Půjčka (mám dluhy)

Od: Datum: 29.12.15 21:29 odpovědí: 4 změna: 30.12.15 13:22

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat jestli bych od nějaké banky dostal hypotéku na dům. Ikdyž mám nějaké dluhy, které si již platím, ale jsem nejspíš vedený jako dlužník. Pracuji jako živnostník ve stavebnictví, můj příjem je kolem 30 000Kč měsíčně. Nájem za byt platím 8 000Kč měsíčně. Tudíž bych mohl splácet i hypotéku.

Děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.12.15 21:33
Idealni se zeptat rovnou v bance nebo financniho poradce. Osobne si myslim, ze pokud jste veden jako dluznik, jsou ty sance hodne male. Banka by byla sebevrah.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 29.12.15 22:21
Tudíž bych mohl splácet i hypotéku - splaťte první dluhy a pak špekulujte! Co to píšete zase za blábol - I když mám nějaké dluhy, které si již platím, ale jsem nejspíš vedený jako dlužník, tak máte dluhy nebo nemáte - v jakém jsou stavu, jsou odsouzené a vymahané exekucí? Dluhy jsou z podnikání nebo ze soukromí? Člověčě vtipy a jiné srandy jsou v jiné rubrice o kousek dál - tuhle tu otázku jste napsal asi omylem, že?
doplněno 30.12.15 08:52:

Pokud najdete nějakého idiota který vám půjčí s vašimi závazky, prosím zveřejněte zde jeho foto ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.15 06:36
avatar

Neznáme výši Vašich dluhů, ale pokud máte výplatu 30.000 Kč a za nájem platíte 8.000 Kč, myslím si, že své současné dluhy hravě zaplatíte /tedy pokud to nejde do miliónů/.

Tu hypotéku si pak můžete vzít "s čistým stolem", nikdo na Vás nebude moci, protože své předchozí závazky máte splněné. A jistě Vám vyhoví. Je vždycky lepší se zbavit stávajícího /staršího/ závazku, než se potom plácat ve starém dluhu a hypotéce zároveň. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: yfca®
Datum: 30.12.15 13:22

Banka při poskytnutí hypotéky posuzuje hned několik hledisek. Jednak jsou to vaše příjmy, pokud jste ženatý, tak i příjmy manželky. U OSVČ vyžaduje dvě poslední daňová přiznání. Dále ji zajímají všechny pravidelné měsíční platby (nájemné, poplatky za služby, platby na životní a důchodové pojištění, u OSVČ výše plateb na SP a ZP). Důležitý je samozřejmě i věk žadatele o hypotéku. Banka si na základě těchto údajů spočítá, jak vysokou částku jste schopný měsíčně splácet (a tím i kolik maximálně vám půjčí). Dále si vás prolustruje v registrech dlužníků, takže pokud jste měl v minulosti exekuce, nebo jste nesplácel u jiné banky úvěr, pravděpodobně se žádostí o hypotéku neuspějete. V neposlední řadě počítejte i s tím, že vám banka půjčí maximálně cca 50 - 60 % momentální ceny nemovitosti na trhu.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.