Hypoteka po rozvodu

Od: Datum: 19.12.15 14:17 odpovědí: 11 změna: 20.12.15 11:21

Dobrý den,poradí mi tu někdo prosím?Jsem dva roky rozvedená,byt v kterém bydlím s dcerou je na hypotéku,Bývalí manžel tu nebydlí,společnou hypotéku odmítá se mnou platit,vyrovnání majetkové tež odmítal udělat,neplatil výživné na dítě a exekutor dal zápis na katastr Prodat byt a zaplatit hypo nemůžu bez jeho souhlasu,Protože už nezvládám hypotéku sama platit platím pouze pul hypo.Moje otazka zní,Může mi exekutor sebrat byt nebo mi dát exekuci na plat,když já svojí polovinu platím?nebo se exekutor zaměří na něho?Hypotéku jsme si brali za dobu manželství,na katastru nemovitosti jsme psaný jako SJM jsme vlastniky oba,poradí mi někdo?Otázky proč nechce udělat majetkové prosím vynechte,já sama to nevím,není s ním žádná domluva,v součastné době co já vím je zadluženy až po uši,Děkuji předem za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.12.15 14:35
avatar

Ono to stejn dopadne exekucí u jednoho nebo u druhého a pakn je to v podstatě jedno. Majetkové vypořádání řeště případně soudní cestou.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: eda*
Datum: 19.12.15 15:33
Dobrý den,
pro banku je hypotéka na byt v SJM výhodným produktem právě pro to, že svou pohledávku může zhojit na dvou lidech. Pokud neplatíte splátky ve stanovené výši, porušujete smluvní podmínky. V případě, že je již činný exekutor, nabíhají jistě i penále, smluvní pokuty i náklady za exekuci, dojde k tzv. zesplatnění pohledávky - nutnosti uhradit celý závazek (dluh). V tomto případě doporučuji neprodleně využít http://www.financnitisen.cz/ nebo jiné bezplatné a DŮVĚRYHODNÉ poradny, za účelem nalezení nejvhodnějšího řešení Vaší situace. Pravděpodobně jste již tzv. "předlužená" a nejvýhodnější bude požádat soud o tzv. osobní bankrot. Je nutné si uvědomit, že exekučním prodejem samotné nemovitosti nedojde zcela jistě ke splacení všech nároků banky a exekutora. Pro úspěšně oddlužení je nutný příjem, pokrývající alespoň 1/3 dluhů. Po pěti letech se pak závazku zbavíte. JEDNEJTE RYCHLE!
Ohodnoceno: 1x
 
Od: jana0101
Datum: 19.12.15 16:10

nejsem predluznena dluh je jen jedna splatky kterou jsem nezaplatila zaplatim vzdy pul hypo,jak mi prijde upominka zaplat ji a na dalsi zplatku uz nemam tak zas nezaplati atd,dluh je jen pul hypo jedne zplatky


doplněno 19.12.15 16:36:

pokud bych sla do osobniho bankrotu musela bych se vystehovat z toho bytu?

Datum: 19.12.15 16:59
avatar

Banka Vám tu hypotéka rozdělila na poloviny (to se mi nezdá)?

Pokud, ne odpovídáte za ni oba společně.

Nebudete-li (míním oba) splácet celou splátku, může exekutor přijít i k Vám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: eda*
Datum: 19.12.15 17:01

Pokud je byt na hypotéku, kterou neplatíte, dojde k zániku titulu užívání a Vy se budete muset vystěhovat. Ale můžete se domluvit s případným novým majitelem na nájmu. Nesouvisí to s případným oddlužením, k oddlužení může dojít, i když budete bydlet jinde. Problém s neplacením hypotéky spočívá ve skokovém nárůstu smluvních pokut a úroků. Byt samotný se exekučně může prodat i za polovinu jeho odhadní ceny. Zbude Vám tedy doplatit polovinu doposud neuhrazené jistiny + pokuty, úroky, náklady exekuce... Například pokud máte byt v odhadní hodnotě 2.000.000 Kč, exekutor jej může nuceně prodat za 1.000.000 Kč. Pak záleží, nakolik máte hypotéku. Pokud na ten jeden milion, můžete být v klidu. Pokud na víc, budete muset uhradit tu částku, co si banka bude ještě oprávněně nárokovat. Proto doporučuji překonat strach a jít se poradit. NIC za to nedáte a předejdete možným problémům.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jana0101
Datum: 19.12.15 18:06

ja platim pul hypoteky na celou nemam,

Datum: 19.12.15 21:40

Jano, zaregistrujte se tady na poraďte a napište mi do vnitří pošty. Když platíte "půl hypotéky" tak to je jako byste neplatila vůbec. Musíte řešit svoji situaci včas, dokud nedojde k dražbě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.15 22:42
avatar

Osobně se zápisem z každého jednání nebo písemně JEDNEJTE s hypoteční "bankou",ústavem,kde máte hypo a snažit se platit celou splátku!Řešit to prostě IHNED !

Sice ne s hypotékou,ale přesto osobní skušenost s úvěrem,kdy jsem po krachu firmy nebyl schopen z odstupného a posléze z podpory ,schopen plácet úvěr.Nakonec jsem u KB dopadl tak blbě,že i pojištění na neschopnost splácet bylo na hov...,naštěstí se pak (asi 4 splátky jsem neměl z čeho platit) podařilo jinak a splatil jsem jim to pak celé ,naráz včetně poplatků a navýšených úroků atd a zbavil se toho ústavu.Hrozně se ale "moje bankéřka" divila,že jsem dal výpověď!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jana0101
Datum: 20.12.15 10:45

dobry den hned odpoledne se zaregistruji dekuji moc a napisu...

Od: paw®
Datum: 20.12.15 07:08
Mlada pani, pul hypo platit nejde. Banka chce celou sumu k jistemu datu a je ji jedno, jestli vy zaplatite 0 a vas ex celou splatku. Nebo naopak. Ze jste s manzelem platili kazdy 1/2 bylo ciste na vasi domluve.
Pokud byste sla do bankrotu, tak musite(exekutor) prodat byt a pokud se nedomluvite s novym majitelem, tak se i vystehovat. U rodicu bydlet nelze?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.15 11:21

paw. prodeji bytu se paní asi nevyhne. Ale v oddlužení je několik PLUS. Cena, za kterou se prodává je daleko vyšší, než v exekuci. Ale to hlavní je to, že jestliže se nemovitost neprodá za tolik, kolik je na ni dluh, tak ten zbytek dluhu bude tazatelce nejspíš odpuštěn (píši záměrně NEJSPÍŠ - neznám podrobnosti). Na rozdíl od exekučního prodeje, kdy zbytek dluhu opět přechází na dlužníka. Tak a teď milí kritici dlužníků příklad: Nemovitost, na které je dluh 2.000.000,- , v hodnotě "dobrých" 2.000.000,- Kč se v dražbě "rychle" prodá za 1.400.000,-. Vezme si odměnu exekutor a realitní kancelář a věřitům jde MILION ! A druhý milion je na dlužníkovi. Takhle se u nás "vyrábí věčný dlužník" !

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.