Poukaz do restaurace - spropitné

Od: Datum: 26.12.15 18:53 odpovědí: 10 změna: 26.12.15 21:42

Zdravím, dostala jsem poukaz do lepší restaurace. Poukaz zahrnuje kompletní menu (předkrm i dezert), láhev vína, litrovou láhev vody a kávu. Není tedy třeba cokoliv dokupovat a platit ze svého. Poukaz se odevzdává při příchodu do restaurace. Jak byste v takové případě dali spropitné? Komu? Kam? Kde nechat?

Nechala bych tak 100,- je to adekvátní? Jde o podnik, kde je hlavní chod ca za 250 - 400kč. Hodnotu poukazu jsem nezkoumala, ale kupovala jsem obdobný, předpokládám, že za degustačnímenu to bude tak 1200-1600kč.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.12.15 19:23

nechávám dle spokojenosti 10- 20%...z ceny

Ohodnoceno: 0x
 
Od: carr
Datum: 26.12.15 19:50

Opravdu 20%? To už mi přijde vážně dost. Chodím do restaurací často, zvu pracovní partnery na oběd/večeři, je to součást repre mé práce a s 20% jsem se tedy ještě snad nikdy nesetkala. Většinou se držím kolem 10% a i to mi, při porovnání s okolím, přijde docela slušné. Naposledy jsem platila 710,- a nechávala jsem na 800,-

Datum: 26.12.15 19:35
avatar
Poukaz zahrnuje všechno, i servis. Spropitné není nutné, stovka neurazí, ale kdy a jak ji dát, když nebude účet? V tomto případě bych pochválil a poděkoval bez spropitného.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: carr
Datum: 26.12.15 19:51

No právě Nechat ji na stole? Jít poděkovat servírce? Asi uvídíme na místě, jen mě zajímali postřehy těch, co třeba už řešili

Od: strakatypes
Datum: 26.12.15 20:19

Uvidíte na místě, jak budete spokojen. Nemusíte dávat nic. Nebo se nechává na stole nějaká suma, třeba pod táckem, pod hrníčkem od kávy. Pracovník, který přijde uklidit stůl peníze určitě najde. Pokud Vás bude obsluhovat jeden číšník, ale většinou to tak nebývá, peníze nechte na stole pod poukazem, aby byl kousek vidět, když bude procházet okolo, nebo sklízet špinavé nádobí, jistě si všimne. Někde se číšníci o vše dělí.

Pokud budete mít pocit, že je dyško nepatřičné, tak nic nenechávejte.

Mnohdy sice poukaz vyčerpáte, ale můžete posedět o chvíli déle a dostanete chuť ještě na něco jiného /džus, pivo/. To navíc potom platíte a při té příležitosti přidáte spropitné. To jsme byli v Ambiente.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.15 20:19

Tyto věci řeším až po proběhnutí akce a řídím se podle svého pocitu spokojenosti. Když jsem spokojen, nechávám 10%, když jsem opravdu HODNĚ spokojen, nechám i 20%. Ale nedělá mi problém, nechat si vráti vše do koruny a když to pikolík zaokrouhlí sám, ozvat se a nechat si vrátit třeba i 2 koruny. I to se stalo, když jsem dostal ke konzumaci smažený sýr, tvrdý jak kámen - dodnes nechápu, jak se jim to mohlo povést, nebo jsme si s manželkou objednali biftek medium rare a kuchař nám poslal spálený podpatek. To byl děs, to jídlo jsem vrátil a nezaplatil a nechal si vrátit za nápoje do koruny. Taky se mi stalo, že kamarádi si objednali jídlo v restauraci, ale kamarádi docela akurátní...Už když číšník nesl to jídlo ke stolu, jsem si říkal, že bude tanec, protože to byl takový puch, že se divím, že kuchař vůbec měl odvahu ty sračky připravit a poslat mezi lidi. A co se stalo? Reklamace kamarádů, číšník jídlo odnesl, přinesl jiné, podle mně stejné - inzultace chudáka číšníka, který za to nemohl, asistence policie a výsledek? Přijel majitel, útrata byla stornovaná a tento podnik jsme přestali navštěvovat. Dnes už neexistuje.

Co se týká kde nechat tringelt...Dal bych ho číšníkovi, který mi bude sympatický, oni stejně po zavírací hodině dělají zrcadlo a dělí se mezi sebou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.15 20:46

Komu? ...no přece číšníkovi, který Vás obsluhoval. Než budete odcházet a číšník bude odnášet, poděkujete a dáte mu tu stovku. Já to tak dělám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 26.12.15 21:28
avatar

Když bych byla spokojená s obsluhou,dala bych tak 50,-

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 26.12.15 21:36

Poukaz sice odevzdáte při příchodu, ale proběhne i vyúčtování. Já si pro jistotu objednala něco navíc, abych měla jistotu, že budu doplácet a při té příležitosti jsem nechala zpropitné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: carr
Datum: 26.12.15 21:42

Vím, že porce degustačních menu jsou menší, ale opravdu si neumím představit, že sním 5 (!) chodů, vypiji 2 sklenice vína, něco vody, kávu a ještě si něco objednám. Bývala bych sázela na pití, ale i to je v ceně... nedám si džus nebo colu, já ani partner to prostě nepijeme... normálně piji jen vodu, natož k jídlu, džus je pro mě tlamolep a kazič chuti Tak proto se ptám...

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.