Čerpání dovolené

Od: Datum: 19.12.15 14:22 odpovědí: 1 změna: 19.12.15 14:58

Syn se mi narodil 11/2014.Žádalajsem zaměstnavatele o čerpání dovolené za rok 2015 po mateřské,kdymi písemně oznámil, že mi ji dá vybrat až po skončení rodičovské. Zjištovala jsem, že to být může. Ale jsem opět těhotná,termín 8/2016. Mám nárok na čerpání dovolené za rok 2015 a 2016? Zaměstnavatel dělá stále problémy s penězi nejen mě, proto prosím o radu,kdo byl v podobné situaci, jak postupoval. Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.12.15 14:58
avatar

Jestli jste zaměstnavatele o čerpání dovolené požádala písemně tak,

aby dovolená bezprostředně navazovala na MD, byl zaměstnavatel

povinen Vaší žádosti vyhovět a dovolenou Vám poskytnout (viz ZP, § 217, odst.5 ).

Není možné, že jste někde udělala chybu?

Nárok na další dovolenou Vám vznikne za dobu další MD.

Doručte včas zaměstnavateli písemnou žádost (požádejte zároveň i o "starou") a ohlídejte, aby začátek dovolené bezprostředně navázal na MD. O RD požádejte až ode dne po skončení dovolené.

Porušuji-li zaměstnavatel zákoník práce, můžete se obrátit na inspektorát práce (případně můžete zkusit zaměstnavateli inspektorátem pohrozit).

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.