Odmítnutí dědictví za nezletilého

Od: Datum: 21.12.15 07:45 odpovědí: 5 změna: 21.12.15 11:46

Dobrý den, mému nezletilému synovi zemřel před pár dny otec a syn by po něm zdědil akorát dluhy, vím že za něho tedy musím odmítnout dědictví a že k tomu musím dostat povolení od soudu, respektive zažádat o přidělení opatrovníka, nevím ale jestli se žádostí vyčkat až do doby než přijde vyrozumění o možnosti odmítnutí dědictví, nebo můžu zažádat hned ted? a žádost mám podat na okresní soud?

předem děkuji za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.12.15 07:57

Já bych doporučoval nečekat a zažádat okresní soud ihned. Mohla by jste se dostat do časové tísně a některý věřitel by mohl začít tlačit. Zda okresní či jiný soud je vcelku jedno. Zákon říká, že to musí postoupit k tomu správnému ten, ke kterému se to podá.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 21.12.15 09:06
Cca 7-14 dni nazpet jsem o podobnem pripadu cetl. Urcite to reste ihned, nebo se syn stane v 18ti bezdomovce zadluzenym do konce zivota.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.12.15 09:34
avatar

Na odmítnutí dědictví máte lhůtu jeden měsíc, takže s návštěvou notáře příliš neotálejte. Odmítnout dědictví můžete i před vyrozuměním. Ustanovení opatrovníka a soudní schválení se může vyřídit dodatečně.

Odmítnutí dědictví je neodvolatelné, takže když se pak najde nějaký ten milión zašitý ve slamníku nebo v krabici od vína, tak smůla :)

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 21.12.15 10:21

no, v první řadě se spojíte s notářem, který bude řešit pozůstalost. Soud s Vámi momentálně o ničem jednat nebude. Vše budete projednávat POUZE s notářem. Ten Vám i poradí, JAK dědictví odmítnout. Nebojte se žádné lhůty, jak píše tady Jethro. Ta lhůta NEBĚŽÍ od data smrti, ale ode dne, kdy s Vámi bude poprvé jednat notář. Na této schůzce budete informována o to, v jaké výši jsou dluhy a jaké máte možnosti řešení. Dostanete lhůtu na to, se k tomu vyjádřit. Kdby NÁHODOU byla možnost toho, že se nějaký majetek časem objeví, sjednáte si VÝHRADU SOUPISU MAJETKU ! Když budete potřebovat poradit více, zaregistrujte se tady na poraďte a napište mi do vnitřní pošty

Ohodnoceno: 4x
 
Od: velia*
Datum: 21.12.15 11:46

Děkuju všem za odpovědi,...no v případě že budu muset žádat o povolení soudu mi ta lhůta 1 měsíc od prvního jednání s notářem nepřijde moc dlouhá

o majetku otce syna mám celkem dobrý přehled a myslím že nějaké nalezené miliony v krabici od vína ani na švýcarském kontě nehrozí takže určitě odmítnout !

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.