Popsané bankovky

Od: Datum: 28.12.15 01:04 odpovědí: 3 změna: 28.12.15 10:31

Zdravím, mám 105 dolarů, 1x 100 a 1x 5 USD ..problém je,že na jedné bankovce je čárka a druhá je trošku popsaná. V USA by to normálně vzali, ale tady je problém. Vůbec jsem si toho nevšiml a ve směnárně mi to nevzali. Nevíte co stím? Zkusit oběhnout více směnáren? Nebo do banky? Četl jsem, že když je ta čárka nebo text větší jak 1,5cm, tak to v bance musí zabavit bez náhrady, takže by mi to nejspíš sebrali- je to delší, to jim do ruky dávat nechci. Dá se s tím vůbec něco dělat nebo to mám radši nechat na případnou další dovču či dát to někomu, kdo pojede do USA.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wnt
Datum: 28.12.15 10:12

Zkuste jinou směnárnu, popřípadě banku. Normálně takové bankovky berou.

Banka Vám peníze nezabaví.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.12.15 10:17
Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.12.15 10:31

Česká národní banka + úvěrové instituce nemají žádnou povinnost standartně poškozené cizí bankovky či mince přijímat nebo měnit. To se týká pouze tuzemské měny.

Navštívil bych více směnáren. Třeba to někomu nebude vadit. Jinak dát někomu, kdo pojede USA. Tam už nebude problém.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.