Jak probíhá přeložení na jiný ÚP?

Od: Datum: 27.12.15 20:06 odpovědí: 12 změna: 29.12.15 18:19

Dobrý večer,

jsem vedena na úřadě práce v Kladně, kde mám i trvalý pobyt. Nyní ale bydlím v Olomouci se spolubydlící a potřebuji, aby mne můj úp převedl sem do půlky ledna z toho důvodu, že zdejší úp nabídl dotaci mému zaměstnavateli a ta se vyřizuje někdy v lednu. Co vše potřebuji k tomu, aby mne převedli sem do Olomouce? A musím tam jít osobně nebo stačí potřebná lejstra oskenovat? A jak dlouho trvá to převedení?

Moc díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.12.15 20:30
Nam na UP rekli, ze si mame predelat trvaly pobyt sem, ze jinak je to nezajima.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 27.12.15 21:19
avatar

Stavte se na příslušném ÚP v Olomouci a sdělte jim tuto skutečnost. Do evidence musíte jít na ÚP podle svého trvalého bydliště a řeknete, že budete spolupracovat s ÚP v Olomouci a zprostředkovatelka by Vám měla okopírovat doklady, které předáte v Olomouci. Je to na domluvě. Popřípadě se obraťte na ředilele ÚP v místě bydliště.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.15 08:58
avatar

Dobrý den, musíte podat žádost o přeložení z Kladna do Olomouce. V žádosti musí být uveden důvod proč chcete přeložit. Takže u Vás je to změna bydliště a zaměstnavatele. Bylo by dobré kdyby Vám zaměstnavatel potvrdil Vaše přijetí, ale změna bydliště je postačující. Žádost se podává písemně, nikam chodit nemusíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.15 10:58

A co musím doložit jako důkaz, že bydlím v Olomouci? Stačí když má spolubydlící napíše čestné prohlášení, že se zde zdržuji?

Datum: 28.12.15 23:22
avatar

Vy jste si nepročetla Základní poučení uchazečů o zaměstnání

(svým podpisem při registraci jste potvrdila,

že jste byla seznámena se svými právy a povinnostmi)?

Základní poučení i odkaz výše jsou výtahem ze zákona o zaměstnanosti.

Máte-li k pobytu v Olomouci vážný důvod (prohlášení spolubydlící podle mne stačit nebude), doložte pobočce ÚP na Kladně tento vážný důvod a požádejte ji o zprostředkování zaměstnanání pobočkou ÚP v Olomouci. Přestože není mezi vážnými důvody uveden, mohl by podle mne ÚP uznat písemný příslib zaměstnání od olomouckého zaměstnavatele.

___

Ke zprostředkování zaměstnání jinou pobočkou si pročtěte § 28, odst. 1 i 2 zákona o zaměstnanosti.

Doporučuji se seznámit i s předchozími odkazy v textu výše. Chcete-li jednání urychlit, zajeďte na Kladno.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pt®
Datum: 29.12.15 18:12
avatar

"ivzez", vždyť se tam píše (v bodě 1) o "dohodě" (o domluvě):

...Jestliže se krajské pobočky Úřadu práce nedohodnou, generální ředitelství Úřadu práce určí...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.15 00:37
avatar
Zajivahe bachorky a povidacky.
Spis posila UP. Vy nic nekopirujete. Staci pozadat o postoupeni spisu na jinou pobocku. Vramci krajske pobocky se posila cely, mimo se posilaji kopie. V zakladnim pouceni, jak pise Ivnez, tyto informace nejsou. Zalezi na rychlosti a ochote pracovnibe.
doplněno 29.12.15 12:58: Repkin: jde POUZE o postoj pracovnice. Kdyz bude chtit postoupi spis hned. Kdyz nebude tak mate slozity problem
Ohodnoceno: 1x
 
Od: pt®
Datum: 29.12.15 17:52
avatar

To je přesně to, co říkám...:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.15 17:56
avatar

V Základním poučení uchazečů o zaměstnání

se změna pobočky zmiňuje v bodě 5.

(Mám staženy dvě verze, první byla platná od 1. 3. 2013, druhá od 1. 1. 2014.)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.15 08:37
Je zajimave, ze vaznym duvodem podle MPSV neni zmena mista pobytu uchazece. Urad totiz predpoklada, ze pokud zmenite misto pobytu, musi to nutne byt misto vaseho trvaleho pobytu, coz ale neni pravda avsak UP vas dotlaci timto a dalsimi zpusoby k tomu aby jste si tk misto zmenil/a. Smutne :(
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.15 14:15

Proč je problém změnit trvalý pobyt?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.15 18:19
avatar

Já normálně zašla na (svůj) ÚP, řekla jsem paní, že se stěhuju do Prahy, ale trvalé mi zůstane stejné. Dala mi papír, který jsme nějak samy sesmolily, že žádají o přeložení na ÚP tam a tam, a poslala mě za konkrétní paní a měla termín schůzky až nějak za měsíc nebo dva (poslala jí kopii toho, co jsme sepsaly). No a potom už jsem jenom šla na ÚP, kam mě poslala a pro jistotu si vzala i ten papír. Nic se nesepisovalo ani nic. Rovnou se ptala, jestli už mám práci atd. a shodou okolností se mi asi den předtím podařilo práci sehnat, takže mi dala jenom podepsat "revers" a bylo.


doplněno 29.12.15 18:22:

Jako důvod jsem uvedla, že si myslím, že v Praze budu mít větší šanci na zaměstnání, že se tam stěhuji a není v mých (finančních) silách jezdit na ÚP až k nám (na Moravu).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.