Která výpověď u soudu je braná za pravdu

Od: Datum: 22.11.12 21:39 odpovědí: 2 změna: 23.11.12 12:13


Dobrý den.


U soudu, asi po jednom odročení a druhém bez účasti protistrany ( žalovaného i svědka) byly 3-4 projednání u soudu, cca co 3 měsíce. A po tomto co proběhlo se zdá, že soudkyně věří žalovanému nebo to je ve stavě 0? Spolupracovníci žalovaného ( svědci) vypovídali v jeho prospěch. Domluvili se a svalují vinu na žalobce. Žalobce nemá svědky nebo pouze jednoho člena rodiny, který zase vypovídal stejně ( podobně) jako žalobce. Žalovaný zase tvrdí, že tam člen rodiny nebyl celou dobu, tak neví o co jde. Vlastně tvrzení proti tvrzení. Která výpověď má větší váhu, je braná za pravdu žalovaného nebo žalobce?Jak to je?


Děkuji.

doplněno 23.11.12 00:02:

Doplnění:

Vše již probíhá přes dva roky.

Jak dlouho mohou trvat soudní jednání, než dojde k závěru-vynesení rozsudku?

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.11.12 21:45
avatar

ta, kterou soudce uzná za věrohodnější. případně bude mít možnost opřít se o důkazy. obávám se, že tady uspokojivou odpověď nemůžete očekávat. nikdo tu nezná konkrétní situaci. . .

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.11.12 12:13

předpokládám, že jde o standardní civilní spor, kdy důkazní břemeno má žalobce, v tom případě musí své nároky prokázat on.. teoreticky tak nemusí mít žalovaný důkazy až žádné, když žalobce bude nedostatečně tvrdit nebo dokládat..

ad podotázka: obecně vzato, dokud nebudou provedeny důkazy, důvod odročování musí soud uvést; z toho můžete odvodit, na čem "to visí"...

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.