Opakující se poruchy příjmu potravy

Od: Datum: 17.12.15 20:29 odpovědí: 2 změna: 19.12.15 18:12

Dobrý den,

ráda bych se Vám svěřila s mým příběhem, který se začíná v podobné podobě opakovat. Od raného děství jsem byla silnější. Do svých třinácti let jsem měla nadváhu. Ve dvanácti letech jsem onemocněla chronickými bolestmi břicha, které jsem zažívala každičký den. Zhubla jsem dvacet kilo. Poté nastalo léto a já nevím proč, se začala více vážit. Váha pomaloučku rostla. Mě to vyděsilo, nechtěla jsem se k tomu vrátit. ( Zvláštní je, že když jsem byla silnější, tohle jsem neřešila a váha mi byla ukradenáú. Takže jsem začala omezovat jídlo. Na podzim mě matka objednala k doktorce, která určila diagnózu- anorexii. Dala mamce příkaz, že pokud do Vánoc nezačnu jíst, budu muset následně na to nastoupit na léčbu do nějakého ústavu či co. Na Vánoce se to skutečně zlomilo. Nevím ani jak. Bylo mi tradičně špatně z hladu, vzala jsem si cukroví a už to jelo. Začala jsem snídat, vše se vrátilo do normálu. Letos v červnu jsem začala cvičit. Zjistila jsem, že strava není ideální pro to cvičení, takže jsem upravila jídelníček- mírně. Ale jednou úpravou to neskončilo. Udělala jsem si ve špajzu vlastní poličku, kde je mé jídlo, na které mi nikdo nesmí sáhnout. Pokud něco sním, okamžitě hledám, co to tělu přináší.Nedávno jsem na internetu nalezla nemoc: Ortorexie. Nikdy jsem o ní neslyšela. Když jsem si vyhledala, o co tu běží, zděsila jsem se. Všechno to na mě sedělo. Teď Vás prosím, abyste mi nepsali, ať normálně začnu jíst, ať se na to všechno vykašlu, a že jsem hloupá. Já tohle všechno vím, ale mně to změnit nejde. Já to zkouším- ale posléze se cítím na dně. Mám pocit, že jsem tělo zahltila. Nechci to rodičům říkat- nechci je tím zatěžovat, nechci zase ty hádky. chtěla bych se pokusit si to vyléčit sama. Vím, že jsem to dokázala s anorexií, která mi příjde o něco horší, než ortorexie. Vím, co mi hrozí, takže si chci stanovit mantinel. Nechci hned začít jíst jídla z McDonaldu a ládovat se. Mně se zdravý životní styl líbí, ale domnívám se, že už přestává být zdravý. Pokud se mezi Vámi najde někdo, kdo by věděl, jak si to zkusit vyléčit, tak ať prosím napíše, budu mu/ jí moc vděčná :)

A přeji hezký večer


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.12.15 00:32
avatar

Dobrý večer. Pokud se Vaše problémy s příjmem potravy opakují, znamená to, že nejste schopna pomoci si od nich sama. Jste v začarovaném kruhu a opravdu to chce vyhledat odbornou pomoc. Poruchy příjmu potravy jsou hlavně psychického původu. Tudíž se zkuste obrátit třeba na psychologa a posléze i např. na výživového poradce, který by se spolu s Vámi na Vaše problémy zaměřil a pomohl by Vám dohlédnout na Vaše stravování, poradí Vám co je vhodné a čím si škodíte atd. Bez pomoci odborníků se sama tohoto nezbavíte. Je to Vaše zdraví, takže si ho přestaňte neustále poškozovat a svěřte se do rukou lékařů.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: jarm®
Datum: 19.12.15 18:12
avatar

máte soukromou zprávu

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.