Posílání pracovních SMS

Od: Datum: 22.12.15 11:09 odpovědí: 21 změna: 25.12.15 17:43

Nejsem hnidopich a určitě to nebudu v práci řešit, ale zajímal by mě váš názor čistě z teoretického hlediska.

Před nástupem do práce jsme ze služebního telefonu povinni zaslat zaměstnavateli SMS že jsme v práci. To samé po ukončení. Zatím je jen ověřovací provoz a od nového roku to má začít naostro s tím, že kdo zapomene bude mít mínus 300 na prémiích.

Jde mi o to, že kdyby došlo na lámání chleba, jsem já povinnen PŘED pracovní dobou něco pro zaměstnavatele dělat /byť jde jen o zaslání SMS/ a to samé PO skončení pracovní doby. Děkuji za názory.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.12.15 11:31
avatar

No, mě by ani tak neštvalo, že něco dělám ,,před a po´´, jako by mě štvalo to, jakou dotyčný zaměstnavatel vymyslel πčovinu. Dnes je běžné, že se používají různé docházkové systémy - třeba i s čipem. Nicméně ty sms mě připadají přes čáru - ovšem nevím, jak to máte ve firmě nastavené. Pokud Vás to natolik irituje, že to nezkousnete, tak si prostě najděte jiného chlebodárce. To píšu ze zkušenosti - sám jsem odešel z firmy, kde používali systém Pracant - což obnášelo odpípnout si na BCR nejen příchod a odchod, ale i to, jakou zakázku zrovna řeším. Což u mě, jakožto vedoucího výroby, znamenalo to, že jsem tak čtvrtinu doby proběhal mezi BCR a kanclem. Vydržel jsem to měsíc, pak jsem zaměstnavateli řekl, že to je kravina, on řekl, že na tom trvá - já řekl sbohem. Teď žádné takové systémy neřeším, chlebodárce si nás hlídá přes GPS v autě, což mi vyhovuje. Nemám potřebu švindlovat, šéf má přehled, já nemusím nic odpípávat, zapisovat atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.15 11:48
avatar

ten Pracant to je to s těmi čárovými kody a nějak to sčítá a pak to vyhodí graf nebo čísla produktivitu toho člověka že?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.15 17:23
avatar

No, produktivitu dotyčného z dat Pracanta lze zřejmě též vydolovat. Jenže v případě truhlářské zakázkové výroby to bylo prezentováno jako zpětná vazba vůči cenotvorbě. Prostě - známe ceny vstupů (materiály, kování atd), pracnost zakázky se spíše odhaduje. A Pracant by měl poskytnout souhrn časů, které byly pro výrobu zakázky třeba. Jenže za situace, kdy ,,menedžr´´ provádí cenotvorbu cucáním palce a zadumaným pohledem v dál je tato fičura jen buzerací. Obzvláště pokud dotyčný výstupy z Pracanta k dispozici má, ale přesto je ignoruje. Budiž však řečeno, že výstupy z Pracanta jsou značně paskvilózní, netřeba skrývat že je tomu tak i proto, že pracovníci jej zhusta a úspěšně sabotují.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 22.12.15 11:40

krávovina - pokud vám zaplatí sms, ale furt krávovina - zveřejněte číslo - mrskněte to na sociální sítě, napište ho sem nebo mi ho pošlete int.poštou - až se zaregistrujete, já mu budu klidně posílat sms třeba 6 x denně chce jim to zahltit systém...


doplněno 22.12.15 11:41:

ale asi to budou mít pojištěné, že se budou přihlašovat jen zavedené čísla, ale můžeme to skusit...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.15 11:46
avatar

Myslím si že toto je nejmenší systém buzerace, buďte rád že máte jen systém SMS.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 22.12.15 11:47

Tak posilej tu sms v dobe, kdy bys normalne "pichnul". Udelej si template (vzor) sms zpravy a jen ji odeslel. Nezabere to dele nez 15s. Mysli na to jako na formu pichacek.

Jen nevim, jak chce kontrolovat, odkud tu sms posilas *ee* Muzes ji poslat uz v dobe, kdy se teprve chystas do prace ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.15 11:49

Ahoj máme to v práci podobne, mám starou sluzebni Nokii kde jde nastavit čas odeslani sms a to často vyuzivam ze si to nastavil dopředu abych sms nezapomel poslat. Podle me je porad lepší poslat SMS než si pipat nekde u přístroje kartou na zactku a na konci pracovní doby.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.12.15 12:23
avatar

a tady někdo děla asi firu u carga?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.15 12:27

Taky?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.15 14:04
avatar

jo taky 3nec

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.15 12:20

Uz bych scháněl jinou práci,pokud tě tam nedrží nějaká finanční motivace.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.15 12:25

Záleží na smlouvě. Pokud tam bude tohle zavedeno,tak to platí. Rovněž to může zaměstnavatel, po souhlasu odborů ,pokud nejsou, tak všeobecných odborů, nařídit jako součást kolektivní smlouivy či premiového řádu. Ten souhlas tam musí být.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.15 13:58
avatar

Nevidím praktický rozdíl mezi odesláním SMS, čipnutím na terminálu nebo odpíchnutím na klasických píchačkách. Jedině, že s tou SMS může být člověk možná "kreativnější" a posílat ji podle potřeby dříve či později :)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 22.12.15 17:34

A můžete napsat, zda jdete přes bránu, nebo děláte někde v terénu, bez dohledu? A co tak při příchodu/odchodu přikládat čip? Na pracovišti máte být včas.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: standas
Datum: 25.12.15 13:02

Spousta vás mě nepochopila. Fíra u Carga fakt nejsem. Nejde mi o šikanu. Jsem kupodivu v práci celkem spokojen a nehodlám to měnit. Telefon je služební, takže i SMS. dříve ani později se poslat nedá. Systém to nepustí. Jde mi opravdu jen o to, že za to máme být po Novém roce postihováni a kdyby došlo k nějakému problému, jestli má na to zaměstnavatel právo. Postihnout mě za nevykonání práce PO nebo PŘED pracovní dobou. Protože denně na to myslet je nesmysl. Dřív nebo později každý zapomene. Ve smlouvě to není, ty se neměnily. Klasické píchačky u nás nejsou, ale hlásíme se na pracovišti, takže šéf ví, že jsem v práci i bez SMS.

Datum: 25.12.15 14:00

tak zaměstnavatel je povinen evidovat pracovní dobu, a pokud má ve vnitřním řádu (směrnici) upraveno, jakým způsobem při tom zaměstnanec vyvíjí součinnost, tak si myslím, že právo postihu (např. nepřiznání odměn nebo upozornění na neplnění pracovních povinností) má. konečně, nějaký způsob evidence docházky, kdy si sami zaměstnanci svoji účast na pracovišti sami prokazují, je v mnoha zaměstnáních, zejména tedy ve velkých firmách. u nás kdysi bývaly docházkové sešity, teď máme možnost přihlásit se buď zaměstnaneckou kartou přes čip, nebo pod svým heslem na pracovišti v počítači.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: standas
Datum: 25.12.15 15:09

Ano, to vše chápu, ale mám povinnost pro něj vykonávat nějakou činnost mimo pracovní dobu? Ve vnitřním řádu nic takového není.

 

Od: ctenar*
Datum: 25.12.15 15:14

Proc mimo pracovni dobu? Proste prijdu do prace na osmou a bud hned po prichodu v 7:57 nebo kdyz nechci delat pred zacatkem pracovni doby tak v 8:00 poslu tu SMS. Stejne tak pri odchodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.12.15 15:55

tak vzhledem k tomu, že na začátku pracovní doby už musí být zaměstnanec na pracovišti připravený vykonávat práci, tak evidentně ta povinnost vykonávat některé přípravné věci mimo pracovní dobu existuje. např. převléknout se do pracovního oděvu nebo si odpípnout pracovní dobu. konečně, pokud pracovní dobu máte odpípavat z mobilu, tak SMS prostě odešlete na začátku pracovní doby a je to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.12.15 17:43
avatar
Odeslání sms trvá kolik, pět vteřin? A ty řešíš jestli se ti to počítá do pracovní doby nebo ne? Takový personál je snem všech zaměstnavatelů.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.12.15 16:24

hele.. pokud máte systém na evidenci docházky skrz sms, tak ho musíš dodržovat.. nevím jak se to řeší na různých provozech.. když zapomenu já nebo něco zmrvím, tak musím za personální.. pak teda nevím, jak řeší personální tvoje odpracované hodiny.. na to máte nějaký systém zvlášt? jde taky o to, že kdyby se ti něco stalo a ty by sis neodpípl, tak z toho může mít zaměstnavatel problémy.. tak samo pokud opouštíš pracoviště.. polemizovat o tom jestli je to před nebo po bych vypustil..my třeba musíme být 10 minut před začátkem pracovní doby v práci, aby jsme byli připraveni vykonávat práci na pracovišti v 6:00.. ber to jako povinnost.. a to že vám chcou natvrdo dávat pokuty, tak to musíš probrat s nadřízeným..neznám jeho argumenty... pokud máš strach že zapomeneš, tak si nastav třeba budík..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.