Střídavá péče vs vzdálenost

Od: Datum: 13.12.15 21:29 odpovědí: 12 změna: 14.12.15 20:38

zdravím,,,prosím,jak se jedná -když je střídavá péče dětí. To chodí dítě do dvou škol,,pokud to mají dále od sebe /rodiče/?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 13.12.15 22:15

ANO, ale málokdy to soud schválí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 14.12.15 08:38

Tak nejdřív to rodiče k sobě daleko neměli, takže by bylo vhodné, aby i po rozchodu si to zařídili tak, aby bydleli blízko sebe a ne že se jeden stěhuje na druhý konec republiky.

Kolega z práce si střídavou péči pochvaluje. Ona i jeho nová partnerka mají dcerky ve střídavé péči. Takže jeden týden mají klid běz dětí a mohou se věnovat práci a sobě a druhý týden mají doma tři cácorky a věnují se plně dětem. Bydlí od sebe asi 60km, školu vybrali na půl cesty mezi oběma rodiči. V zájmu dítěte je vidět se s oběma rodiči stejně často, kdy oba rodiče se podílí na péči a výchivě stejnou měrou. Měnit školu a kolektiv v zájmu dítěte ale není.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 14.12.15 20:38

Ano takhle to syn chce.Aby dítě neměnilo školu..Díky za odpovědi.

Od: ivik®
Datum: 14.12.15 09:29
avatar

Pokud je dítě v situaci, že už se k tomu může vyjádřit, zeptejte se nejdřív jeho, co by chtělo.Dospělí jsou v této otázce, podle mě, sobci,kteří vidí svoje výhody a nevýhody a to, že dítě putuje sem tam jak balík,to je mnohdy nezajímá.Nikomu z dospělců by se asi nelíbilo každý týden měnit školu a bydlení...Toť můj názor...


doplněno 14.12.15 12:57:

Vpravo nahoře si do "Hledaný výraz" zadejte střídavou péči,už se to zde řešilo...


doplněno 14.12.15 13:02:

Vzpomínám si, že v televizi ukazovaly případ,kde rodiče bydleli cca 300 km od sebe.Otec tvrdil, že je vše v pohodě...Dítěte se nikdo neptal.Byl to jeden z prvních případů, kdy se se střídavou péčí v ČR tvz.začalo.."Ukázkový vzor"

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.12.15 10:29
avatar

Pod tento názor se podepisuji. Neustálé pendlování, změna kamarádů, režimu, koníčků, nemožnost dítěte být někde trvale "doma". Hrozný.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mp*
Datum: 14.12.15 11:12

Rozhodně nechodí dítě do dvou škol, to je nereálné.

Tento režim není určitě vhodný pro každou rozvedenou rodinu. První předpoklad je, že potomek má u každého z rodičů svůj koutek a svoje věcí - to znamená, že musí mít vše potřebné 2 x (sám to znám, protože i když nemám střídavou péči, tak mám 2 střídavé domovy a časem jsem zjistil, že místo neustálého převážení je dobré mít všechno potřebné holt 2x). Pak určitě není možné měnit školu a kamarády. To je i základní předpoklad, že rodicě bydlí blízko sebe a dítě chodí do stejné školy. Je nereálné, aby potomek měnil školu každou chvíli. A soud ten toho v tomto případě moc nezmůže. Tento typ péče je možný jen pro rodiče, kteří jsou i po rozchodu v naprosté shodě, co se týče výchovy své budoucí generace. Pokud se neshodnou, tak soud svěří péči jednomu z rodičů. Nakonec soud do toho nemusí vůbec mluvit, pokud se celá rodina (zejména dítě) dohodne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.15 11:26
avatar

Opravdu je to nereálné? http://zakony.centrum.cz/skol…on/cast-3-hlava-2-paragraf-49


doplněno 14.12.15 12:50:

Takové páry znám z doslechu od kamarády ze základní školy dva. Bohužel...

Ohodnoceno: 3x
 
Od: mp*
Datum: 14.12.15 11:34

Tak samozřejmě v zákonech by měly být ošetřeny i nepravděpodobné případy. Ale to, že by žák střídal školy, a někdo by mu to soudně nařídil, si prostě nedovedu představit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 14.12.15 13:43

Martino, připojuji se k tobě. Znám rodinu se střídavou péčí a dítko ve třetí třídě navštěvuje dvě školy. Rodiče se takto dohodli a soud jim dohodu schválil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 14.12.15 13:56

Je fakt, že když se oba rodiče spojí proti vlastnímu dítěti, tak to je ta nejhorší varianta. Skoro se mě to nechce ani věřit. Ale asi je to (smutný) fakt.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 14.12.15 13:59
avatar

Soudy se snaží jednat v souladu se zákonem. Jestli je zákon dobrý a pro koho je dobrý ... to je námět na jinou diskusi. Střídavá péče je dle mého názoru a zkušeností mých sousedů a známých velmi špatná varianta jak pro dítě, tak pro oba rodiče. Zajímalo by mne, kolik % takových rodin je spokojeno.

Pokud mám rád své dítě, snažím se mu dát vše potřebné - vč. výchovy. Pokud ale nemůžu vychovávat dítě v úplné rodině, hledám variantu spokojené byť neúplné rodiny - jedna pevná rodina bez cestování. Jasně, že jsou matky alkoholičky a chlap pak má ztížen boj o dítě kvůli přesvědčení "Dítě matce", ale opět je zde problém najít toho špatnějšího...více pohledů...

Když si vezmu zkušenosti těch mých známých, všichni nakonec ustopili a pro spokojenost dětí se dohodli na jednom vychovateli a jednom plátci alimentů. Jednomu to trvalo rok, dalším cca 4 roky...

Jsou lidé, kteří to zvládnou. U dětí se taková výchova projeví až časem - v dospělosti.

Jak jsem uvedl - jsem proti této "péči" bez ohledu na vzdálenosti.


doplněno 14.12.15 15:52:

V podstatě je to celé hloupost... Pokud spolu dokáží rodiče být a vychovávat dítě, nerozvádí se. Rozvedou se kvůli odporu jednoho k druhému, kvůli hádání, naschválům... před soudem jsou pak oba jak mílius jen kvůli tomu, aby si to své dítě mohli na chvilku nechat - případně jako nástroj pomsty.

Viděl jsem v TV 2 případy, kdy to vychvalovali - byl to nějaký dokument propagátorky této akce... Negativa nikdo pořádně nezveřejní... Pamatuju si souseda, jak hodiny provolal každý den - jedno měl jejich syn matkou dovoleno, jedno zase zakázáno - rozdílné názory z každé domácnosti a dítě nevědělo, co kdy může a nesmí - pak za to samozřejmě dostal vynadáno. Soused si našel partnerku - boj se zostřil. Partnerku pustil k vodě, byl najednou klid. Ona si našla partnera a najednou neměla čas na dítě - tj. bez ohledu na daný časový poměr výchovy měl najednou soused hlídání 3-4 týdny v měsíci.

Do toho všeho přidejte práci na směny, prázdniny, dovolenou a PENÍZE! Bez ohledu na rozhodnutí společné výchovy 50/50 byl soused nucen k nákupům jídla, oblečení, školného atd. platit další částky pro provoz její nové domácnosti. Jednou se jí rozbije myčka, pračka, auto... "to je přece pro tvého syna - plať"

Jsem rád, že takové problémy řešit nemusím a modlím se, aby se mi slepičí nemoc vyhnula. A také nezapomenu poděkovat, jaké mám štěstí se svou manželkou...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mp*
Datum: 14.12.15 14:19

To s Vámi milý jmlc velice nesouhlasím!

Pokud se rodiče hádají, tak stejně na tento způsob výchovy nemají nárok, a nikdo jim ho nedá. Zdůraznůji, že je to jen pro lidi, kteří se rozejdou, a jeden ani druhý, nikdo nikomu nic nevyčítá, myslí jen na budoucnost svých ratolestí.. Prostě jsme si nesedli, ale děti jsou naše, s tím už nic neuděláme.. Ale to je obyčejně vyjímka. Dost lidí si myslí, že za jejich neúspěch může, někdo jiný, nejlépe bývalý partner. A trestají ho na vlastních dětech - zločin. Tak si myslím,že to není.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.