Zaměstnavatelé mne odmítají příjmout u VŘ

Od: Datum: 22.12.15 07:52 odpovědí: 16 změna: 22.12.15 22:43

Přišel jsem o práci kvůli nadbytečnosti z propouštění před 2 lety. Nyní spolupracuji s úřadem práce a udělal jsem si rekvalifikační kurz a často píšu e-maily s životopisy na práci a příchází mi většinou odpovědi typu"Děkujeme Vám za projevený zájem pracovat v naši firmě,ale bohužel Vám musíme sdělit, že na toto místo jsme vybrali vhodnějšího uchazeče"Takových negativních e-mailu už mi přišlo mnoho snad 300x. Kamarád, který pracuje v Anglií mi řekl, že na obyčejnou práci výběrové řízení vůbec nechápe,na důležitý pracovní post je to samozřejmostí.Říkal mi, že v západních zemích EU,kde má zkušenosti a pracoval tam,to funguje jinak než u nás, "ukaž co umíš,dáme Ti šanci a vezmeme Tě, pokuď mᚠzájem pracovat" Máte též někdo zkušenosti v porovnání se zahraničím,jestli je tam jednodušší dostat práci než přes výběrové řízení,které se snad praxtikuje jen u nás,tak a se podělí o zkušenosti. Mám pocit,že získat tady práci je šance podobná,jako vyhrát výhru ve stíracím losu. Jsem bez práce nešasný.Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: celpŽ
Datum: 22.12.15 08:02

Dobrý den,

Byl jste někdy ucházet o práci osobně ve firmě?Máte co nabídnout potencionálnímu zaměstnavateli?Dopisování ač e-mailem je dost neosobní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: riaŽ
Datum: 22.12.15 08:05
avatar

Dobrý den,

já mám jen zkušenosti, pokud je člověk dobrý, tak si Vás najdou, takhle "ukradli" z firmy tady od nás ze severu kamaráda do USA pro Google , Bráchu chtěli v Emirátech pro Apple, a dalšího kámoše pro FB.. ale jsou to fakt dříči pracanti, co programovali a programují i ve volném čase a hlavně je to baví, v každém oboru se najde jen hrstka nejlepších, po těch pak skočí.. průměrný, líný nemá moc šancí :/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 22.12.15 09:11

"ukradli" z firmy tady od nás

To programovali nejake moduly primo do vyrobku tech firem? Protoze jinak nevidim, jak by ho objevili. Jsou tisice dobrych programatoru a autoru aplikaci pro Google/Android, Apple nebo FB a jejich App Store-y a nikdo je nikdy neoslovi. Muselo v tom byt neco vic.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: riaŽ
Datum: 22.12.15 09:19
avatar

Vystudoval Cambridge, pak se vrátil tady chvíli pracoval a dostal hned nabídky - mnohem víc, vím i něco pro x-box (nebo jak se to jmenuje) - programování her, brácha studoval tady, ale programovat začal už jako dítě, takže měl spoustu referencí, úspěšných projektů, teď je v Praze a i tam si ho přetahují.. Oni jsou něco jako - hledači talentů ve sportu - i v takových oborech.. :D


doplněno 22.12.15 09:22:

Ještě je tam v týmu, kde proklepávají uchazeče - nové programátory a prý jim tam přišla holka, nad kterou jim spadla pusa - prý strašně talentovaná na programování, že snad lepší, než všichni ostatní, tak tam byla do zkušební doby a už jim jí zase ukradla (přeplatila) jiná firma.. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.15 08:32
avatar

Přečti si v klidu ten svůj mail s životopisem a případnou dosavadní praxí, představ si, že jsi zaměstnavatel nebo perzonalista a odpověz si na otázku: proč bych se měl zabývat zrovna tímhle chlapem? Čím se liší od 256 ostatních nabídek? Čím je zajímavější, odlišnější, než ta halda ostatních?

mmch, jakou konkrétní práci sháníš?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ctenar*
Datum: 22.12.15 09:01

"ukaž co umíš,dáme Ti šanci a vezmeme Tě, pokuď mᚠzájem pracovat"
Tohle funguje pro nektere remeslne, jednoduche manualni az doslova pomocne prace. Nastup je pod prumer oboru, nekdy i blizko (tak 120-150%) minimalnimu platu. Vyhoda je, ze tak muzes zacit "zezdola" a pokud umis vic nebo se rychle ucis, tak jdes rychle nahoru (i platove). Do 12 mesicu se tak muzes vypracovat z manuala a pridavace uplne na dne party na dvojku nebo trojku v te parte. Mluvim o malych firmach tak do 10 lidi (ty ale zamestnavaji vetsinu pracujicich na typickem pracovnim trhu).

Zamestnavatele (majitel firmy) chapou, ze cim narocnejsi praci u nich delas, tim narocnejsi zakazky mohou brat a tim vice budou vydelavat. Tobe samozrejme budou pridavat, protoze vi, ze jak rychle jsi zacal u nich, tak rychle muzes zacit u nekoho jineho a vydelavat vice penez novemu zamestnavateli. Penez, ktere by tvuj soucasny zamestnavatel tvym odchodem ztratil a on nechce jezdit v osklivem starem aute, kdyz by mohl mit novejsi hezke.

Ta vyberova rizeni jsou u velkych firem, kterym se hlasi na pozice desitky lidi a proto si mohou dovolovat prudit. Bud pis lepsi zivotopisy a motivacni dopisy nebo zkus v te firme zacit na nizsi pozici. Dalsi moznost je zkusit ty mensi firmy. Dostavit se tam osobne a setkat se s nekym tvari v tvar zanecha vetsi dojem nez tam jen poslat email.

Samozrejme vzdycky muzes zkusit tu cizinu a poznat podminky tam na vlastni kuzi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strakatypes
Datum: 22.12.15 09:12

Někde je chyba, někde děláte chybu. Spolupracujete s Úp a to tak, že jste si nechal od pracovnice úřadu zkontrolovat životopis? To dělá paní na velkých úřadech v zázemí, ne ta u okénka. Většinou to nabízejí na individuálních schůzkách se zaregistovaným déle než půl roku.

Je smutné, že máte rekvalifikaci a stejně se nechytáte. Co to je za obor, jestli se mohu zeptat. Pokud jste poslal tolik žádostí, nebude za chvíli problém vůbec nějakou firmu najít?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radarbrdy*
Datum: 22.12.15 09:43

Zaregistruj se na LinkedIn. Tam chodí furt spousta personalistů a loví lidi.

Vítej na pracovním trhu v ČR. Stále platí, že nejdříve rozhodují známosti, až potom se hledá někdo z venčí...

To už je takový post-komunistický zvyk.

Dobře se shání práce např. ve státní správě, pokud tam mᚠkamarády. Viz. specialisté Tluchoř, Fuchsa, Šnajdr.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivikŽ
Datum: 22.12.15 09:55
avatar

U nás ve firmě pracuje cca 200 lidí a už je z toho rodinný podnik,nebo je to jenom o známosti...Pracuji tam 22 let a podobné postupy se tam praktikují celá léta.A úplně mě dostalo, když jsem tehdy nastoupila a paní ředitelka - bývalá členka závodní organizace KSČ,kterou si tam po privatizaci současní majitelé ponechali,mi nenápadně naznačila, že kdybych na někoho "něco" věděla, abych jí o tom řekla.Bylo mně z ní na zvracení a její přáníjsem nikdy nesplnila .Dneska je to opravdu o protekci, známostech a podlézání...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lukasstejskal
Datum: 22.12.15 11:57

Tak tomu mám rozumět, že zaměstnavatelé si vybírají z řad uchazečů hlavně na doporučení někoho dobrého známého z rodiny, to VŘ.je taková fraška na oko,aby to nevypadalo podezřele,ale už dopředu vědí zaměstnavatelé komu to místo bude určeno.Je to jakýsi okruh VIP.lidi a ty ostatní se můžou snažit sebevíc a mít klidně universitu a je jim to úplně na nic.To jsme si odnesli asi my češi něco z doby socialistické. Západ hodnotí podle kvality a schopností danného jedince a dává šanci.Tady jak nemám známí,tak budu hledat práci hodně dlouho.To raději pojedu do Německa, kde jsou daleko výhodnější podmínky pracovní než u nás.Žije tam moje matka a má už občanství německé a říká, že tam je lepší život než tady. Já myslel původně,že v EU.jsou na tom všichni velmi podobně.Matka dělá ve školce učitelku a bere 2400 euro, jde do směnárny vymění eura na koruny a nakupuje se ji v ČR.královsky,ani tu výplatu neutratí.To u nás zaměstnavatelé velice rádi dávají minimální almužnu na živoření a sami si dopřávájí to nejlepší,také česká zvyklost.Tak vidím, že náše lidi po školách budou jezdit do Německa za lepším životem,když tady je nic hezkého nečeká. I takoví uprchlíci ze vzdálené země vědí, že v ČR.to je nic moc podmínky a nechtějí tu být a míří do Německa za lepší životní úrovní.Spousta čechů tu určitě řekne,že podmínky jsou stejné tady i na západě,ale už vím,že za stejnou práci tam lidi berou vyšší mzdy.Určitě se tady najde někdo,kdo mi řekne,že u nás jsou vyšší mzdy než v Německu a bude mít narážky na moji neschopnost.Pan Křejčíř a Kožený byli také velice schopni podnikatelé a měli solidní výdělky,ale na úkor důvěřivých lidí.

Od: strakatypes
Datum: 22.12.15 12:08

Vy tu máte pod nosem takovou příležitost a tady pláčete?

Vaše matka umí německy, tudíž na Vás již dávno měla mluvit německy, abyste v ní vynikal. Ona je schopná Vám jistě zajistit bydlení, podnájem tam u ní v místě, zná kontakty. Když ne, tak alespoň pohovku v kuchyni, než si něco seženete sám. A o práci byste se mohli pokusit společně, nebo přes nějakou agenturu. Jinak mě to připadá, že jste vůbec mimo a vůbec nesledujete politiku a ekonomiku. Nevím, proč si tady stěžujete, že je v Německu vyšší úroveň a platy. Vždycky to tak bylo. Zvedněte kotvy a vydejte se tam, chytněte příležitost za pačesy, fakt se divím, že tak dlouho váháte. Každý, kdo si chtěl vydělat lepší peníze po otevření hranic a bydlel v pohraničí, tak jezdil do Německa, Rakouska za vyšším ohodnocením.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.15 11:36

tomu se mi nějak nechce věřit, že by si vas během dvou let nevzala ani nějaka personalni agentura.. to u nás máme zase opačný problém.. asi je v oblasti 100% zaměstnanost nebo mají lidi vysoké cíle.. btw není jednoduché najít šikovné lidi.. takové si zaměstnavatelé drží nebo mají živnost..

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: radarbrdy*
Datum: 22.12.15 16:17

Jasně že v Německu mají nastavené příjmy jinak.

Zaměstnanec, který plní regály v Lidlu v DE a ten který plní regály v Lidlu v Ostravě, tak tam je obrovský rozdíl. Přitom dělají stejnou práci.

Čím víc na východ od Německa, tím nižší výdělky a pracovní příležitosti. Vem si kolik Slováku jezdí do ČR za prací. A to tam mají reformy mnohem dál než u nás. A navíc mají evropskou měnu euro.:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uskaŽ
Datum: 22.12.15 16:55

2 roky bez práce - nejprve chybu hledejte u sebe.

Z reálu - stavební firma s 12 pobočkami o ČR musela a od práznin vzít úplně každého člověka, co se zajímal o práci a to proto, že měla tolik rozdělaných nebo rozjednaných zakázek. Praktikovalo se to tak, že každý uchazeč byl přijat a pokud to nebyl úplný lempl, dostal smlouvu do vánoc, zbytek byl propuštěn. A stejně lidi chyběli.

Tazatel musí mít nepřiměřené požadavky na zaměstnavatele, jinak to nevidím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivikŽ
Datum: 22.12.15 17:49
avatar

Píšete,že jste absolvoval rekvalifikaci.Pokud je to v žádaném oboru,zkusila bych to opravdu domluvit s mamkou a pokusila bych se dostat do toho opěvovaného Německa.podle mého názoru nemáte co ztratit a pokud se máte kam vrátit v případě neúspěchu,zkusila bych to..Jsou prý žádaní pracovníci ve zdravotnictví,pečovatelé,řezníci,instalatéři apod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radarbrdy*
Datum: 22.12.15 22:43

Ve kterém městě bydlíte? Jaký máte vystudovaný obor?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.