Trvalé bydliště

Od: Datum: 16.12.15 12:56 odpovědí: 4 změna: 17.12.15 12:22

Dobrý den, švagrová má u nás tvrvalé bydliště, bydlí tam, rozešla se s přítelem, se kterým má 2 děti, manželé nejsou. Mě zajímá, když by nemohl splácet dluhy, jestli by jsme je museli zaplatit my, protože jdou děti nezletilé a má u nás trvalé bydliště i s dětmi. Děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.12.15 13:12

Vy za nikoho nic platit nemusíte a nemůže vám to nařídit ani soud. Ale v případě exekuce na ni bude exekutor všechno, co v bytě je, považovat za její majetek a museli byste prokázat, že to není její, ale vaše. A nestačí jen ujištění, ale doklady, paragony, faktury, kupní smlouvy apod. Obvykle to není žádná legrace. Případné problémy řešit hned /možná dohoda apod./, brát poštu atd. Pěkný den!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 16.12.15 13:50

Musíte podat přesnou infomaci, bydlí u vás švagrová, a co ten přítel, má tam trvalý pobyt? Nechápu, co máte vy společného s dluhy jejího přítele, s dětmi švagrové? Vysvětlete. Navštěvuje švagrovou? Má ona samostatný byt, určenou místnnost ve smlouvě? Nepíšete, jen u nás.
Jiná věc je, že tam může přijít exekutor, toho se bojte. Jinak exekuční řád vám napoví. O případné exekuci bude její přítel uvědoměn.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: sana
Datum: 17.12.15 12:22

Její bývalý přitel má bydliště jinde, ona k nám šla s tím, že neche mít ( v případě, že by se mi něco stalo ) s jeho dluhy nic společného. Takže si nechala napsat trvalé bydliště u nás. Okolí nám říká, že se to vztahuje na majitele domu, kde bydlí i její matka. Pokud mají v darovací smlouvě napsáno ( švagrová a majitel domu ), že může dům v případě nouze obývat, je to určené jako dům celek? Jak se ptáte, jestli má přidělenou místnost. Samostatný byt by se dalo říci, že používají s matkou jedno patro, které má samostatnou kuchyň a koupelnu s wc, společný máme pouze vchod. Platí poplatky ( elektřinu, vodné, stočné ), ale nájem ne.

Datum: 16.12.15 16:44
avatar

Jestli se bojíte exekuce a nemáte ůčty, faktury atd. tak si udělejte soupis majetku a nechte si podpisy notářsky ověřit. Pokud se stane, že Vás exekutor, nebo jeho poskoci navštíví neváhejte zavolat policii. Na to máte právo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.