Jak se zachovat?

Od: odpovědí: 2 změna:

Dobrý den,

Před mnoha lety se moje matka seznámila s mužem v té době si vzala půjčku na dům, jelikož řešila bytovou situaci po rozvodu.

tento člověk ji přispěl zanedbatelnou položkou cca 40 000 za to ovšem požadoval zapsání do katastru nemovitostí. Ona bláhová na tento návhr přistoupila a splácela půjčku nabrala si druhé zaměstnání a s tímto,, o mrtvých jen dobře,,/ skon cca před 14 dny/ začala žít v nemovitosti.Vztahy byly neharmonické a dotyčný se projevil coby lenoch opilec sobec spokojený se seviscentrem. O dětství se rozepisovat nebudu nestálo za nic. Nabíral si půjčky, které prolil hrdlem nic nepomohl vlastně svou partnerku i dítě uzurpoval. K sňatku nikdy nedošlo oba byli rozvedeni . On měl z 1. manželství 3 děti ona 1.Na naléhání své přítelkyně aby dala věci do pořádku nikdy nedbala jeden čas i on se chtěl oženit a ona ne. Přítelkyně jí radila jelikož tuto nerovnováhu nemohla sdílet a´t jej vyplatí a on se odstěhuje pryč s tím, že si na sebe šije bič. Nikdy nic neudělala pouze jela v zaběhnutých kolejích. Ač se na něj neustále zlobila.Jinak trávil každý volný čas po svém on v restauračním zařízení s obláčky cigaret, ona péčí o něj a zahrádku na ostatní výlety dovolenou jí nezbývaly prostředky díky tomuto podivnému vztahu. Musím uvést, že tato , žena byla velmi schopná do doby než se stala služkou. Zastávala vedoucí funkci a vedla tým 25 osob. sama si dříve dokázala zorganizovat zahraniční zájezd.Bohužel s tímto pánem, tvorstva doslova upadala. Je to několik let co jsem ji vysvělovala jakým způsobem se budou odvíjet věci pokud jim nechá tento průchod nic nazabralo.Vlastně byl i přínou rozpadu mého manželství žilo se pod jednou střechou a kdo by snil pracovat na netahavého? bylo mi předkláno, že mám kde bydlet a v tomto duchu vyrůstaly mé děti nemohla jsem si dovolit jiné bydlení splácela jsem půjčku za BM.Takže jsem si začala uvědomovat, že tudy cesta nevede matka dávala přednost cizímu člověku , který si žádnou úctu nezasloužil před vlastním dítětem vnoučaty. diktoval, že nechce aby hlídala, celkově k spolužití přispěl k rozkladu rodiny nejen ostudou několikrát jej vezla záchranka... a jiné prima situace dluhy atd.od začátku roku jsem ji intenzivně přemlouvala a´t se k celé situaci postaví čelem ono říct vlastním dětem, že mohou přijít o střechu nad hlavou není zrovna legrace a to bez vlastního přičinění.Slibovala odkývala- výsledek nula.Při pohledu na dotyčného bylo všem jasno. Můj předposlední krok byl v květnu t.r. objednání k právničce ta celou situaci rozebrala a taktéž navrhla postup co já. Výsledek mlhavý překvapený výraz konflikt a částečný slib realizace záměru. poslední urgence z mé strany byla telefonicky ona nebyla doma a před časem si sama určila 2 měsíční lhůtu s přiznáním, že se jí do toho nechce chápu mě by se taky nechtělo. Bohužel nadrobená situace žádala řešení.Na telefonát reagoval podrážděně a na dotaz jaké podniklla kroky řekla, že ano podnikla na otázku jaké týkalo se odkupu jenž bych realizovala s ní./ jeden čas si tento dobrák vymezoval, že si sám nechá udělat odhad k ničemu se ovšem nepřiměl/ Začala vztekle do čehosi bušit aby nebylo slyšet otázky a odpovědi.Asi je to dost morbidní, ale je tak. Někomu rodiče pomohou se startem do života a někoho dlouhé roky jako samoživitele nutí život žít pod jednou střechou v děsných podmínkách.Nehledě na , že celé drama roky podepisovalo na dětech otec chyběl a neměl o ně zájem děděček nefukční. Od toho byla rada pouze slovní jsi dospělá porad śi.Je to asi 3 roky zpět proběhla výměna oken, dost riskantní podnik od osoby 71 leté s tím, že spoléhala na pomoc ode mne. pomohla jsem , ale za jakou cenu on se válel všude překážel a děti a já dřely . Ocenění žádné nejdříve poděkování, že by to sama nezvládla a po 2 letech údajně jsem tam dělala pouze jeden den. tolik oken se jeden den nevymění ani nepřizdí jednalo se o totální tankodrom. Mám i svědky.Vím, že mi to momentálně moc nepomůže, ale díky ošetření stavu nemovitosti a žádné spolupráci jeho dětí a ni jeho.Jen velmi snadnou cestou díky liknavosti mé matky zajistil a po mě potopa. Po tom telefonátu druhý den odešel navždy.Má reakce byla asi následovná proč mi to říká bolelo to moc, ale nemohla jsem jinak za ty roky reagovat.Pochopí jen ten co tím prošel. je mi to moc líto, že je taková moc to bolí.Dcera se odstěhoval z domu, druhá má přítele a názor mého přítele je nemít mě tak nemáš ani kde spát.Je hodný sám měl problém toto pochopit. Moc se mi po ní stýská, ale rozhodla se sama nikoho krom nás 3 nejbližšího nemá.Nemůžu pochopit co ji k takovému postoji vedlo on vlastní tedy polovinu a ona druhou. již tam byli jeho potomci. Ona sama poplatky neutáhne, ale vyhnít to nechávala celou dobu . Na její slova , že má tuhý kořínek nelze najít správnou reakci. Nyní říká, že si ho měla vzít /důchod alespoň pár švestek by za něj měla/ Dále, co by udělala kdyby...Dříve se ze všeho vykroutila. říká, že vše zaplatí dědické vyrovnání s potomky podle mne , ale vůbec na to nemá prostředky něco nasušeno má, ale ač je dům neudržovaný tak vyplatit 3 potomky nebude legrace a co bude s ní a s námi nezájem.Nevím zda odpouštět je vždy na místě nevylíčila jsem zde vše, nechci podrobnostmi zatěžovat. Nějak jsem z vlastního přesvědčení přerušila komunikaci a vnitřně s tím dost bojuji, ale nejsou všichni rodoče ideální a chybuje každý , ale má se snažit o nápravu. Když jsme s ní hovořili v době kdy byl čas odbíhala od tématu k hloupstem a , že má na plotně a pod. aby psychoid byl zabezpečen.

Jak byste jednali na mém místě?

Děkuji moc a omlouvám se vím, že roky utíkají a mnoho věcí nemusí být vysloveno už nikdy..

2 odpovědi na otázku

1x

Je to hodně hodně zmatečné, ale nakonec jsem pochopila, že přítel matky asi zemřel a jeho potomci budou dědit půlku domu vaší matky. Budou tedy zapsáni v katastru a budou s vaší matkou spoluvlastníci. Může se to řešit prodejem a rozdělením peněz nebo tedy vyplacením nebo nijak a pokud oni nebudou nárokovat bydlení, budou prostě vlastnit část nemovitosti dokud je někdo nevyplatí. Není žádný jiný způsob. Vaše pomoc při výměně oken, vaše bydlení s dětmi na tom nemohou nic změnit. Být vámi skutečně se starám o vlastní bydlení a s tímto domem příliš nepočítám. Až vaše matka zemře, vy zdědíte druhou půlku, pak to zřejmě všichni prodáte a rozdělíte se.

Díky martini,

omlouvám se za chaotický popis je to skutečně tak jak uvádíte. Jsem z celé situace a stylu jednání mé matky poměrně dost zaskočena.Varianty jež zde uvádíte jsem jí nastiňovala v horizontu 10 let předem a nebyly jen z mého zdroje. Chtěla jsem situaci vzít do svých rukou a odkoupit od druha sama,odmítla s tím, že to vyřeší sama a takto to dopadlo. Obávám se, že celé roky bojovala se strachem.Loni když nastoupila do nemocnice na určitý zákrok poměrně závažný tak reakce druha byla jen ...ty mě tady necháš samotného, musel se obejít pár dní bez péče. Jak bylo jí po návratu jej nezajímalo. Chápu byla to velmi špatná volba partnera, ale svezlo se s tím vše ostatní. Nezajímal se ani o své děti, což už dost značně vypovídá o charakteru člověka.

Nevím jaký zaujmout postoj vůči matce? Zatím jsem kontakt přerušila. Jak se vyrovnat s jejím jednáním?

Na pořízení vlastního bydlení v současné době prostředky nevlastním . Práci mám, ale výše mzdy není taková abych si mohla vzít hypotéku.

Jsem ve stavu jít na most, pod ním již je plno.*modla*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]