Nemocenská - místo pobytu

Od: Datum: 16.12.15 17:57 odpovědí: 12 změna: 16.12.15 21:43
avatar

Nevíte,jestli se stále dá po domluvě s lékařem změnit po dobu nemoci na několik dní místo pobytu,kvůli kontrole OSSZ?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 16.12.15 18:50

Udejte pobyt lékaři, to mu chcete říct abyste se vyhnul kontrole? Důvodem nejspíše bude lepčí péče, opatera. Nebál bych se ani zavolat na OSSZ. Když váe nezastihnou, jste v kelu..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 16.12.15 18:54
avatar

Nikoliv,ničemu se nechce vyhýbat,jen na Štědrý den jet k dětem,aby nebyl sám opuštěný,tak na 2-3 dny...

Datum: 16.12.15 19:19

Ano, lékař to může napsat. Já byl prvně na OSSZ, kde mi bylo řečeno: "To musí povolit lékař, zda to váš zdravotní stav

dovolí. To my tady v kanceláři přece nevíme". Tak jsem zašel za doktorkou a bez problému.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 16.12.15 19:21
avatar

A bylo to,prosím vás, asi kdy?Teď někdy? Ono se toho hodně měnilo a mění,tak aby to bylo aktuální...

Datum: 16.12.15 20:28
avatar

Tohle se zatím nezměnilo. Místo pobytu se hlásí lékaři. Jen pobyt v zahraničí by musel ošetřující lékař zaměstnanci povolit jen po předchozím písemném souhlasu příslušného orgánu nemocenského pojištění (tzn. posudkového lékaře místně příslušné okresní správy sociálního zabezpečení), přičemž o udělení tohoto předchozího souhlasu je povinen požádat posudkového lékaře pojištěnec. Viz § 56 zákona č. 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 16.12.15 20:32
avatar

Takže stačí požádat jenom obvod.ošetřujícího lékaře a uvést od kdy do kdy bude jinde a kdy se vrátí?Chápu to dobře?

Datum: 16.12.15 21:02
avatar

Ano, když to nebude do zahraničí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 16.12.15 21:04
avatar

Děkuji

Datum: 16.12.15 20:10
avatar
Co já vim tak to de,mám přítelkyni trvalej pobyt má stále u rodičú a marodí stále u mě
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 16.12.15 20:14
avatar

To je jiná situace,mně jde o to, že by to nebylo stále, ale jen na 2-3 dny odjet a pak přijet zase domů...

Datum: 16.12.15 21:41
avatar

Já sdělil jednoduše doktorce-jedeme k rodičům na víkend-napište mi to do ... Pátek-Neděle (datum) . a žádný problém-s chřipajznou jsem nemarodil a když zase s chřipkou a oba dva tak jsme i přes ni dostali vycházky-na nákup,se slovy přece neumřete hlady!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 16.12.15 21:43
avatar

Díky, zkusíme si požádat...

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.