Účel svatebního svědka + vydrží manželství?

Od: Datum: 22.12.15 10:03 odpovědí: 15 změna: 24.12.15 14:15

Svědek na svatbě:

1) Dohlíží pouze, zda obřad proběhl tak, jak má? 2) Dosvědčuje své vlastní přesvědčení, že tento pár spolu vydrží až do smrti?

Pokud platí především dvojka , nebo oboje, neměl by svědek oba snoubence docela znát? Věřili byste, že manželství následně popsaného muže a ženy vydrží do smrti? Autoritativní muž, jednou rozvedený, delší cizoložství během manželství, ženu bil (i v těhotenství kopal) a šikanoval, finančně nezodpovědný - vyhozený cca milion. S další ženou vydržel asi dva roky. Pravděpodobně i další "zálety." Nyní si chce vzít Vietnamku, s kterou se viděl týden na své pracovní cestě v její zemi a pak s ní asi rok komunikoval přes internet. Nakolik procent prosím věříte, že takové multikulturní manželství, kdy se berou vlastně dva cizinci a víme alespoň o muži, že má nevalnou pověst/minulost, vydrží do smrti? Šli byste takovému vztahu na svatbu svědčit s čistým svědomím. Prosím, reagujte jen ti, kteří neberete rozvod jako normálku. Moc vám děkuji za vaše názory!


doplněno 22.12.15 11:03:

Oni se oba pokládají za křesťany. Vzhledem k tomu, že ta Vietnamka ve své zemi prý dělala nějakou víceprezidentku nějaké společnosti, také mi to tak přijde, že by mohla být "zlatokopka." Má okolo 40let a v tomto věku, při její úspěšné kariéře nechápu, proč by ji žádný hodný, pěkný Vietnamec nechtěl. Když ona si chce vzít člověka, kterého zná minimálně, musí v tom být různé úmysly. Ten muž si ji rozhodně bere ze zamilovanosti, možná má dojem, že by ho žádná Češka nakonec nechtěla, kdyby ho víc poznala...její důvody ví jen ona sama. Z vaších odpovědí mi vyznívá, že byste takovému člověku za svědka nešli, právě kvůli jeho (čerstvé) minulosti, nejasným motivům nevěsty a tedy větší pravděpodobnosti toho, že takovému manželství mnohem více hrozí rozvod. Chápu to správně? Přemýšlím, zda jsou vietnamky více submisivní než Češky. Sice věřím na nové začátky, dát tomu muži další šanci, na druhou stranu je potřeba zvážit všechna fakta - především prvně vidět, že dokáže vydržet půl až rok žít sám bez jakékoliv ženské a ne být v jednom vztahu a už hledat další :(. MOC VELKÉ DÍKY ZA VAŠE ZPĚTNÉ VAZBY!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.12.15 10:12
avatar

Zdravím, já bych takovému člověku za svědka nešla - z morálních důvodů. Vůbec bych s tím člověkem nechtěla mít nic společného.

Pokud ta Vietnamka bude dost "poslušná", manželství jim může vydržet. To ale neví nikdo, nikdo tady není prorokem.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: radarbrdy*
Datum: 22.12.15 10:18

Třeba pan novomanžel prodělal duchovní očistu a bude žít v míru ve Vietnamu.

Jestli nechcete chodit za světka nechoďte. Je to tak, že svědek neručí za trvanlivost manželství. To je na těch dvou lidech, kteří se dobrovolně berou.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: strakatypes
Datum: 22.12.15 10:24

Protože neznáte nevěstu dostatečně, tedy tak, jako muže, mě osobně to připadá účelový sňatek, tedy zlegalizovat pobyt vietnamky, státní občanství, nárok na různé výhody, dávky apod.. Ale jestli to pravda, nevím, jsou to soukromé věci, které Vám nikdo nesdělí, pokud se tajně domluvili.

Jinak souhlas s výše uvedeným nározem, z morálního důvodu, ani náhodou. Nikdo nemůže nikoho nutit.

Pokud by se jednalo o sňatek za úplatu, tak ty jsou všude postihovány, a pár se jich podařilo rozkrýt.

Vietnamka údobrá/ by si nikdy takového hochštaplera nevzala, je zatím něco jiného.


doplněno 22.12.15 12:30:

Říkalo se, papír snese všechno, dnes internet snese všechno. Co si napíše vícepresidentka, to také nemusí být pravda. Rozčarování bude na obou stranách.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.12.15 10:34
avatar

Tak z právního hlediska, je třeba dvou svědků, aby dosvědčili právní akt - to, že se skutečně stal. Žádná gesta, žádná romantika a z tohoto hlediska, se mohou páry klidně rozhodnout vzít se z hodiny na hodinu a sehnat dva svědky na ulici.

Na větší svatbě, to bývá velmi dobrý kamarád nebo příbuzný, pro kterého to bývá velká čest a svatbu trošku organizuje (hlavně ten ze strany ženicha). Pak bych neposuzovala to, zda má budoucí vztah smysl nebo nemá, ale svůj vztah k ženichovi. Mně nejvíce vadí, že je to násilník a takové přátele nevyhledávám.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 22.12.15 11:09

To jako že by byly odpovědni za jeho výdrž a popř. trestání? Tak to NE, u nás. Kdyby tomu tak bylo, tak kdo by svědčil?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 22.12.15 12:41

víceprezidentku nějaké společnosti

Zaloz si svoji spolecnost a muzes byt i prezidentka. Co na tom, ze firma nema zadne zamestnance a stezi uzivi i tebe joako prezidentku ... Hlavne ze si muzes rikat prezidentka. *ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.15 12:48
avatar

Životnost dnešního manželství je asi jako životnost levných bot.

Hned se vezmu, záhem zase rozvedou ... jednomu kamarádovy jsem byl už na 4 svatbách :-D a po vzoru co bůh spojil ať rozdělí jen dobrý právník už se zase rozvádí tak se těším na další *frajer*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pppp
Datum: 22.12.15 14:15

traduje se, že svědkové jsou na svatbě proto aby tomu po letech ještě někdo věřil...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.15 01:02

Obklopujete se velmi zajímavými kamarády-lidmi (člověka, kterého popisujete je zralý tak na psychiatrickou léčebnu)... Ale na toto se neptáte, budiž tedy zpět k Vaší otázce.

Podle popisu a jak správně předpokládáte, uvedena žena si ho bere z vypočítavosti. Nemálo takových žen ve věku 30-45 let jsem mohl osobně vidět, jak šly i přes mrtvoly za vidinou lepšího života do zahraničí. Mnoho jich ale zjistilo, že v tom "zahraničí" to není tak lehké, jako si myslely a po čase se rády vracely zpět do VN (hlavně z Japonska a Taiwanu).

Ve VN (ale i v ostatních asijských zemích) žena zastávající vyšší funkci (velmi těžké pro ženu, ale to dále rozvádět nebudu) nemá moc světlé vyhlídky pro hledání partnera. Dobrovolně si vybrala kariéru před rodinným životem. Tyto ženy jsou velmi tvrdé jak k sobě – obchodu a ten je pro ně nad rodinou harmonii. Nemálo takových obchodu chtivých kariéristek můžete ve VN potkat v luxusnějších hospodách opité do němoty, nebo u výherních automatů.

Snad Vám můj příspěvek trochu pomůže ke správnému rozhodnutí.


doplněno 23.12.15 01:38:

Ještě doplním informace o vzpomínané submisivitě u Vietnamek (spíše bych to charakterizoval pro většinu asijských žen). Nejsou, zdání klame. V širším pohledu na věc bych si troufal říci, že jsou Česky submisivnější než Vietnamky. Ty to ale nedávají na obdiv veřejnosti a velmi to skrývají, aby neztratily tvář před ostatními. Také musíme brát v potaz charakter každého člověka, který nám může procentuálně měnit celkové mínění.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 24.12.15 07:08

Mnoho jich ale zjistilo, že v tom "zahraničí" to není tak lehké
Nevim jak Vietnamky v Japonsku nebo na Taiwanu, ale Thajky a Filipinky jsou rozlezle po celem svete a zpatky v zadnem pripade nechteji. Cetl jsem o jejich protestech v Japonsku, Izraeli(!), Singapuru, ... kde se vsude domahaji trvalych pobytu (a tedy i prava dotahnout tam cele svoje rozvetvene rodiny), i kdyz to jsou jen docasni pracovnici v tech zemich.

Vietnamci maji svoje mafie (stejne jako Cinani) a ti se podplati imigracnim procesem s celou rodinou primo k trvalemu pobytu. Je to ostatne videt i v CR, kde Vietnamci a v pribyvajicim mnozstvi i Cinani ziji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.12.15 14:15

Souhlasím s Vámi že Filipinky a Thajky jsou rozlezlé všude. Kdo se byl někdy podívat ve Filipínách, tak se jim člověk popravdě ani nediví... Také je nikde v okolních asijských státech nemají rádi (i zmiňovaný Vietnam).

O imigračním procesu v ČR bych mohl napsat spoustu řádků, spíše by to bylo na celou knihu o korupci a byrokracii. Když to ale scvrknu do pár vět, dá se situace u nás, pojednávající o Asiatech a trvalém pobytu napsat asi takto. Udělali si z vyřizování potřebných papíru dobrý obchod (velice výnosný, co jsem mohl vidět). Problém je, že je v ČR ruka v ruku ministerstvo vnitra a ambasády (bavíme se teď o Vietnamu, tak budu psát o VN ambasádě). Tato ambasáda má zajištěnou určitou imunitu a tudíž si může dělat vesměs skoro co chce. Předepsaný ceník služeb jim nic neříká a úředníci se vesele obohacují, kde mohou a ceny volí podle počasí. Nevím, kde se to tak rychle naučili, asi od českých institucí, které jim k uplácení daly prostor. Potom to tak vypadá, že kdo má peníze si může kopit jakýkoliv potřebný dokument, podpořený i českým státem, takže černý trh jen kvete (viz třeba nedotknutelná Sapa v Praze). Nemusím dodávat, že je to prorostlé až poslancům, kteří se na úrok cizinců také rádi obohatí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 23.12.15 01:36

Takhle žijí srdcaři, vzletní, impusivní, žijící v oblacích, lidé s uměleckým nadáním, jenž využívají svoje umí k tvorbě a užití si čehokoli . Citaři.Nestálí, nekompatibilni s běžným životem, nevnímající okolní průběhy dění, dost sobečtí a vnitřně arogantní. Kdo nepoznal nepochopí, chvíli zde a za sekundu jinde, nejsou schizofreničtí. Speciálně, bez hany - herci. Přitom, je několik skvělých hereckých párů. Dodnes panu Abrahámovi závidím jeho manželku. Tento typ osobností nějaká vnitřní etická zátěž svědka svadby zřejmě nebude trápit. To, že je docela možné po 14ti dnech sňatku /s předcházející pr monstr akcí/ vykopat svou drahou polovičku ze svého bydliště už tento národ zažil v přímém přenosu. Tak proč se pohoršovat...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.15 01:49

Souhlasím s Vámi, že "umělci" mají určitou sobeckost s lehkým nádechem arogance. Ale v uvedeném případě se jedná o nějakého duševně narušeného agresora, který má k úmělci daleko.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 23.12.15 02:41

Průšvih je na jeho straně, v případě jeho nedodržení manželského slibu její rodině mu nastane velmi silná potíž s ochrankou její komunity a panáček si také může užít bambus rychle rostoucí. Odposlech mého dlouholetého kamaráda, jenž dovolil dceru evropanovi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.12.15 00:33

Ten odposlech mě zajímá. Můžete se o tom více rozepsat? Nikdy jsem se s takovým chováním v asijských rodinách nesetkal, čekal bych naprosto jinou reakci. Nedalo mi to a oslovil jsem své známé z různých koutů asie a zeptal jsem se jich na to. Potvrdili mi, že to byl asi ojedinělý případ a s největší pravděpodobnosti jste narazil u kamaráda na podobného psychopata ("umělce") co je uveden v prvním příspěvku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.