Zplnoletnění - chci bydlet sám

Od: Datum: 21.12.15 13:28 odpovědí: 10 změna: 21.12.15 23:12

Dobrý den, je možné se nechat zplnoletnit z důvodu že chci v 17 bydlet sám? Se souhlasem obou rodičů.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.12.15 13:50
avatar

Dobrý den. Ono chtít nestačí. Záleží na tom, zda je to skutečně ve Vašem zájmu. Zda jste schopný se sám živit a obstarávat si veškeré své záležitosti.. Toto řeší Nový občanský zákoník, § 37 :

Přiznání svéprávnosti

(1) Navrhne-li nezletilý, který není plně svéprávný, aby mu soud přiznal svéprávnost, soud návrhu vyhoví, pokud nezletilý dosáhl věku šestnácti let, pokud je osvědčena jeho schopnost sám se živit a obstarat si své záležitosti a pokud s návrhem souhlasí zákonný zástupce nezletilého. V ostatních případech soud vyhoví návrhu, je-li to z vážných důvodů v zájmu nezletilého.

(2) Za podmínek stanovených v odstavci 1 soud přizná nezletilému svéprávnost i na návrh jeho zákonného zástupce, pokud nezletilý s návrhem souhlasí.


doplněno 21.12.15 14:43:

Ne, je třeba přesvědčit soud o tom, že jste schopný se sám uživit a obstarávat si své záležitosti (např. jednání na úřadech atd.)

Ohodnoceno: 6x
 
Od: adam*
Datum: 21.12.15 14:14

Děkuj vám za odpověď. S tím jestli bych se dokázal finančně zajisit. Dá se to vzít tak, že by mi rodiče každý měsíc posílali peníze, platili nájem a v podstatě by se o mě starali po finanční stránce?

Datum: 21.12.15 22:56
avatar

Takže Vy chcete být "samostatný.." a přesto "dojit" rodiče...

Pochopil jsem to správně.?

Měla by Vám být hanba.! Až ve chvíli, kdy se postavíte na vlastní nohy, pak

můžete rozhodovat o své vlastní samostatnosti.!

Nyní si na to chcete jen hrát. Živit NENÍ hra.

Já osobně jsem to zažil a vím o čem to je. Staral jsem se o sebe a o svou budoucí ženu už od

sedmnácti. Bylo to drsné, ale krásné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.12.15 23:01

Ne, nepochopil jste to. Přečtěte si diskusi ještě jednou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.12.15 23:12
avatar

Ale ano... tazatel se ptá, jestli se může nechat "zdospělit".

No, proč né.? Ovšem věk nehraje roli.

Hlavní roli hraje mentální vyspělost onoho člověka.

Třináctiletá dívenka mi může klidně vysvětlovat teorii relativity, či strun,,,,,

ovšem na druhou stranu se od nějakého šedesátníka nedovím vysvětlení takové malichernosti...,že proč se vlastně

koule kutálí z kopce...

Všechno je relativní, že.?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.12.15 14:11
avatar

Teoreticky ano, ale u Vás (tipuji, nikoliv). Kvůlibedlení plnoletost? Nevěřím, že to projde.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: adam*
Datum: 21.12.15 14:16

Jde tu o to, že rodiče jsou rozvedený, táta bydlí ode mě daleko a máma by se chtěla přestěhovat do Německa za lepší prací.

Datum: 21.12.15 14:47

Jestli tomu správně rozumím, tak by to mělo být po dohodě s rodiči (nikoliv na truc). Vzhledem k tomu, že je vám 17 let, tak bych to nijak nekomplikoval a neřešil to. Prostě tu budete bydlet sám těch pár měsíců do 18 let. K čemu konkrétně potřebujete způsobilost k právním úkonům?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: adam*
Datum: 21.12.15 15:00

Do 18 let musím bydlet s rodiči, nebo s nějakým zakonným zástupcem.

Datum: 21.12.15 22:45
avatar
Pokud s tím rodiče souhlasí, tak na co řešit nějaké zplnoletnění? Prostě rodič si pronajme byt a nechá vás tam bydlet, stejně vám to všechno bude platit on. Proč z toho dělat nějakou vědu?
Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.