Od ledna začíná kontrolní hlášení DPH

Od: Datum: 27.12.15 19:50 odpovědí: 12 změna: 02.03.16 17:35

Od ledna začíná kontrolní hlášení DPH a elektronická komunikace http://www.novinky.cz/ekonomi…-elektronicka-komunikace.html pro koho to platí?Jen pro podnikatele kteří jsou tzv.plátci DPH a ročním výdělkem více než 1 milion nebo i pro subjekty kteří nejsou platci DPH s ročním výdělkem třeba pod 300tis.?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.12.15 20:16

Pokud jste registrován jako plátce DPH, tak musíte kontrolní hlášení elektronicky posílat. Takže pokud nemáte počítač a internet ve firmě, tak si jej musíte pořídit. nebo pokud vám to dělá účetní, tak je jasné, že zadarmo to nebude, musíte jí to zaplatit. Pokud platíte DPH čvrtletně, budete muset každý měsíc poslat kontrolní hlášení. Dle mého je to zase přidání práce podnikatelům. Větší, kteří ,mají účetní to asi nepocítí, ale malým s s externí účetní to zase přidá jen starosti. Ty postihy za pozdní hlášení a nebo zapomenuté jsou pro malé živnostníky likvidační.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.15 20:21

No plátce DPH nejsem takže nemusím nic?Kromě danového přiznání za každé 12ti měsíční období

Datum: 27.12.15 20:24

Když to nevíte, tak asi nejste plátce DPH. To byste věděl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.15 20:32

Nechápu logiku dotazu. Když nejste plátce DPH, tak nepodáváte ani přiznání k DPH, tak proč by jste najednou měl podávat kontrolní hlášení k DPH.

Jako by jste nevlastnil žádnou nemovitost a chtěl podávat přiznání k dani z nemovitých věcí.

Neplatíte DPH = netýká se Vás to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.15 13:42
avatar

Pleteš do toho logiku. To, že není platce DPH, ještě neznamená, že nemusí podávat nulové hlášení o DPH. Nevím jestli existuje dodnes, ale na dráze měli formulář A4 s názvem "Hlášení, že není co hlásit". Po kritice v tisku jej zmenšili na polovinu:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: yfca®
Datum: 30.12.15 13:34

1) Kontrolní hlášení podávají pouze plátci DPH.

2) Elektronická komunikace se od 1. 1. 2015 týká daňových subjektů nebo jejich zástupců, kteří mají datovou schránku, nebo kteří mají povinnost mít účetní závěrku ověřenou auditorem. Pak musí příhlášky k registraci, oznámení o změně registračních údajů, daňová přiznání, hlášení a vyúčtování posílat pouze elektronicky, tj. datovou zprávou. Dále musí od 1. 1. 2016 podávat elektronicky přiznání k DPH a s ním související tiskopisy všichni plátci DPH.

Takže pokud nejste plátce DPH a nemáte datovou schránku, můžete komunikovat s FÚ nadále písemně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.15 17:07

Přesně tak. Jinak hezký den, sousedko Yfčo!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.15 20:02

Děkuji,mám danovou pracovnici které vždy dám faktury a výpisy z učtu a ona mi vše vyřídí a já si jen přijedu pro desky s danovim přiznánim

Od: zdenekpavel
Datum: 02.03.16 14:28

Jak poslat KH u sdružení FO? Mají různé DIČ, ale dosud zasílaly přiznání k DPH dohromady.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: scv®
Datum: 02.03.16 15:32
avatar

Pokud tím "dohromady" myslíte to, že jeden člen sdružení podává přiznání za celé sdružení a ostatní podávají přiznání prázdná, tak podobně je to i s kontrolním hlášením. S jedním rozdílem - prázdné KH podat nelze (vrátí nepropustnou chybu), takže ho ostatní nepodávají vůbec. Jen pozor na to, kdyby Vás pak FÚ vyzval k podání, musíte KH podat do 5 kalendářních dnů (na výzvu správce daně už prý prázdné KH podat lze), jinak hrozí tučná pokuta. A také je znemožněno to, co bylo ve sdruženích dlouhá léta tolerováno - zaúčtování dokladů vystavených na ostatní členy (ty, co podávají prázdná přiznání). Vzhledem k uvádění DIČ a jejich párování toto již není možné. Buď by tedy měl každý člen sdružení podávat vlastní přiznání i KH nebo by měly být všechny přijaté i vystavené doklady psané pouze na toho, co podává přiznání.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 02.03.16 16:16

odpověď na výzvu již do 5 pracovních dnů. och jaké štěstí

Ohodnoceno: 0x
 
Od: scv®
Datum: 02.03.16 17:35
avatar

Ta změna na pracovní dny už platí? Z aktuálního znění zák. 360/2014 to tak nevypadá (údajně to má platit až od července):

.

§ 101g
Postup při nesplnění povinnosti související s kontrolním hlášením

(1) Nebylo-li podáno kontrolní hlášení ve stanovené lhůtě, vyzve správce daně plátce k jeho podání v náhradní lhůtě do 5 dnů od oznámení této výzvy.

(2) Správce daně údaje uvedené v kontrolním hlášení posoudí, popřípadě prověří a v případě pochybnostío jejich správnosti nebo úplnosti vyzve plátce, aby údaje změnil nebo doplnil, popřípadě původní údaje potvrdil.

(3) Plátce je povinen do 5 dnů od oznámení výzvy podle odstavce 2 nesprávné nebo neúplné údajezměnit nebo doplnit, popřípadě původní údaje potvrdit, a to prostřednictvím následného kontrolního hlášení; pokud není toto následné kontrolní hlášení včas podáno, odstavec 1 se nepoužije.

.

Lhůta "do 5 pracovních dnů" platí pro něco jiného:

§ 101f
Opravné a následné kontrolní hlášení
(1) Před uplynutím lhůty k podání kontrolního hlášení může plátce nahradit kontrolní hlášení, kteréjiž podal, opravným kontrolním hlášením; k předchozímu kontrolnímu hlášení se nepřihlíží.

(2) Zjistí-li plátce po uplynutí lhůty k podání kontrolního hlášení, že v tomto kontrolním hlášení uvedl nesprávné nebo neúplné údaje, je povinen do 5 pracovních dnů ode dne zjištění nesprávných nebo neúplných údajů podat následné kontrolní hlášení, ve kterém tyto nedostatky napraví.

.

Je to sice slovíčkaření, ale myslíte, že úředníci FÚ o tom budou s někým diskutovat? Zákon je jasný, lhůty jsou jasné a proti rozhodnutí - nebo (z)vůli úředníka - se v tomto případě neodvoláte..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.