Bolest v hrudníku

Od: Datum: 14.12.15 09:21 odpovědí: 8 změna: 14.12.15 13:29

Dobrý den přítelkyni trápí bolest v hrudníku. Je to bolest, kterou bolí často když se nějak pohne a často i v noci se kvůli tomu probudí a pak už neusne hodně jí to trápí a velmi stresuje. (Má hodně velký strach že to je něco vážného jako třeba nádor). Byli jsme u jedny doktorky udělal jí krev - OK, rengent - OK, říkala, něco, že jí utíká srdíčko. Dala jí MAGNOSOL a FERRO - FOLGAMMA. Ale to jsem ani nezkusili brát moc tomu nevěřili. Ještě jí řekla ať přinese vzorek stolice, to už nedonesla a k tý doktorce jsme nešli jelikož se jí zdála, že jí o tom nic ani neřekla a dala jí jen nějaké vitamíny. Můžete mi napsat co si o tom myslíte a co by jí mohlo opravdu být? Dneska jsme zkoušeli ještě jinou doktorku, ale ta jí nevzala.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 14.12.15 09:26
avatar

Dobrý den, myslím si o tom, že zneužíváte lékařskou péči, když nerespektujete léčbu, předepsané léky neberete a jenom běháte po dalších doktorech. To bude zřejmě nějaká forma zdravotní turistiky. Zdravím!

doplněno 14.12.15 10:42:

Přidám také vlastní diagnozu - hodně měkké lůžko a páteř trpí (nebo nadýmání).

A je fajn, že už se nemusí platit těch 30,- Kč u lékaře. Člověk jich může oběhnout více, všude zahájit léčbu, nechat si udělat znovu vyšetření, dostane nové léky - a pak se na to vykašle a jde zase o dům dál.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ivik®
Datum: 14.12.15 09:33
avatar

Mnohdy se tyto obtíže přičítají jako bolest od páteře,po netu těžko radit,zajděte k doktorce znovu a uvidíte...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: strakatypes
Datum: 14.12.15 09:45

Já bych to viděla na prohlídku internistou, poslechnout srdce a udělat EKG. Podívat se na štítnou žlázu, změřit tlak. Myslím, že obavy z nádoru jsou zbytečné, každý orgán, část těla se při nádoru vykazuje určitými příznaky, tady jsem trochu na rozpacích, ač laik, tak nevím čeho nádor. Pokud plic, měla by jiné, přidružené problémy.

Jako druhou a pravděpodobnější příčinou bych to viděla na potíže s páteří a svalovým korzetem, špatným držením těla, chybnými návyky při vykonávání práce, žádnou tělesnou aktivitou či rehabilitací. Zde by se na to mohl podívat lékař na ortopedii či neurologii. Základní je obvodní lékař, který paní doporučí na odborné pracoviště. Proto Vás asi někde u jiného lékaře nevzali, je potřeba dodržet doporučený postup.

Píšete, že jste byli u jedné paní doktorky, ale nepíšete u jaké. Když zjistila ,,utíkání,, tak měla asi poslat na tu internu, bych to viděla já.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ria®
Datum: 14.12.15 09:49
avatar

Je docela vtipné, jak se na jednu stranu staráte, a na druhou stranu kašlete na to, co Vám doporučila doktorka.. :).. Může to být cokoliv, třeba brániční kýla umí neskutečně bolet, žlučník - ono se to pak táhne nahoru na hrudník.. Bohužel na dálku tu neumíme vyšetřovat, tak zase zpátky k doktorovi a řídit se radama..

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.12.15 09:59
avatar

Už jsem to tady několikrát psala. Měla jsem tyhle problémy také a můj bratr na to dokonce dostal modrou knížku. A to jsme oba hodně sportovali. Až po mnoha letech, zrovna když mě takový záchvat popadnul a já šla kolem střediska, vzala mě mladá lékařka, která se nejprve polekala, že se jedná o infarkt, ale pak poslechla srdíčko, položila mě na břicho a odborně mi hupla na záda. Dvě strašlivé rány a páteř se odblokovala. Bylo po záchvatech, po bolesti. Ještě mi vysvětlila, že od páteře k srdci jdou nějaké drobné nervíky, které se posunem v páteři skřípnou a z toho ta bolest. Bolest není vlastně tak strašná, ale strach a tíseň ano. Dnes už vím, kdyžý se mi to stane, že se můsím pohýbat. Mám několik uvolňovacích cviků, které mi vždy pomohou. ;) Ať se vaše přítelkyně nebojí a vy ji nejděte na Gůglu několik rotací na uvolnění. Cviky je potřeba dělat pomalu, v rytmu dechu.


doplněno 14.12.15 10:03:

Jendo, až najdete původ té bolesti, napište! Poučíme se všichni. Čas od času se to stane každému z nás anebo našim blízkým.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.12.15 10:03
avatar

Tenhle přístup mě fascinuje. Dostane podpůrné léky, kterou mohou pomoci, nebere je. Má donést vzorek stolice, nedonese. Tak co vlastně chcete? Myslím si o tom, že si z doktorů děláte akorát p...l.

Bolesti na hrudníku jsem měla od stresu a naprasklého žebra rok, nekolikrát pohotovost, myslela jsem, že mám infarkt/embolii apod. A ono pouze natažené úpony mezi žebry a od starého úrazu posunutá páteř. Dělali přítelkyni rentgen, ct žeber, páteře?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.12.15 10:19
avatar

Já bych to viděla jako problémy od páteře, ale může to být i psychosomatické (protože jí to trápí, jak píšete v noci, nemůže usnout a stresuje jí to - prostě začarovaný kruh...).

Musíte ale především respektovat doporučení lékařů. Až po nějaké době, pokud léčba nebude účinná, je třeba vyhledat lékaře jiného. Za sebe doporučuji absolvovat všechna základní vyšetření, a pokud budou negativní, obrátit se na psychosomatického lékaře.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.12.15 13:29

Může to být též od psychiky...něco na způsob panické záchvaty...při tom může doslova bolet a svírat na hrudníku. Ale toto je pouze nervově-psychické, psychosomatické. Taky u toho může být zrychlený tep, pocit dušení apod...léčí psychiatr/psychoterapeut

Je Vaše přítělkyně nervní?

Pokud má potíže pouze v noci, mohlo by to být opravdu psychosomatické

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.