Může firma obírat zaměstance o odprac.hodiny

Od: Datum: 13.12.15 20:33 odpovědí: 12 změna: 15.12.15 11:57

Pracuji pod pracovní agenturou, která dostává peníze na mne od kmenové firmy a mne platí jen základ minimální mzdy hodinové.Pracuji přesčasy od rána do večera denně po 12h.a firma strhla všem agenturním kromě svých kmenových zaměstnanců z odpracovaného fondu hodin 5hodin,jako bych dělala zadarmo a nebyla tam.Já nemám prémie ani žádné bonusy, pouze základ.Je to prý pokuta za to,že neděláme ještě víc hodin než oni si přejí.Nejde dělat 16h.denně,to je už na úkor zdraví a je to nezajímá.My nejsme pro ně lidi, jen roboti.Vychazíme vstříc s přesčasama,jak oni většinou chtějí,ale co je moc tak to už většina zaměstanců odpadá a dokonce jedna kolegyně omdlela.To v té České republice je otrokářský systém práce a obírání hodin odpracovaných a šéf si namastí před vánocemi kapsy za naši dřinu celodenní.


doplněno 13.12.15 20:42:

Pracujeme s přítelem v jedné firmě já i on, on je kmenový, jemu nic nevezmou a mne agenturní ano.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.12.15 20:37
avatar

obírat vás o odpracované hodiny nemůžou,obrat te se na ůřad práce

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.15 23:24
avatar

Úřad práce nepomůže. Pracovně-právní záležitosti řeší inspektorát práce.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: uska®
Datum: 13.12.15 22:19

A co děláte pro to, abyste byla také kmenový zaměstnanec? Nebo jíná práce není? Nepodporujte lumpárnu. Ve vašem vláknu jsem nenašla otázku, tudíž nelze odpovědět.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.12.15 23:03
avatar

Velice snadné změnit zaměstnání.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 13.12.15 23:34

Je fakt, že jsem se shodou okolností musel nedávno zabývat funkcí personálních agentur. Pro mě z toho vyšlo asi toto: Každá firma se snaží držet určitý počet kmenových zaměstnanců, které si sama prověří a pak ručí za jejich práci. Jelikož má ale potřeba pracovníků různé výkyvy, pak zbytek potřeby firmy řeší najímáním pracovníků přes tyto agentury. Pak padá odpovědnost za pracovníka na ty agentury. A firma ušetří za vlastní personální agendu, zase zaplatí té agentuře. Takže pokud mohu radit - vždy se snažte navázat přímý vztah se zaměstnavatelem, na Vaší pracovní ochranu je to lepší. Ale nezatracoval bych ani ty agentury. Podle mě je to zase rychlé, i když spíše vhodné na přechodné období, a určitě se dá i něco vydělat. Nakonec je v zákoníku práce taková formule (s kterou lze jen souhlasit), že za srovnatelnou práci musí být srovnatelná odměna. Tam je otázka, co se dá srovnávat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 14.12.15 11:28

Podle zákona nelze strhnout odpracované hodiny. Předpokládám, že je máte řádně evidované docházkovým systémem.


doplněno 14.12.15 11:35:

Pokud chodíte do práce dříve, než je stanovený začátek pracovní doby a není toto se zaměstnavatelem dohodnuto, tato doba není započtena jako přesčas. Odmítnout přesčas můžete pouze tehdy, jestliže je vyčerpána stanovená doba na přesčas v týdnu, t.j. 8 hodin. Max. odpracovaná doba na směně je 12 hod.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.15 17:15
avatar

alojs...

Nemůže firma obírat o hodiny. Co na to říká vedoucí jako zdůvodnění?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fjdrtj
Datum: 14.12.15 18:09

Tady pláčete na špatným hrobě.

Buď nahlaste firmu na inspektorátu práce, nebo si najděte jinou práci. Jestli nechcete udělat ani jedno z toho, tak se s tím prostě smiřte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 15.12.15 11:49

V první řadě musí mít firemní výkaz pracovní doby a pak svůj rozpis, jak měl směny. Vsadím se, že firemní bude jiný. V jedné firmě to došlo tak daleko, že přijela skupina kriminalistů, posbírala počítače a v docházkovém systému narazila na jiné časy průchodů kolem snímačů a jiné v samotné docházce. Mistři to upravovali a výsledek byl pokuta přes milion Kč.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 14.12.15 18:20

Může, když se necháte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.15 08:53

To nesouvisí s nějakým otrokářským systémem práce, ale tím, že si necháte kálet na hlavu. Souhlasím ale s tím, že situaci přispívá i česká verze Zákoníku práce, který neumožňuje flexibilní zaměstnávání lidí. Proto se případné výkyvy doplňují brigádníky. No a na tomto pak parazitují podobné agentury jako ta vaše.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 15.12.15 11:57

Pro Kovis: svatá pravda! Přísný zákoník práce se nakonec obrací proti těm, které má chránit. Vždyť každá firma neví dne, hodiny kdy bude muset skončit, ale odstupné musí zaplatit. Pak se hledají různé vedlejší cestičky - viz personální agentury. Ale myslím, že práce na dobu určitou - to se trochu zmírnilo a jde to tak legálně uzavírat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.