Dum v exekuci

Od: Datum: 23.12.15 14:45 odpovědí: 5 změna: 10.02.16 10:45

dobry den

chci se zeptat jestli muzou v exekuci prodat dum ktery je z poloviny matky a z druhe poloviny syna ktery ma exekuci, co ma delat matka aby neprisla o dum, diky moc za odpovedi.

jindrich


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 23.12.15 16:02
avatar

V exekucích jsou běžně prodávány podíly nemovitostí, takže polovinu domu může exekutor do dražby poslat. Je-li už synova část domu v exekuci zapsaná, zřejmě nic jiného nezbyde, než ji v dražbě koupit. Dražba často probíhá "jako celek", takže by třeba musela koupit všechny synovy nemovitosti (podíly), případně veškerý dražený majetek. To záleží na konkrétních podmínkách dražby. Nebo by musela koupit synovu polovinu domu po dražbě od nového majitele. Nebo jestli ještě exekuce neproběhla, zaplatit synův dluh a exekuci tak odvrátit.

Nejsem právník, takže můj názor nepovažujte za stoprocentní.

Každopádně polovina domu by nadále měla matce patřit, je to její majetek.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 23.12.15 16:21

Dražbu je možné zastavit kdykoliv až do poslední chvíle tím, že dlužník dluh zaplatí. Ale polovinu domu exekutor prodat může a běžně se to děje, je jasné, že ta cena bude velmi nízká a nejspíš to koupí nějaký spekulant, který pak bude chtít buď koupit i druhou polovinu, nebo tu první polovinu prodat majiteli té druhé poloviny.

Tu polovinu, která patří matce, exekutor prodat nemůže, vlastnictvím poloviny nemovitosti bude stále mít právo tam bydlet.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 23.12.15 18:16

pletiplot. No, matka tam bude sice bydlet dál. Otázka je, za jakých podmínek. Jestliže tu polovinu někdo koupí, tak může matce udělat peklo na zemi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.12.15 20:26

Ano, to může. Typický scénář je, že půlku koupí spekulant a pak se bude snažit ji za dvojnásobek prodat té matce. Samozřejmě může při tom všelijak škodit, bránit se tomu dá sice soudně, ale to je na dlouho. Pokud má matka prostředky, ať sepíše smlouvu, ve které on přvede zbytek domu na ní a ona zaplatí dluh (pokud to dává finanční smysl), ale to se musí s právníkem, to na poradně asi nevyřešíte.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: judrvozak
Datum: 10.02.16 10:45

Dobrý den. V exekuci se bude prodávat jen majetek povinného, ve Vašem případě tedy podíl na domu, nikolli celý dům. A je otázkou, zda se najde kupec, který podíl koupí.

JUDr. David Vozák, jednatel společnosti Abivia

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.