Nesprávně vystavěné zastávky MHD před domem

Od: Datum: 17.12.15 23:23 odpovědí: 21 změna: 19.12.15 13:41

Dobrý den všem.

Před pěti lety mi město postavilo před domem autobusové zastávky MHD. Zastávky jsou zhotoveny v rozporu s normou ČSN/přičemž v zadání projektantovi je jasný požadavek města zhotovení projektu v souladu se všemi ČSN/. Jinými slovy hádám se už s městem 5 let,neboť zastávky jsou postaveny téměř naproti sobě přímo před domem v okrajové části města a ztrpčují mi život natolik,že uvažuji i o prodeji domu. Zastávky jsou vyvýšené asi 13 m dlouhé obludy a i přes mou enormní snahu město donutit k úpravě a přestavění do patřičné podoby nejsem schopen s úředníky jakkoli pohnout i když moc dobře vědí,že pochybyli. Našel by se zde někdo s kým bych mohl tuto záležitost trochu probrat a kdo by mi poradil jak na město dál? Nechci zde zatěžovat fórum detaiely,ale budu vděčný za jakýkoli podnět či myšlenku,která by vedla k donucení města celou situaci změnit.

Děkuji za případné odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.12.15 23:24
avatar

Pokud máte pochybnosti obraťte se na příslušný stavební úřad.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.15 23:29

no asi napíši kravinu , ale při aroganci úřadů - co ombucman?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 18.12.15 09:59

To jako Šabatová? :D :D :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.15 11:00

Jestli je teď Šabatová nebo Bezejmená je jedno to neřeším ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 18.12.15 00:55

No těžko diskutovat, on nikdo tady asi ty normy nezná, pokud se vám to kdysi nelíbilo měl jste se bránit všemi dostupnými prostředky. Proč na ty normy nedáte odkaz? Ale to zde nic neřeší. Čí je komunikace?
Najděte si znalého projektanta, znalce. Na druhé straně, jak je ČSN závazná? Ale, jste sám? Jak daleko jste ochoten zajít?


doplněno 18.12.15 09:47:

Takže znovu, jak daleko jste schopen zajít, tzn, jste ochoten se až soudit?
Není veřejný zájem výše, než vaše garáž? Byl jste u právníka, co vám řekl?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lounacek
Datum: 18.12.15 10:52

Dobrý den,za právníkem jsem byl,ale nechce jít do sporu s městem/Louny/. Oslovil jsem dva ,kteří reagovali totožně.Navíc jsem nenašel právníka,který se zná stavební právo,což je docela problém. Soudit bych se klidně šel,neboť jsem přesvědčen,že město pochybylo,ovšem záleží za jakou cenu. Chtěl jsem společně s dalšími obyvateli přilehlých nemovitostí dohodu "po dobrém",ale arogance našich úředníků je až neskutečná. Vždy když jsme je k něčemu dotlačili,tak si záhy vymyslí jiný scénář-zavádějící,jen aby nemuseli uznat svou vinu. Zastávky jistě veřejným zájmem jsou,ale daly se umístnit jinam-posunout,kde by nikomu neškodili a navíc zastávky před a za tou u mě jsou zhruba 150 až 200m,což je směšné. Psali jsme petice,byli na stav. úřadě,u starosty,na správě majetku města-všichni jsou domluveni vše odpálkovat. Je to složitější,vše sem napsat nejde,ale děkuji.

Datum: 18.12.15 11:31

Ale ty nepotřebuješ právníka, co zná stavební právo.To jako chceš žalovat firmu, že nesplnila podmínky, které si s městem podepsali ve smlouvě? A z jaké pozice.

Ty musíš žalovat město(trestní oznámení), že udělali něco protiprávního a nebo tobě způsobili škodu, za kterou odpovídají atd. Ale nemůžeš jako třetí strana chtít, aby byla dodržena smlouva, pod kterou nejsi podepsán. V této zemi jsou spousty věcí co odporují stále se měnící ČSN. A jsou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.15 07:13
avatar

No a co konkrétně vadí? Tvar, velikost, zastřešení? Stíní do oken? Nebo že tam zastavují autobusy? Nebo že tam jsou lidi? V čem je jádro problému?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.12.15 07:58
avatar

Podobný, nebo stejný dotaz jsem již jednou na některé poradně četl.

Domnívám se, že zde nenajdete odborníka, který byť za úplatu radil co a jak. navím neuvádíte obec, páč třeba pan Cakl by asi věděl radit, ale určitě ne na dálku.

Pokud je opravdu proti ČSN (jak to doložíte) stačí oslovit právníka, soudního znalce v oboru a máte vyhráno.

Jak víte, že "i když moc dobře vědí,že pochybyli" a v čem pochybili

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lounacek
Datum: 18.12.15 08:22

Dobrý den. Vím,že se na takový problém špatně odpovídá. Všeobecně normy ČSN jsou závazné tehdy,pokud jsou jednoznačně vyžadovány. Když město v zadání projektantovi jednoznačně stanovilo podmínku k dodržení veškerých norem ČSN a ostatních předpisů,měla být jistě dodržena. Projektant si zastávky společně s chodníky namaloval,jak mu vyhovovalo a měl pěkně vystaráno. Pokud projektant nedodrží z nějakého důvodu normy po něm požadované,musí být součástí projektové dokumentace tzv. výjimky a ty musí být schváleny dotčenými orgány,které se podílejí na vydání stavebního povolení. Mám zastávky přímo před domem,kde mám i vjezd do garáže s které denně několikrát vyjíždím,nehledě na hluk,odstavení svého pozemku/chci si vybudovat garáž na místě kde je jedna ze zastávek postavena/ a tak bych mohl pokračovat. Pochybení je jednoznačné,ale město je plné ignorantů,tak nevím co dál. Před stavbou jsem se samozřejmě bránil,ale to je na jiné vyprávění/zastávky byly skryté vtzv. "Oznámení o zahájení stav. řízení". Ale děkuji za názor,hezký den.

Datum: 18.12.15 08:41
avatar

@milancukrar Podobný dotaz jsi mohl číst na této poradně :) pan lounacek bojuje s městem už pět let a podobných dotazů tu položil zhruba deset. Obávám se, že řešení, které by tazateli vyhovovalo, neexistuje (kromě kompletního zrušení zastávek).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.12.15 11:20
avatar

Ano, kolego Jethro, máte pravdu. Jak popsal i garáž, tak už vím, že jsme to řešili, či četl. Ale stále dokola musím sdělit, že pokud projektant namaluje něco ninak, nežli bylo v zadání, nemusí to být špatně dle ČSN, především se to pak řeší v průběhu stavby. Já jsme se za celou dobu nedozvěděl, co přesně je proti ČSN, co přesně vadí. Posunutí zastávky dále od mého domu, třeba k sousedovi neřeší situaci. Posunutí mimo baráky taky ne. Jelikož neznám podrobnosti, tak nelze jinak radit, nežli najmout specialistu, a jít do sporu za nějaké peníze. Zadarmo to nikdo dělat nebude.

Krásný poslední předvánoční víkend.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lounacek
Datum: 18.12.15 13:20

Tak,abych to doplnil. ČSN 736425-1 vysloveně nařizuje aby zastávky resp. konce souprav/autobus/ byly od sebe vzdálené při současném zastavení u označníku 45m. Nyní je to tak,že autobusy se téměř kryjí a nelze mezi nimi ani projet, Dále zastávky nesmí být budovány v místech sjezdů nebo výjezdů od nemovitostí/od mého výjezdu ji mám 1,5m. Denně tady porušuji zákaz zastavení. Zastávky jsou vybudovány v těsné blízkosti křižovatky,dokonce jedna z nich je 3m od hranici křižovatky,to v té normě je rovněž zakázané. Pak třeba stojící autobus v zastávce zakrývá svým obrysem dopravní značku jako je hlavní silnice,zákaz odbočení,také je v normě zakázáno. To ještě nezmiňuji,že mám tím zasekaný navždy svůj pozemek u domu,neboť zastávka svými rozměry překrývá polovinu pozemku,kde si mohu vybudovat třeba garáž na auto.To je tak hrubý popis.

Od: buss
Datum: 18.12.15 14:06

Pochopte, že zde se za vás nikdo bít s nějvětší pravděpodobností nebude. Musíte si sehnat někoho kdo se vyzná, je ochoten za úplatu do toho jít. Když to dopadne špatně, oni své dostanou. Vy jste přesvědčen o své pravdě a ...
Měl jste křičet! hned když jste zjistil, že to nesedí, i k soudu. ČSN, technické normy nejsou součástí právního řádu. Ano, za komunistů se na nich rajtovalo a to máme zažrané. Povinnosti jen ze zákona!
Rada. Už jste si pročetl vyhl. o pozemních komunikacích? Načtěte si přílohu a jiné, kde se odkazuje na ČSN! Konejte, zkuste soud. Vašemu konání buď boží požehnání. Pak napište výsledek.Bude to precedens pro ostatní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lounacek
Datum: 18.12.15 15:20

Souhlasím ,ale já chtěl s městem domluvit k oboustranné spokojenosti. Dokonce jsem byl ochoten zastávku na vlastní náklady rozebrat,bez šance. Oni jsou už tak ješitní,že nepřiznají ani nos mezi očima. Nehledám tady právní či jinou jistou radu,jen třeba někdo má podobnou zkušenost a může mi jí tímto způsobem sdělit. Můj boj už trvá 5 let a voda plyne. Zákon by měli hlavně dodržovat města a obce,kteří jsou zastoupeni na stavebních a jiných úřadech a ne ho vědomě porušovat a chodit proti lidem. Ale děkuji za názor.

Od:
Datum: 18.12.15 15:40

Zřejmě se jedná o tuto zastávku:

https://goo.gl/maps/FQZrJa7LGJL2

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.15 15:58
avatar

Pokud by tomu tak bylo, tak ano...žádná krása to není, ba opak je pravdou..ošklivé až hnusné je to..

Nicméně na extra frekventované zastávky mi to nepřijde..a u obou rodinných domků místo pro vjezd do garáže je...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 18.12.15 16:30
avatar

Pokud je to skutečně ono, tak za sebe tam nevidím žádný problém, kvůli kterému by mi stálo za to bojovat s městem a víc než pět let se stresovat. Ale každý jsme jiný...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lounacek
Datum: 18.12.15 19:31

Ano,to je ona a hned naproti je druhá v opačném směru,o to tady jde. Dále hluk/pravidelný intervalově/ kdy jeden odjede a v druhém směru přijede. Můj dům je po pravé straně a chtěl jsem si na místě nynější skalky postavit garáž pro auto. Ještě vzpomenu fakt,že je zde úplný konec města a takovou opičárnu nenajdete v celém městě ani jedinou.

Datum: 18.12.15 19:47

Jak je vidět, tak s "opičárny" ještě těžíš. (reklama) Na skalce si garáž klidně postav. V čem je problém?

Žádný zákon ti nezaručuje, že budeš mít vjezd na svůj pozemek z pozemní komunikace, kde se ti zachce.

Já mám kousek od baráku také zastávku a jsem rád. Protože až budu mít jednou děti, tak nebudou muset daleko chodit.

Vůbec nechápu, co ti vlastně vadí. Když nemáš rád lidi a hluk, tak si nestav a nebo nekupuj barák u silnice.


doplněno 19.12.15 17:04:

Tak mi napiš o co teda jde?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lounacek
Datum: 19.12.15 13:41

Nikoho jsem se neprosil o odpověď,ani ty nejsi výjimkou. Mimochodem ty reklamy tam jsou zcela zdarma a to mi klidně věřit nemusíš. V celém tématu jde o úplně něco jiného,což jsi zřejmě nepochopil. Ty si své zastávky užij jak je libo.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.