Soudní určení styku s dítětem

Od: Datum: 17.12.15 06:51 odpovědí: 2 změna: 17.12.15 14:24

Dobrý den,

jsem 1,5 roku rozvedená. 2 děti - 7 a 5 let. Během nesporného rozvodu ex-manželovi po dohodě a na jeho přání připadl majetek a finance a mě děti do péče. Nyní podle mě neoprávněně vyhrožuje soudem a soudním určením styku s dětmi. Dotazy zní takto :

1)pokud je soudní určení styku 1* za 14 dní o víkendu a jeden den v týdnu (což mu vyhovuje a nyní to tak i u nás je) a chtěli bychom na týden dovolenou do zahraničí - nesmíme? Či jak lze toto ošetřit?

2) pokud jsem s dětmi na OČR a je zrovna určený den pro styk s otcem - musí k němu? nestačí, že jej pozvu na návštěvu k nám?

Děkuji za informaci,


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 17.12.15 09:16
avatar

Dohoda mezi vámi je víc než soudní nařízení. Pokud oba budete souhlasit (s dovolenou, návštěvou,...), není co řešit. Pokud by si otec chtěl dupnout a zničit aktuální stav, který je jak píšete stejně špatný, můžete se dále soudit. Nemocné dítě si přeci nebude brát na víkend domů - záleží na nemoci, ale může to dítěti ublížit. Prioritou je zdraví dítěte a v době nemoci není v zájmu dítěte, aby se couralo z baráku do baráku při horečkách...

Dovolenou se snažte nachystat tak, aby se soudní příkaz dokázal splnit. Písemnou domluvou můžete dohodnout delší termín pro vlastní dovolenou a na oplátku akceptujete o to více dnů pobytu dětí u otce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 17.12.15 14:24

Pokud je dítě nemocné, zašeite dopor. dopis otci, aby pro dítko nechodil. Ofoťte si paragraf a pečlivě uschovejte.

Dovolená - při takové dohodě co máte s ex nejste schopna jet mimo termín. Opět dopor. dopis otci, upřesněte v něm odjezd a příjezd.. Máte-li nějaký doklad od Cestovky, uschovejte. Ani náhradní termín otci nemusíte dávat, ani jej zvát v době nemoci na návštěvu.

Jinak je lepší dohoda než dopisování, ale dohodu vám může kdykoliv popřít.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.