bordel a sra.ky jsem nikde neviděla...

Datum: 30.12.15 20:09

- ono je to těžké na obě strany - to máte stejné, jako s těmi kuřáky a nekuřáky. Mně je líto paní s dětmi (i když těm dětem to nejspíš tak nevadí) - ale je mi moc líto i "dědka", staří to rozhodně nemají lehké - a mladí jsou zase hned se vším "hotovi". Holt, kde začíná ta svoboda jednoho ... mnohdy končí svoboda ostatních !

Od: kenny*
Datum: 30.12.15 20:11

Dobrý příměr.

Co kdyby vám pomohly vaše děti a řekly dědečkovi,že by chtěly dole v domě pokojíčky,že by měly radost, kdyby si dal králíčky do králíkáren na zahradu.A slíbili dědovi,že mu budou pomáhat se o králíčky starat?A když by bylo vše pěkné a čisté a dál od domu,tak by to tak nevadilo.A dětem i dědovi by to prospělo a všem by to zlepšilo vztahy.

Od: buss®
Datum: 30.12.15 22:05

Vy to řešte s manželem, je zřejmě vlastník domu. Jemu řekněte, že odejdete, když s tím neudělá pořádek. S tchánem nemáte žádný vlastnický vztah, vás pošle ... Váš muž je slaboch. Získejte souhlas manžela a konejte. Můžete požádat i úřady. Co se týká o imunitě má v jisté míře pravdu. Víte, jak se žilo v minulosti? Děcka se dnes chrání před každým větérkem a pak je sklátí cokoli.

Datum: 30.12.15 22:29

No víte ono je to těžké. My jsme v podobné situaci i když né asi takové jako vy. Můj otec je soukromý zemědělec, má krávy atd. No a bohužel občas mu utečou a párkrát se stalo, že se nám proběhly v nově zasetém trávníku, sežraly nám čerstvě zasazené ovocné stromky apod. Manželka z toho šílí, já jsem se kvůli tomu jednu dobu s tátou nebavil, ale na druhou stranu je to otec, máme od něho maso, vajce, brambory atd. tak je těžké mu pak nadávat, takže trochu chápu i Vašeho manžela, že se nechce pouštět do nějakých nepříjemností s vlastním otcem. Něco se mu stane a bude si to vyčítat celý život. Kdyby šlo o cizího člověka, tak mu jich člověk i pár flákne a jakmile jde o vlastní rodinu, je to těžké. Na druhou stranu Děda by si měl uvědomit, že Vás to obtěžuje a měl by mít trochu soudnosti a nemít na prvním místě jen svoje hobby na úkor vás. Zkuste se starým v klidu promluvit, že se Vám to takthle nelíbí, že nejste prase, abyste žila v hov..., že děti potřebují pohyb na zahradě, ale v hov... to jaksi nelze realizovat. Ale pokud budete nějak enormě tlačit na manžela, aby s otcem promluvil, povedete to akorát k vašim vzájemným hádkám a neshodám.

PS: přát někomu, aby podle Vás, cituji, chcípnul...je trošku mimo.

Datum: 31.12.15 10:09

Kenny má obrovskou pravdu. Co jsou pro jednoho sra...čky, je pro druhého jen drobný nepořádek. Kdo z nich má pravdu? Někomu krávy smrdí jinému voní... No a v neposlední řadě naše vjemy velice ovlivňuje vztah k majiteli zvířat. Budu-li s tím člověkem v přátelském vztahu, tak mi tolik nevadí, že jeho kohout brzy ráno kokrhá. Ale když budu nesnášet majitele kohouta...

Datum: 31.12.15 14:05

"sebod", vystihla jsi to naprosto stručně a jasně. A Je to tak, jak v rodinách, v sousedství, tak v zaměstnání a všude, kde se sejde a stýká pospolu více lidí...:)

Datum: 01.01.16 01:31

Ahoj. Sebod má tak nějak pravdu. Spousta vás tady si plete dojmy s pojmy. Málo kdo má takovej bordel alá smrdící domácí hospodářství doma. Aby mohl něco komentovat a nebo dokonce soudit. Vy jste určitě nezažili, že by se od vašich dětí ve škole spolužáci odsedávali že smrdíte. Měli jsme to v rodině. U bráchy. Starým a ani mladým to nevadilo, že mají v přízemí koně, několik krav, čuně a rozkošná telátka k tomu. Zápach procházel celým hospodářstvím. To nebyl chlív a maštal mimo dům. Nakonec se ti bydlící mladí nepohodli kůli majetku a dostali byt v bytovce na druhé straně městečka. Po pár praních ten smrad postupně odešel a to ještě děcka dostaly nějaké oblečení od mé ženy. A ve škole nastal klid. Tak se uklidněte v soudech. Děkuji.

Za mě bych vyházel z domu vše, co nějak smrdí a od dveří taky, aby to netáhlo do baráku. Minimálně.

Od: fjhgfx
Datum: 31.12.15 13:14
Dědek se nezmění, manžel s tím očividně nic dělat nebude, takže jestli chcete účinnou radu, tak podle me to je jedině odstěhování se jinam.

Od: koo
Datum: 01.01.16 12:39

Pb,po přečtení fakt síla.To toho Vašeho blba snesete,takhle zacházet se zvířaty?Poslat na něj kontrolu pro týrání zvířat a hygienu kontrolu.Někteří lidé jsou neskuteční blbci a zabedněnci,kteří nevidí jak zvířata žijou jen vidí užitek z nich

Od: lukasrejnek
Datum: 03.01.16 18:18

stary clovek ma soupat nohama a ne rozhodovat o tom, co a jak bude v domacnosti, kde je ziven a kde nezabezpecuje provoz domacnosti.. nemusi byt problem souziti mladych a starych lidi, pokud syn ci dcera jsou jiz samostatni a dokazou se chovat jako dospele osoby i pred svymi rodici...pokud ne, tak se potomci casto chovaji pred svymi rodici jako jejich deti a muze byt problem v rozdilnem chovani pred partnerem a pred rodici, coz pri spolecne domacnosti muze byt problem... druha vec je, pokud chce zena rozhodovat o tom co a jak ma byt a pritom tadz neni jasne, jaky nazor ma jeji manzel... pokud si vzala uslapleho muze, ktery se nedostal zpod vlivu sveho dominantniho otce a ted je pod vlivem dominantni zeny, ktera se chova jako muz, tak samozrejme nikdz nevzstoupi proti svemu otci nebo vzstoupi proti svemu otci, ale v tom pripade zacne posleze vzstupovat i proti dominantnimu chovani sve zeny, ktera ho k vystoupeni proti otci dotlacila... tedy nevim, nevim..jeste je varianta dalsi, ze syn je podobny bordelar jako otec a nevadi mu to... v tom pripade necha svoji zenu vykecat a mysli si svoje...

Datum: 07.01.16 20:21

teda řeknu vám ledacos jsme tady řešili, ale toto? Už tomu nerozumím, kdo co , nebudu tady odpovídat na původní otázku ale co mi vyrazilo dech je vztah ke zvířatům jedné pisatelky. Ironie je jak píše že má ráda zvířata ! Víte co to je mít rád zvíře a ke všemu když se jedná o takové ušlechtilé a nádherné zvíře jako je kůň. Svá zvířata to jo o ty se staráte , ale co ty co vlastní otec? mít rád znamená zvíře chránit , starat se o ně a nedovolit nikomu aby je týral což v tomto případu je evidentní.A nepište mi prosím že jste pro to udělali vše a žádná odezva. V první řadě uozornit na utrpení zvířat starostu, městkou policií, veterináře a v neposlední řadě životní prostředí.Já jsem ženská z města , ale mne stačilo vidět psa na krátkým řetězu, bez vody , jídla a střechy nad hlavou a už jsem to řešila. Byly případy že jsme s dcerou naložily psa do auta a odvezly ho do útulku. Vadí mi týrání a ubližování kteréhokoliv zvířete , od slepice po koně.Bože co my jsme za lidi,žádný soucit je mi z nás smutno...

Datum: 18.01.16 17:13

Jsem ve věku toho dědka. Přesně tohle jsem a jsme si zažili s mými rodiči. Jen jsem chodil a pořád uklízel, jak jsem zastavil, nepořádek se šířil jako houba. A doma to měla zase žena. Jednou jsem musel dokonce své vlastní matce říct-tuhle ženu jsem si vzal, pokud se do ní budeš navážet, budeme nepřátelé. Trochu to pomohlo, ale museli jsme stejně, pro klid rodiny balit kufry. Tenhle pořádek sdědil můj syn po dědovi, když tam přijedu, vzpomínám často na dědu. To jsou geny.Nic jiného nezbude , než dědu vykázat za určitou hranici, třeba plot. On už jiný nebude. Má to takhle zakodované a nikdo s tím nehne, věřte , že jsem vyzkoušel všechny páky.

Datum: 20.01.16 16:50

Nic jiného vám nezbývá. najít si nové bydlení s tím pánem bude těžké pořízení a když nemáte podporu od manžela tak je to složité.

Datum: 20.01.16 18:15

Jak říkal můj tchán - nikdy nebydli s rodiči v jednom baráku. Moc dobře věděl, o čem je řeč. Já mám pochopitelně rozum a nikdy by mě nic takového nenapadlo. Ve vašem případě je problém v tom, že váš manžel není váš spojenec. U nás bylo rozhodnutí společné. A i tam, kde společné vícegenerační soužití zatím funguje, dříve či později přijde krize. Neměl a nemám chuť se o něco takového pokoušet. U nás doma je to tak, že jak si co zařídíme, tak to máme a nikdo do toho nekecá.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.