Promítání filmů? Licence povolení a další?

Od: Datum: 04.01.16 14:20 odpovědí: 3 změna: 06.11.16 03:06
avatar

Dobrý den chtěl bych se zeptat určitě a hlavně těch co s tím mají zkušenost protože nevím kam se s dotazem obrátit kromě OSA a Intergramu kde v podstatě každej říká něco jinýho. Jde mi o to že chceme dětem promítat nějaké filmy pohádky a rád bych věděl jestli máte zkušenosti z praxe co je k tomu potřeba nebo koho a kde oslovit děkuji předem za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.01.16 16:41

Dobrý den, zkuste Unii filmových distributorů : http://www.ufd.cz/ .

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.01.16 17:56
avatar

Díky zkusím vypadá to nadějněji jak osa a intergram dík

Datum: 06.11.16 03:06

V dané oblasti mám dlouhodobé zkušenosti, jelikož se na tuto oblast specializuji. OSA a ani INTERGRAM nehrají žádnou roli při promítání filmů, jedná se tam především o filmové distributory, kteří disponují právy na promítání daných filmu na uzemí ČR. Je však třeba upozornit, že u každého filmu se liší doba, po kterou mají filmoví distributoři výsadní právo na distribuci a promítání filmu, podle uspěšnosti filmu to jsou většinou 2 až 3 roky. Pokud je to starší film a distributor pozbyl práva k filmu, pak je nutné se obrátit přímo na výrobce. U starších zahraničních filmu je to proto složitější, jelikož je obtížné se zahraničními výrobci vykomunikovat přiměřenou odměnu za jednorázové promítání.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.