Proč nemohu pracovat na vrátnici?

Od: Datum: 04.01.16 13:24 odpovědí: 12 změna: 05.01.16 06:17

Dobrý den. Ucházel jsem nyní se o práci vrátného (ostraha) kde mají volné místo, ale řekli mě, že mně nemohou zaměstnat když jsem v té továrně již roky dřív pracoval. Před několika měsíci mě propustili z výroby, že jsem měl zdravotní potíže. Nyní už se můj stav zlepšil, mám ale sníženou pracovní schopnost OZZ, a rád bych znovu nastoupil alespoň na tu vrátnici. Prosím o vysvětlení jak to tedy je. Manželé tam mohou dělat, manžel ve výrobě, manželka na vrátnici (znám takové případy) a bývalý zaměstnanec tam vrátného dělat nemůže? Prý je to tak nějak v zákonu o zaměstnávání. Předem velice děkuji za objasnění.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.01.16 15:42
avatar

Místa na vrátnici jsou ve velké většině určena pro lidi se změněnou pracovní schopností, s těmi, kteří pobírají invalidní důchod. Přijímali nedaleko na vrátnici víc lidí, zdravé hned odmítali. Oni mají snad nějaké dotace na to, že zaměstnávají invalidy, kteří by těžko jinde hledali práci.

Navíc v současné době vyžadují, aby pracovník měl osvědčení o získání profesní kvalifikace - Strážný, 68-008-E. Toto proškolení si musí zajistit a zaplatit sám. Dříve to bývalo prostřednictvím bezpečnostní agentury, ale je to nákladné, pro ně nevýhodné /lidi jezdí na konzultace, mění se směny.../ Tak dneska vyžadují, aby toto lidé měli už při případném nástupu.

To jsou možná ty důvody. Také je možnost /nerada bych se Vás dotkla, nemyslím to osobně/, že zaměstnance, který už v podniku pracoval, všichni dobře znají, vědí, jaký byl pracant, jaké měl chování, zda neměl problémy. V případě, že ano, jsou rádi, že se rozešli a dál s ním spolupracovat nechtějí. Ale to jistě není Váš problém. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.16 15:57

Děkuji. Nedotkla jste se mně :) . Ale nemáte pravdu. Já myslel že zde dostanu kvalifikovanou odbornou odpověď. Já měl v práci dobré jméno. Ale bezpečnostní agentura mně tvrdí, že mně nemohou zaměstnat proto, že jsem v té firmě dělal a znám tam plno lidí. Takoví zaměstnanci ostrahy se pak mohou domluvit se zaměstnanci co tam dělají a něco mohou snáze ukrást. Proto, že vznikl tento jakýsi zákon, že bývalé zaměstnance této firmy firma nemůže zaměstnat jako vrátné s ostrahou. A je mně divné, že ty manžele mohou. Já mám zjištěné že by mně vzali kdybych tam dřív nedělal. Zkoušky ostrahy mají zajištěné a status OZZ osoba zdravotně znevýhodněná tu mám. Je pro ně stejně důležitá jako osoby v invalidním. Vyjde to pro ně nastejno.

Od: lujs®
Datum: 04.01.16 16:13
avatar

Tatka1: v podstatě ste si odpověděl sám. Je to kvůli tomu že bejvalej zaměstnanec by se mohl domluvit s lidma který zná na nějakejch nekalostech. (Jako kdyby ten kdo tam dřív nedělal to udělat nemohl).


doplněno 04.01.16 16:27:

Oporu v zákoně to nemá. Jenom je to podložený bohatejma zkušenostma páchanejch trestnejch činů ze strany některejch (bejvalejch) strážnejch. Takhle mi to kdysi vysvětlil jeden maník z hlídací agentury, u který sem se kdysi ucházel o práci.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 04.01.16 19:10

Považoval bych to za diskriminaci a zeptal bych se na úřadu práce, co proti tomu dělat.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 04.01.16 20:56

Sper odpověď. Určitě se na tom úřadě na to ještě přeptám. Ale děkuji za odpovědi všem.

Datum: 05.01.16 05:10
Diskriminace by byla, kdyby tam nevzali jen tazatele oni tam ale nevezmou zadneho byvaleho zamestnance. I tak by to mohla byt diskriminace skupiny ale to uz ma zamestnavatel pokryte a nejak si to udovodni. Otazkou je jak.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 04.01.16 19:21

Je to krávovina žádný takový zákon neexistuje, pracuji v této oblasti a jen se vymlouvají, buď na vás dostali špatné reference a je jim žinantní prozradit proč ne, nebo mají signály že by se mohlo dít něco nekalého...jí bych vás zaměstnal protože by jste byl spíš pro službu přínosem z důvodu znalosti prostředí - pokud by tedy neplatilo to popsané výše...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.01.16 22:21

Zdravím.Ten zaměstnavatel bezp. služby je hloupý,když Vás nechce zaměstnat.Asi tam jsou pitomci/bývalí stb,vojáci atd./

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.16 23:04

Žádný takový zákon není. Ovšem také není takový, který jim nařídí, že vás mají zaměstnat, pokud nechtějí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.16 00:02

Ale je, ten zákon se jmenuje antidiskriminační.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.16 05:08
V ruznych firmach neberou lidi co tam uz jednou pracovali ale proc to vedi jen oni.
doplněno 05.01.16 06:24: ra252 to funguje stale, ale tazatel jiz zamestnancem neni
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.16 06:17

Bývaly časy, kdy dlouholetí zaměstnanci na vrátnici dosluhovali posledních pár let do penze.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.