Bude zákazník v anonymitě u elektronické evid

Od: Datum: 27.12.15 23:07 odpovědí: 10 změna: 28.12.15 20:29

Zájímalo by mne,když budu něco kupovat v obchodě nebo si zajdu třeba na masáže, budu muset uvádět o sobě iniciály kdo jsem a kde bydlím u prodejce,rodné číslo,který bude mít povinnost vést elektronickou evidenci tržeb? Bude úplná ztráta anonymity, když půjdu s kamarádkou na pivko,tak hned v registru bude záznam,jaká osoba kolik vypila piv?Pojedu např. na zájezd s milencem atd.vše evidované?Bude člověk pod drobnohledem státních institucí a ztráta svobody,veškerého soukromí?díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: radarbrdy*
Datum: 27.12.15 23:12

Nebude tam identifikace zákazníka, ale bude tam evidence prodejce. Jinak, ale pokud po vás jdou tajné služby, tak už vás asi lokalizovali pomocí zapnutého mobilu.

Mimochodem EET je hloupost. Doufám, že to neprojde...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.12.15 23:25
avatar

Na EET mám opačný názor. Co je na tom špatného. Každý zaměstnanec platí daně podle mzdy a každý podnikatel by měl platit podle zisku a příjmu. Vyveďte mě z omylu. Registrační pokladna stojí od 5-ti do 20-ti tisíc. Když jsem začínal podnikat, musel jsem si také nakoupit spoustu nářadí a přístrojů. Tak o co jde?


doplněno 27.12.15 23:27:

Tak teď si koupím pokladnu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.12.15 23:38
avatar

Přesně tak, jak píše honzaferda. EET je v EU celkem běžná. Často jezdím třeba do Itálie a tam, snad s vyjímkou plážových prodejců, všichni, v každé restauraci automatricky vydají účtenku. No problem.

Naopak - kolegové z Itálie se velmi podivovali, že se museli v restauraci domáhat dokladu a to ještě za kyselých xichtů vrchního.


doplněno 27.12.15 23:48:

A zapoměl jsem - zákazní je, pochopitelně, v anonymitě. Tedy za předpokladu že neplatí kartou, tam se pak přenáší údaje z karty

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.15 01:44
avatar

Pro vás jako zákazníka se vesměs nic nemění dále jste v anonymitě.

Já jako podnikatel nemám s EET zas takový problém jako s konceptem .. budiž, já osobně něco podobného už stejně využívám pro své osobní učely pro zkvalitnění služeb zákazníkům a pro svůj větší přehled.

Ovšem obávám se že to jako vždy nebude fungovat jak má, odešle se požadavek a příjde kod ... udajně během pár vteřin .. buďme realisti- jaký elektronický systém na podobném principu fungoval správně? co když na ten kod budu dlouho čekat? co mám říct zákazníkovy? Obávám se také toho že moje práce je často "v pustině" kde často nedosahuje ani "čárka" signálů operátorů .. co tam? na opravdové podvodníky EET nezabere - ti najdou jiný způsob podvádět se bude dál ale věřím že v menší míře, myslím že tak trochu poput k tomu byli veitnamci a podobní.

Tedy bude to další otravná záležitost ale budiž - za předpokladu že bude opravdu fungovat na 100% ..

Což obávám že nebude - centrální evidence vozidel nebyla schopna správně plnohodnotně fungovat ani pomale rok po založení a počet jakýchsi příkazů tam byl nulový oproti tomu jaký počet lidí by měla zvládnout EET

Když se zamyslím pro malé podnikatele (živnostníky) to nemá přínos spíše naopak, může to většímu počtu uškodit.

No prostě jednoduší věc opět učinily o něco složitější ... argumentují věcmi které vlastně nejsou pravda a na ty na které se chtějí zaměřit těch se to vůbec nedotýká ... Poslední věc co jsem četl bylo že když se neprosadí tady to EET tak se bude prosazovat zvýšení daní .. no což to může být podnikatelům jedno .. dotkne se to hlavně zákazníků na cenách ..


doplněno 28.12.15 01:59:

Pana Babiše nechápu .. jeho názory jsou tak trochu za zemitem a velice silně mám z něj pocit že minulí režim ho vychoval k obrazu svému (ovšem nevím, osobně ho neznám *smich*) Jednou řekne že "platit normální daně je správné" TO JSOU JEHO SLOVA ! a podruhé říká že bude prosazovat zvýšení daní .. *ee* Snižme daně na 10 a 6 % a nikdo nebude mít potřebu podvádět a všichni budou ve finále spokojení. Poctivého podnikatele neničí cenou ten nepoctivý ale neustále nové náklady,regulace, cílená buzerace a povinnosti od státu. Při přečtení návrhu zákona a příloh je patrné že se nikdo přiliš detaily nezabíval a že některé věci si pomale protiřečí a je to takové zamotané .. už se do toho všichni tak zamotali že ani ten kdo to vymyslel neví co je a co není vlastně pravda .. oni ani neví co chtějí schválit - jak to potom může být správně prosazováno?

Ohodnoceno: 3x
 
Od: radarbrdy*
Datum: 28.12.15 15:20

@EET je v EU celkem běžná

To je podle mě nepravda. Prosím o seznam EU zemí, kde používají on-line EET tak jak jej navrhuje pan Babiš. Proč jej nemají v Německu a ve Skandinávských zemích ke kterým se tak rádi chceme "přirovnat"?

http://www.parlamentnilisty.c…orvatsko-ani-kunu-navic-65847

Proč by měl být nucen každý podnikatel být připojený on-line k internetu? Tohle už je pro mě moc. Taky se v souvislosti EET neříká pravda o nákladech na elektronické zařízení a připojení, které nově musí podnikatel investovat.

Výběrové řízení na provozovatele EET? Zapomeňte. Je vybrána předem jediná firma.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.12.15 16:25
avatar

Kolik myslíte že je podnikatelů, kteří dnes ještě nejsou připojeni na internet. Odvolávat se Kalouska není to pravé ořechové ! To si opravdu myslíte, že mu jde o malé a střední podnikatele?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radarbrdy*
Datum: 28.12.15 16:52

Podívejte se na české zákony, jak vypadají teď. Potom si představte české zákony + EET, cítíte se že jsme se posunuli dopředu? Já teda ne. Proč asi on-line EET v EU nepoužívají?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.15 17:37
avatar

Už jsem to sem jednou psal. Nevadí mi elektronická evidence jako taková. Vadí mi náklady a starosti s tím spojené. Ať mi na stůl Babiš položí mašinku a návod jak ji používat a já ji budu bez keců používat. Ať se postarají o technickou stránku věci. O mašinku, o připojení na internet atd. Proč já, pekař, mám někde shánět a platit měsíčně 500kč za internetové připojení? Když se Babiš vytahuje kolik to přinese státní kase, tak ať to taky zaplatí. K tomu si přičtěte náklady na pásky, na tiskací hlavy atd. na údržbu těch mašinek atd.

Jak to bude, když se rozbije, když to přestane tisknout, to mám přestat prodávat? To mně lidi ve frontě uškrtěj. Každej dneska spěchá. Dost je zdržování s platebními kartami. Díky dlouhé odezvě, hlavně ve špičkách je placení platební kartou dvojnásobně dlouhé. než hotovostí. Teď k tomu přibude další cajk, který bude zdržovat.

Ať žije pokrok a technika. Měla by nám pomáhat a ne zdržovat a jít proti nám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.15 17:56

Hlavní problém vidím ve zranitelnosti. Vypadne internet a nic nekoupíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 28.12.15 20:29

Samozřejmě jako koncový zákazník můžete být naprosto v klidu, budete v anonymitě, pokud teda budete platit hotově. Pokud budete platit kartou, tak na tom budete taky stejně jako dnes. To jest, že už dnes vědí (banky a potažmo každý, komu jsou banky dle zákona poskytovat informace) o každém Vašem pivu a každé masáži, které zaplatíte kartou. Pak je otázka, jestli to někoho zajímá. Ještě podotýkám, že je třeba rozlišovat povinnost obchodníka vydat na vyžádání účtenku zákazníkovi a povinnost informovat o každé hotovostní platbě ministerstvo financí. To je dost velký rozdíl. Hlavně technický a organizační. Věřím, že to ale naše úřady jako vždy v těchto případech bez problémů zvládnou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.