Co mě čeká u přestupkové řízení

Od: Datum: 21.12.15 13:40 odpovědí: 25 změna: 01.02.16 07:28

Nevěděl byste prosím vás někdo na kolik bodíků a kolik korun pokuty to vypadá? Jsem dědek 77 let, vzal jsem 4 letého vnuka do auta a jel s ním krmit kachny na rybník - 200 m od baráku (ale to nic, to mě neomlouvá). Chytli mě policisté a já neměl vůbec nic - doklady svoje, ani od auta, prostě celou peněženku, jen pár starých rohlíků. No a kluka na předním sedadle spolujezdce. Syna, otce toho malého, už řešili na sociálce pro ohrožení dítěte někdy v září a teď došlo na mne. Výzva k vysvětlení a paragrafy zákonů 200/1990 a 361/2000. Konkrétně jsem nenašel § 125c odst. 1 písm. k) zákona č. 200/1990 Sb. - tolik odstavců tenhle zákon nemá. Rád bych věděl oč jde v tomhle paragrafu. Díky znalcům a pěkné odpoledne všem. Pepík

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.12.15 13:53

zkuste §125c/1k Zák. 361/2000 Sb a tam ten odstavec jistě najdete.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.12.15 14:08

Hledáte špatně v zákonech,

u Vás bude jen hrozit sankce dle zákona 361/2000, § 125c, písmeno 1/K za:

přeprava dítěte bez zádržného systému... 4 body a pokuta do 2500Kč, ale které určitě nedostane, pokuta bude menší pro starší a bezúhonné lidi.

viz: http://www.12bodu.cz/bodovany-prestupek-125c-1k-35.html

Ostatní přestupky (počkejte až je všechny sepíšou, to jich bude), to jsou drobnosti do 2000Kč. Takže tipuji, když hodně zle pro Vás, je 4 body a pokuta 2500Kč.

Nerozčilovat se, kát se, omlouvat a sankce je malá..

doplněno 21.12.15 17:14:

Jsem mladší dědek, ale s vnukem necelé dva roky chodíme pěšky delší cestu na procházku. Nedovedu si představit, že bych ho dal kousek cesty do auta bez sedačky.

Nejsem policista.

Ohodnoceno: 6x

Datum: 21.12.15 19:00

Jsem dědek čekatel *smich*(doufám že ještě nějaký čas) ale za mých mladých let jsem vozil kluka na klíně a nechával ho řídit.Ba dokonce na 350tce na nádarži a bez přilby*hi*.No tenkrát nebyl takový provoz a obecní policajt to toleroval

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.12.15 15:51
Policajti byly necitelný paka
Omlouvám se ale nedalo mi to
Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.12.15 16:03

Podle mně, jste pako vy a pán, co si posadí 4 leté dítě na přední sedadlo! A vaše rada?

Jde o to, že některé přestupky nelze řešit na místě a ani domluvou! Jinak tu vaší lidskost nazývá trestní zákoník trochu jinak! :D

sorry, ale nedalo mi to

Datum: 21.12.15 17:09
Budeš policajt typuju? Jinak bys takhle nemluvil pamatuju doby kdy se vše řešilo domluvou zvlášt tydle prkotiny,jezdili sme bez papíru na čem koli a jelikož sme nebyli nalitý ani blázni a vyloženě neblbli tak se to vždy řešilo s otcovským přístupem a domluvou nejhúř padlo pár pohlavkú
Dnes je to u policie samej zamyndrákovanej šašek kterej nevý na kom by si co vyléčil a buzerovat dúchodce ze jede s vnoučkem kousek k rybníku krmit kachny byt na přednim sedadle je dle mě ubohost
A moje rada je davat si dnes na takový šašky pozor a zbytečně je nedráždit protoże nejhorší je srážka s blbcem co má funkci
Ohodnoceno: 3x

Datum: 21.12.15 20:46

Tak když už si tykáme, tak tu debatu můžeme trochu rozvést.;)

Policajt nejsem, ale tvůj názor mi je celkem fuk a za každou cenu ti ho vyvracet nebudu. Zřejmě ale, dle tvého názoru, budeš starší ročník a máš pravdu v tom, že dřív se hodně věci řešilo a dělalo jinak. Dřív to šlo a nikdo se v tom nevrtal. V době, kdy je u policie víc kontrolních chroustů, nemluvě o "slavné" inspekci, tak už je každej z těch policajtů pokakanej cokoliv udělat podle vlastního uvážení a jedou přesně podle zákona. To, že tady máme zákony úplně na h..., to je vaše/naše práce..

Kecat a nadávat jak nějaký troubelín dokáže každý. A nezlob se mně, ale posadit čtyřletýho kluka na přední sedadlo, to chce mít v hlavičce pěkně vymeteno.

Od: pepik
Datum: 22.12.15 08:01

To mě mrzí, že se můj dotaz týkající se čísla zákona, náčtu trestných bodů a pokuty, zvrhnul v nemístné moralizování, urážky, kamenování (viďte, danys!). Já nevím, že to některé rádce baví. Místo kloudné odpovědi pozuráží tázající i ostatní odpovídající (že, danys!). Takové rádobypánybohy by měl správce webu okamžitě odsud vyhodit a nebo je zbavit titulů, či na co si tu hrajete. Doufám, že jste si v mém dotazu všimli, že jsem neřekl půl slova vůči policistům, byť svůj názor na ně mám podobný jako tu byl v příspěvku vysloven. Jsem si vědom svého přestupku, udělal jsem kravinu, hazardoval jsem se životem svého vnuka (a od lékaře, sice veterinárního, je to obzvlášť zavrženíhodný čin). Asi jsem poznamenán dobou minulou, kdy jsem "první várku" svých vnoučat, kterým už táhne na třicet, vozil na kachny na předním sedadle po dvou, páč na zadním sedadle jsem měl kufříky s léky a nástroji. Takže se hoši nehádejte, neurážejte sebe svými nejapnými výroky, ani ostatní. Krásné vánoce přeje Pepík.

Datum: 22.12.15 08:07

Pepo, zdravím Vás,

nesmíte si to tak brát, že Vám někdo vytýká Váš čin. Domnívám se, že odpověď jste dostal, teď jan jak se na to bude nahlížet nějaká úřednice (úředník) na magistrátu u Vás.

Prosím, dejte pak vědět výši sankce.

Přeji i Vám, pohodové vánoce, klid v duši a kolem jen hodné lidi.

Datum: 22.12.15 22:02

Díky, pane. Určitě dám vědět. Už teď vím, dcera mi to zjistila u nějakého známého, že dostanu čtyři body za nezajištění dítěte v autosedačce, další mé prohřešky řešit nebudou, ve výzvě je jenom vyjmenovali. Ostatní, tedy s jakou pokorou svůj čin vysvětlím a jak naložen bude úředník, to se uvidí. Mám prý přijmout blokovou pokutu (tam, co to dcera zjišťovala mají svoji sazbu 1000 Kč). Nemám to nechat dojít do řízení, to by k pokutě, podstatně vyšší, přibyly i náklady řízení min. 1000 Kč. Nakonec, o ty peníze až tak nejde, bál jsem se ve svém věku o řidičák. Přece jenom, člověk je celý život za volantem a já mám k jízdě kladný vztah, no a taky to není dobrý pocit být předvolán k přestupku. Mějte se pěkně nejen o Vánocích. P.

Datum: 22.12.15 09:57

Jako lékař, sice veterinární, jste byl zřejmě u mnoha nehod a mnohokrát poskytoval první pomoc. Po 12ti letech u ZZS jsem asi lehce ovlivněn. Psal jsem všeobecně, pokud jste se v něčem našel, tak se poučte a buďte rád, že se nic nestalo. Krásné vánoce přeji.

Od: ju®
Datum: 22.12.15 12:07

Pepo,*palec* záleží na koho narazíte při řešení vašeho přestupku - pokud bude soudný a vysvětlíte mu svoji bezbřehou nezodpovědnost a zavrženíhodné jednání směrem ke spáchanému přestupku, mohlo by to mít vliv na posouzení vašeho nesprávného jednání...pokud narazíte na zamindrákovaného vykladače zákona je to na jeho posouzení...hodně zdaru - hlavně zdraví a dobré pořízení přeji

Datum: 22.12.15 22:12

Děkuji Vám. Vím, už jsem slíbil ženě, dceři, synovi, dospělým vnoučatům, sestře a švagrovi, že se budu kát, nebudu dělat ředitele zeměkoule (to nevím, kde toto pojmenování vzali). A přesně jak Vy píšete, můžu i tak narazit na někoho, třeba jen blbě naloženého a znepříjemní mi to po všech stránkách. Uvidíme... Hezké Vánoce Vám přeji.

Datum: 22.12.15 22:39

Děkuji za přání. Pokud hovoříme o nehodě lidí a první pomoci člověku, tak to jsem zažil jen jednou. Mělo mi být za týden 40 let, tedy březen. Zvonil telefon, půl čtvrté ráno, porod u krávy, obrácená poloha, rodila od večera. Nasedám a jedu, před vsí kolo na silnici. Zastavuji. Hlavou ve škarpě a nohama na silnici leží žena. Zkrátím to, zemřela mi v autě. Toho, co ji srazil a ujel, jsem poznal po několika měsících u soudu...vyděšený mladý kluk, prostě ji neviděl a myslel, že srazil zvíře. Ta kráva uhynula. Ale těch beznadějných případů s dobrým koncem je více. Hezké Vánoce. Pepík

Datum: 22.12.15 16:20

Pane pepík já to vezmu trochu jinak, pojedete řádně připoután včetně spolujezdců, budete dodržovat předpis, včetně rychlostního limitu, proti vyjede napraný narkoman, alkoholik, šílenec, psychopat s větším a těžším bourákem pěkně Vás trefí na komoru a veškeré moralizování jde stranou. Každý devatý mistr za volantem je něčím napraný, každý šestnáctný má poruchu zraku a neměl by bez korekce za kvedlátky co pohledávat, silniční provoz je na vysoké důvěře všech účastníků, kterou nelze předvídat, pokud jste jel za kachňátky velmi sníženou rychlostí nedělejte si výčitky svědomí. Může to být pokuta a body, múže to mít horší následek, včetně zdravotní prohlídky záleží jak ouřada bude žhav, vyspinkaný a.p.,

Datum: 22.12.15 22:22

Pane, to je hodně chmurné čtení, ale asi to bohužel tak je. Ale já si představuji, že mě na tom vysvětlování mého činu přivítá v kanceláři pěkná čtyřicítka, faldíčky tam, co mají být, bohatá hříva hnědých vlasů, okatá všude a řekne "Pepo, už to nedělej!" a pojedu domů. O čem by byl život, kdybych myslel na to, že když ráno vytáhnu auto z garáže a dojedu si pro noviny a rohlíky a už dopředu měl spočítáno, že z dvanácti procent domů nevrátím. Díky za Váš zájem a pěkné Vánoce přeji. Pepík

Datum: 23.12.15 18:38

Bude-li možnost dejte zprávu jak jste dopadl, můj soused ve vašem podobném věku Fero Mesároš k tomu pravil, jen aby nebola diskriminácia k vůli věku a poked ba on šel na úřad dal by si slivovicu a vzal by pod pažú pečenú husu

Od: ruze®
Datum: 25.12.15 11:31

200 m od baráku? *zed* Procházka by byla mnohem rozumnější a zdravější,pak se divíme,že nám generace dětí tloustne u PC apod.Za blbost se hold platí,hlavně že se nikomu nic nestalo. Já bych svá vnoučata takto nikdy neohrozila a rozhodně nevzala do auta bez sedačky a ještě na přední sedalo.

Datum: 28.12.15 13:36

Milá paní, Vy jste si asi nepřečetla můj dotaz, viďte. O komentáře Vašeho typu se tu již pokoušelo několik rádobypánůbohů. Tady se to jmenuje "Poraďte", nikoliv "Suďte, komentujte a kamenujte". Takhle se magistrou nestanete!*smich*

Od: ruze®
Datum: 01.01.16 15:46

Netoužím být magistrou,nesoudím a nekamenuji,je to pouze vaše věc,že ohrozíte vlastní vnouče,kamenovali a soudili by vás pak jeho rodiče,kdyby se malému ,,nedejbože,,něco stalo. Odpověděl vám dobře pan milancukrar.

Datum: 31.01.16 19:47

Dobrý večer. Slíbil jsem, že dám vědět jak to se mnou dopadlo u přestupkové komise. Zaplatil jsem pokutu 100 Kč, slovy jednostokorun českých. Příjemný úředník středního věku, slušný, výborná komunikace s ním. Je jasné, že jsem tam šel a měl obavy, ale nakonec to bylo příjemné setkání. Jen se zeptal na to, co si přečetl ve spisu, okomentoval vtipně činnost naší policie, ani slovo výčitek, poučování, jen jestli souhlasím s pokutou sto Kč. Dostali jsme se v řeči až k jeho nemocnému psíkovi a po čtvrt hodině mě vyprovodil ze své kanceláře, aby mi ukázal kde je pokladna. Takže tak... možná měl obavy z mého věku, aby mě nemusel křísit a volat rychlou.

Datum: 31.01.16 20:37

Občas je ten svět správný, prostě takový, jako má být.

Datum: 31.01.16 20:46

Gratuluji. Prostě někdo musí mít rozum...

Datum: 31.01.16 20:47

Měl jste štěstí na slušnýho úředníka, který pochopil, že vaše nervování z přestupkové komise bylo dostatečným trestem a již nikdy nic podobného nespácháte. Kéž by takových bylo více.

Datum: 01.02.16 07:28

Blahopřeji Pepo,

na slušné lidi platí slušná sankce, jak jsem psal na začátku...

Nerozčilovat se, kát se, omlouvat a sankce je malá

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.