Bankomat vzal peníze

Od: Datum: 29.12.15 18:07 odpovědí: 20 změna: 04.01.16 19:40
avatar

Dobrý den,

včera ráno jsem vkládala peníze do vkladového bankomatu (bankomat i účet Era - ČSOB). Dala jsem tam 4500. Nějak jsem ještě kontrolovala mobil nebo co a najednou koukám, že přihrádka otevřená, prachy v ní. Karta vyjela a na obrazovce nápis (nevím teď přesně): transakce zrušena. Říkám si, co se to děje, tak jsem to zkusila znovu, tentokrát už koukám. Zase transakce zrušena a nápis: některé bankovky jsou poškozené nebo podezřelé. Pravda, byly trochu zmuchlané. Tak jsem je vytáhla, narovnala co nejvíc a zkusila to potřetí. Objevilo se, že tam mám tolikrát takovou a takovou bankovku. Dala jsem připsat na účet. Za chvíli se tam objevilo, že na účet bude připsáno 2000, ostatní bankovky se mi zase vrátily. Vyjel mi papírek, na kterém bylo, že 2000 bylo připsáno na účet, a pod tím, že další bankovky byly vráceny, protože jsou poškozené nebo podezřelé. Šla jsem zpět do práce, nějak to neřešila, papírek jsem (debil) na konci dne vyhodila. No a dneska - peníze pořád na účtu nejsou. Volala jsem do Ery, rozhovor na 20 minut... sepsali jakože reklamaci, a že se ozvou...

Stalo se vám tohle někdy? Mám ještě něco podniknout? Říkala jsem si, že pokud nepřijdou ani zítra (opět celý den v práci), tak zavolám přímo na tu pobočku, případně se tam ve čtvrtek stavím. I když mi teda ta paní na Era reklamacích řekla, že to budou řešit.

2000 jsou "prd", aby to asi někdo pořádně řešil, tak aby to neodbyli :P. Kdyby mi ten bankomat ty 2000 zabavil, tak by to tam snad bylo napsáno, ne? Paní říkala, že by se i připsaly na účet, a případně by se odepsaly, až by kontrola zjistila, že jsou vskutku padělané.

Tak já nevím... že jsem si blbec nepočkala půl hodiny, až ta pobočka otevře i uvnitř a ne jenom část s bankomatem... :P


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: strakatypes
Datum: 29.12.15 18:13

Byly vánoce, mají prodlevy 4 dny. Čekejte. Na konci roku to je běžné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.15 18:14
avatar

Jakože trvá, než se ty peníze připíšou nebo ta reklamačka?


doplněno 29.12.15 18:15:

Právě ta paní na telefonu mi řekla, že je to divné, že je ještě nemám na účtu. I když je pravda, že nákup, který jsem platila v neděli, se mi strhnul až teď. Tak nevím.

Od: mate59
Datum: 29.12.15 18:41

Záleží,jak je nastavený terminál.Jestli je ofline,peníze se vám odepíší,až je obchodník strhne,nebo se vám ukáže blokace obnosu na účtě.Zpráva o pohybu vám múže dojít na mobil nebo do emailu,záleží,jak to máte nastavené.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.15 07:02
avatar

Jde o vklad, ne o výběr.

Datum: 29.12.15 19:04
avatar

S vkládáním přes bankomat zkušenost nemám, ale zajímalo by mne,

jak to dopadne. Dáte nám vědět?

Jak by Era např. řešila případný vklad, od něhož nemáte doklad?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.12.15 07:03
avatar

Určitě dám vědět. Kamarádka říká, že když ona vkládá (normálně přes banku, ne bankomat), tak se jí to připíše klidně za 2-3 dny. Tak uvidíme.

Datum: 30.12.15 09:51
avatar
Co to je za banku? Já kdyz vkládám hotovost u fia, peníze tam mám okamžitě, dřív nez se zvednu ze židle. Bankomaty jsou taky online.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.15 10:10
avatar

Era (ČSOB), píšu to hned v úvodním příspěvku. Jinak když vybírám, tak se to odečte třeba až za týden, ale v blokovaných to je.

Od: lego®
Datum: 04.01.16 14:10
avatar

To vkladas na pobocce nebo jakym zpusobem?
Nevim ze FIO ma vkladovy terminal a myslel jsem ze vkladovy lze pouzivat jen kdyz vkladam na ucet stejne banky jako je automat:-/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mate59
Datum: 29.12.15 18:35

Když vložím obnos do vkladového bankomatu, vyjede lístek kde je napsáno,kolik se vložilo a obyčejně v spodní části stojí,že některé bankovky vykazují znaky podezření či poškození,vypíše nominály a počty kusú,ale vždy veme všechny bankovky a napíše, že i tyto byli připsány v plné výši na účet,v jehož prospěch byl vklad proveden.Na účet se obnos připíše vždy okamžite,co vidím ihned na smartbankingu,nebo zadám dotaz na zustatek na účtu přímo v bankomatě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirisalek
Datum: 30.12.15 10:41

U bankomatu jste měla zůstat, zavolat policii, aby mezitím nikdo nemohl bankomat zmanipulovat. *** Jediný, kdo má přístup do tzv. protokolu bankomatu, je Česká policie. Proto je třeba (pokud jste se od bankomatu vzdálila) jít okamžitě na policii a oznámit zmizení peněz v bankomatu. Nikam jinam se obraceT/psát (NA vystavitelE karty, provozovatele bankomatu, kontrolní orgán ČNB, dozvíte se žvásty+neochota) nemá smysl. Bankomat zapisuje všechny transakce popř. (ne každý) má kameru. Tím se přijde, kam peníze zmizely. Vidím tyto možnosti: 1) Nevšimla jste si, že bankomat je atypický a peníze vylezou ne na pultu, ale dole, ze strany a pod. (jako bankomat na náměstí Republiky v Praze 1 v metru); v tom případě je určitá pravděpodobnost (mohl je sbalit další zákazník, který si chtěl vyzvednout peníze, bankomat mu je nevydal, ale vylezly ty Vaše) a transakce bude na bankovním protokolu jako Transakce zamítnuta (tomu, co přišel po Vás) a o kus dál (Vaše peníze strhnuty zu Vašeho účtu a) Hotovost vyplacena (osobě, co přišla vybírat po Vás). Až policie zákazníka předvolá, ten se zalekne a peníze vrátí (neví třeba, že bankomat nemá kameru): Zatajení cizí věci = 6 měsíců podmíněně. 2) Bankomat je mafií zmanipulován a mafiáni si přišli pro prachy, jakmile jste odešla (pozorovali Vás při výběru). Taky je zákazník ad 1) mohl nečekaně předběhnout. Prachy navždy v čudu. 3) Bankomat je porouchán a prachy zůstaly uvnitř. Pak doufejme, že ERA nebo provozovatel automatu (což není vždy banka, kde máte účet) je solidní. *** Nejlepší řešení: žádný účet ani kartu nemít. Proboha, na co? Všude jen zdržujete, heslo z Vás banditi vymlátí a vykradou celý účet, musíte si schovávat stvrzenky a na konci měsíce kontrolovat, co Vám napočítali. A hlavně ještě platíte poplatky bance za tuhle pitomost, která navíc umožňuje Vás sledovat. (Když budete nakupovat v Českých Budějovicích, nejste asi v Praze = mafiáni Vás mohou přijít vykrást.) Taky se sleduje, co jste koupila, kolik máte peněz. Vezměte si 500 do kabelky (to se dá při přepadení přežít). A až Vám peníze dojdou. vezměte si dalších 500 CZK. Chytrost nejsou žádné čáry. (Když vidím ty blbečky, jak poletují kolem bank a radují se z té hračky, je mi na nic. Všechny pravidelné částky můžete hradit sdruženou platbou SIPO za poplatek 15 až 18 CZK, důchod zůstane na poště 2 měsíce ležet a vydá se Vám zdarma. Takže místo k bankomatu dojdete na poštu. Platby přes internet nikdy předem, až při převzetí zboží (nejlépe ze skladu/na tzv. uložence). *** Znám fotografa, co si v Singapuru podložil kreditkou stativ fotoaparátu a kreditku tam zapomněl. Za 2 hodiny mu v Itálii vybílili účet (8 000 USD). Pro profesionální zločince nejsou data na kartě žádný problém (nebo třeba že by"zaplatili" přímo "zhotovitele" karty?).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.15 10:58
avatar

Ach jo.. ten bankomat už jsem použila několikrát (na výběry). Dala jsem tam 4500 a vylezlo zpět 2500, těžko ty zbylé peníze vylezly jinudy + na obrazovce BYLO NAPSÁNO, ŽE PENÍZE SE PŘIPÍŠÍ NA ÚČET. To, co mi nevzal, jsem si dala do peněženky. Nevím, proč bych neměla odcházet od bankomatu, když mi to ty peníze vzalo a potvrdilo, že budou připsány na účet (vkladový bankomat jsem nepoužila poprvé). Není to bankomat někde na nádraží, ale normálně v pobočce (část s "obsluhou" pobočky byla ještě zavřená, takže tam jsem se zeptat nemohla - vlastně nebylo na co, protože bankomat ty peníze potvrdil a vzal!). K čemu mi jako jsou peníze v hotovosti? Nakupuju na ebay a v zahraničí, co koupím u nás online, to zaplatím hned. A jak místo k bankomatu na poštu? Všechno platím přes internet, reálné peníze prakticky nepoužívám a rozhodně se k nim nehodlám vrátit. Dotaz se týkal toho, že bankomat peníze POTVRDIL a vzal! Jenom na účtu se neobjevily, a to je ten problém, na který se ptám.

Datum: 30.12.15 12:29
avatar

Dobrá zpráva - ERA zřejmě momentálně nefunguje. V pondělí 28.12. jsem platila kartou ERA přímo na poště a ještě dnes nemám na účtu částku ani blokovanou. Takže vydržet, snad se příští rok dočkáme :)


doplněno 03.01.16 13:37:

Jen pro zajímavost - já tu částku nemám ani blokovanou do dneška. Že by mi to pošta darovala jako bolestné za to, že mi balíček nedoručili domů a já si pro nej musela dojít? :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.15 13:27
avatar

Konečně se mi podařilo dovolat na tu pobočku, kde je bankomat. Mám tam prý zítra přijít a zkontrolují to přímo tam. Peníze počítali včera. Opravdu doufám, že to vyjde. Jinak dneska jsem si objednávala jídlo a v blokovaných to mám.

Datum: 31.12.15 17:20
avatar

Takže VYŘEŠENO! Musím velmi pochválit Eru za přístup *palec*. Byla jsem na pobočce dneska ráno, paní velmi milá. Zavolala jiné paní, která dělala revizi bankomatu. Třebaže nemusely toto řešit hned, tak paní od revize byla velice ochotná a slíbila, že peníze připíšou ještě dnes (bankomat peníze zadržel, proto se nikam neposlaly). Podepsala jsem jakousi onu reklamaci, že bankomat zadržel peníze protože atd., a že mi budou připsány. Paní z pobočky mi popřála vše nejlepší k novému roku a byla velmi příjemná (ne vlezlá). Za dvě hoďky byly peníze na účtu :)

Datum: 04.01.16 15:26
avatar
Proč chválit? Dělají snad jen co mají - vyřídili reklamaci... Tím nechci říct, že by člověk měl jen nadávat, ale...
Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 04.01.16 17:20

Libore. Víte, že já poděkuji pokladní u kasy, řidiči v autobusu, v bance když mně vyplácí moje peníze. Huba se mi kvůli tomu nezkřiví... To samé tazatelka. Je hezké, když takto poděkuje. Potěší to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.16 18:27
avatar
Já v obchodě a pod taky vždy pozdravím a poděkuju, to patří k určité slušnosti, ač to pomalu mizí. V případě, že mi způsobí banka nějaké potíže ale nevidím důvod vychvalovat, že to dali do cajku. Ano, při komunikaci v rámci slušnosti bych jim taky řekl děkuji, ale připadne mi skoro dětinské je pak chválit. Ale chápu, že měl někdo radost, jak to vše dobře dopadlo. Rozhodně nejsem nějaký věčně nespokojený morous ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.16 19:40
avatar

Chválila jsem, protože byl silvestr, a měli na to lhůtu asi týden + ta paní, co mi to zařizovala (ta které bylo voláno), tak už nějak končila. Prostě to mohli nechat až na tento týden, ale udělali to hnedka.

Já pracuji na recepci a vím, jaké to je, když někdo vleze s kyselým ksichtem do baráku a na moje "Dobrý den" odpoví "Puste mě nahoru". Prostě zdravit a děkovat by měla být samozřejmost. Huba jim neupadne.

Od: neo5
Datum: 04.01.16 19:39

Kdo má - a normálně akceptuje zmuchlané bankovky je charakterově na spodní úrovni, asi jako dlužníci a gambleři. S tím ta banka už počítá...to víš banky, bankovky musí být v pořádku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.