Potřeba víza do Běloruska?

Od: Datum: 28.12.15 16:30 odpovědí: 10 změna: 29.12.15 00:15

Dobrý den, pokud bych cestoval z ČR do Ruska s ruským vízem a projížděl bych vlakem přes Bělorusko, kde je potřeba také vízum na pobyt, musel bych si zařizovat jednotlivě i vízum do Běloruska i když jen projíždím?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.12.15 17:29
avatar
Podle mne ano.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.15 17:31
avatar

Podle mne budete potřebovat minimálně tranzitní vízum.

Přesné informace:

http://www.mzv.cz/jnp/cz/ency…belorusko/cestovani/visa.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 28.12.15 17:35
avatar

Dobrý den, podívejte se viz odkaz a tam na podmínky tranzitního víza. Zdravím!

http://czech.mfa.gov.by/cs/consular_issues/visas/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 28.12.15 21:06

Belorusove nas nejak nemaji radi. Nam, Slovakum, Madarum, Slovincum a Malte účtují nejdražší poplatky za viza *ee* Clovek by si myslel, ze ve svete jsou mnohem rizikovejší a nebezpečnější země než nás pět, ale asi ne. Přinejmenším podle Bělorusů.

Mimochodem celý ten jejich systém pobytu cizinců v zemi připomíná dobu hlubokého socialismu (registrace na imigračním každých 5 dní*sok*).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vizum
Datum: 28.12.15 19:23

BY vízum potřebuješ, minimálně tranzitní jak tu bylo již řečeno. Na základě již obdrženého RUS víza ho vyřídíš bez problémů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mcgregor
Datum: 28.12.15 21:49

Co vlastně dělá Ministerstvo zahraničí, chrápe? Proč už dávno nevyjednalo bezvízový styk? Na co ty darmožráče platíme.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.15 22:40
avatar
Nechceš to domluvit sám? Jinak švagr teď pobýval v Bělorusku pracovně a je to katastrofa. Navíc pokud vidí cizince, co nezná ani řeč, oškubou ho jak se dá.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mcgregor
Datum: 28.12.15 22:49

Hele, pokud bych měl na to páky a byl ministr, klidně to domluvím, věříš? Jediné co můžu - je napsat nějaké škrétě na ministerstvo, něco v tom smyslu viz výše. Jo a co se týče škubání cizinců - tak tě vyvedu z iluze. Můj známý měl objekt k pronájmu pro Germány a bože...jak ten je škubal, snad na všem co si jen lze představit v nejdivočejším snu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.15 23:30
avatar
Příteli, nemluvím o oškubání nějakým vekslákem co vlastní ubytovnu. Mluvím o oškubání policií, úředníky - vymýšlení nesmyslných poplatků a samozřejmě i úplatků (jak je v té reklamě - poplatek za poplatek) bez kterých ač jsi v právu - se můžeš otočit a jet rovnou domů.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mcgregor
Datum: 29.12.15 00:15

Jo, tak ve vymýšlení nesmyslných - neexistujících poplatků, je kamarád expert. Krádež jako krádež, prostě ve výsledku jste nestoudně, jako cizinec oškubán...tu a tady více, jinde méně...chápu ale co jste chtěl naznačit a kam míříte. Nemáme jako rodina zkušenost přímo s Běloruskem ale s Ukrajinou a přímo s tamní policií. Přejeli jsme vlastním vozem hranice Ukrajiny a netrvalo zase tak dlouho..byli jsem staveni policíí s tím, že jsme vykonali jakýsi neexistující přestupek a bude to za 500 eur...a dokud nezaplatíme, tak se nehneme...Mimochodem doufám, že bude Ukrajina brzo v EU, máme se toho ještě mnoho co učit :D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.