Jak dlouho trvá vyřízení dědictví?

Od: Datum: 21.12.15 15:22 odpovědí: 8 změna: 22.12.15 16:42

Otec zemřel v březnu tohoto roku. Notář pro Prahu 4 nás vyzval začátkem září sepsat jeho majetek a dohodnout se o rozdělení. Dohodli jsme se, sepsali to a dali soupis notáři, žádný problém tedy nenastal, přesto se notář stále ještě neozval a nic se neděje.
Jsme 3 dědici ze zákona v první třídě dědiců.
Je daný nějaký termín, do kdy musí notář vše uzavřít?
Předem děkuji za každou odpověď, nebo informaci, jak dlouho jste čekali.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.12.15 16:13

Třičtvrtě roku je běžná doba. Soused zemřel v únoru, dědické řízení se táhne doteď. A to nezanechal žádný majetek (krom přeplatků na nájemném, které ovšem zdaleka nepokryly ani náklady na pohřeb). Zkuste se notáři průběžně připomínat. Voják se stará, voják má...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.12.15 16:30

přesně tak - já se také připomínala - otec zemřel v květnu, v podstatě žádný majetek, jen co bylo na účtě a dva dědici, přesto to trvalo až do února... když jsem tehdy hledala informace, zjistila jsem, že žádná závazná lhůta daná není...

Od: mzxy
Datum: 21.12.15 16:34

především záleží na tom kolik a jakého majetku musí notář vypořádat

k tomu zkoumá výpisy z katastru, registru vozidel, bank atd

pak jde o to zda budete dělat nějaké obstrukce nebo se dohodnete

největší hloupost je, když se tři nedohodnou a stejným dílem zdědí starou škodovku, zákon ale neumožnuje zapsat trojici perovozovatelů s různým bydlištěm

ptejte se svého notářem kterého určuje podle daného klíče soud

5,5 měsíce

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.12.15 16:38

Jednoduché dědictví v Praze, trvalo 11 měsíců s urgencí..

Datum: 21.12.15 18:21

Zdravím,

jednou 2 roky, jednou 2 měsíce - rychlé také není dobré, za měsíc přišel přeplatek z pojišťovny a řízení se muselo obnovit. Záleží na tom, kolik notář stihne vyřídit. Jsou tu dva notáři, ale třeba letos od února do července fungoval jen jeden. Pak jsou lhůty delší.

Datum: 21.12.15 18:45
Moje čerstvá zkušenost: 6 let a pár dní... Nebylo co dědit - pouze dluhy.

Od: pppp
Datum: 22.12.15 14:10

no jestli se třeba odměna notáři neodvíjí od hodnoty vypořádávaného majetku - pak bych chápal, že na některá dědictví (třeba na ta s méně nebo žádným majetkem) jaksi není čas či zájem...

Datum: 22.12.15 16:42

Zdravím,

samozřejmě, že větší hodnota majetku, větší poplatek - ale notář to má dané podle tabulek. Řízení o pozůstalosti přiděluje notářům soud. U nás podle bydliště.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.