Vrácení platby přes učet

Od: Datum: 29.12.15 15:20 odpovědí: 3 změna: 29.12.15 17:13

Dobrý den.Muj syn poslal omylem na cizí učet platbu. Je možné ji získat zpět? Na poště mu odpověděli že majitele učtu vyrozuměli a že ho nemohou k vrácení platby donutit. Poradíte mi jak dále postupova?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.12.15 15:51
avatar

Je to nejen možné, ale majitel onoho cizího účtu má dokonce ze zákona povinnost peníze vrátit. Jak je to dlouho? Pokud krátce a pokud má vaše číslo účtu, počkal bych, přece jenom byly svátky a platba se mohla zdržet. Je-li to však již delší dobu, kontaktoval bych majitele účtu s tím, že pokud peníze nepošle do určité doby, budete zvažovat právní kroky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dolansky
Datum: 29.12.15 16:51

Poslední platba byla před měsícem .Jen mi není jasné jak se dostat k majiteli učtu.

Od: scv®
Datum: 29.12.15 17:13
avatar

K majiteli se dostat zatím nepotřebujete a zprvu ani nemůžete - banka Vám na požádání jméno a adresu rozhodně nedá. Vy ale můžete kontaktovat banku, do které byla platba zaslána a ta buď kontaktuje majitele účtu sama nebo by Vám měla zprostředkovat podání písemné žádosti o vrácení platby, kterou majiteli předá. Pokud se ani po tomto peníze nevrátí, tak platilo, že by Vám banka měla poskytnout kontakt na majitele účtu, ale bude chtít prokázat, že na tuto informaci máte nárok (kopie složenky, faktury, výpisu.. prostě něco, co dokazuje chybu při zadání čísla účtu). A kdyby dotyčný ani tak nereagoval a k vrácení se neměl, můžete podat trestní oznámení na neznámého pachatele pro bezdůvodné obohacení, pokud tato formulace s dnešními zákony stále platí. O zjištění majitele a nápravu by se pak měly postarat příslušné orgány.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.