,,Falešní homosexuálové´´?

Od: Datum: 04.01.16 09:19 odpovědí: 7 změna: 04.01.16 12:57

Dobrý den,

již delší dobu mi hlavou vrtá následující věc: znám pár lidí, kteří o sobě říkají, že jsou homosexuální. Kamarádka je lesba, dřív ale spala a chodila s muži, ok to ještě chápu, hledala sama sebe. Ale teď mi řekla, že přiopilá chtěla odejít z baru s jedním chlápkem a klidně s ním spát. Tak si říkám, kde je chyba. Podle mě není tak úplně 100procentně homo, jinak by přece pro ni bylo fyzicky nemožné a nevzrušjící spát s opačným pohlavím. Pořád říká, jak jsou muži nechutní, jak je nesnáší atd. Ale potom by vlastně přistoupila na sex. Nejsou tyto ženy tak trochu zhrzené špatnou zkušeností s muži a tak hledají útočiště u žen s nadějí, že alespoň někde se nezklamou nebo ne tolik? Já sama žiji s partnerkou, ale předtím jsem měla delší vztah s mužem a nezanevřela jsem na ně, i když mě i on zklamal. Prostě se nebráním ničemu a je mi jedno, zda je člověk muž, žena nebo třeba transsexuál. Proto když mě někdo označí za lesbu jen proto, že nyní mám partnerku, okamžitě vše uvedu na pravou míru, protože tohle ,,škatulkování´´ mi přijde občas dost klamavé od spousty lidí, kteří sami sebe takhle zařadí a pak vlastně vyjde najevo, že jim taky nevadí ani jedno pohlaví.

Jaký na to máte názor?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.01.16 09:52
avatar

Já si myslím, ale možná úplně špatně, že každý vyrůstá v nějakém prostředí, které se prolíná s jiným. Rodina, škola, zájmy, party. A v každém tom prostředí se najde někdo, kdo nechápe, nerozumí a velice snadno zavrhne, bude pohrdat. Buzerant, to je taková velmi častá nadávka. A tak se stane, že mladý člověk v hrůze, že ho rodina odmítne, všichni dookola odsoudí, si svou odlišnost ani sám sobě nepřizná. Ne tak rodině a už vůbec ne kamarádům. Vždycky v něm osten nepatřičnosti zůstane. Právě proto se stává, že manželství zkrachuje a ten "jiný" se přizná nebo že jeden z partnerů zahýbá s někým stejného pohlaví. Vztah pak bere jako normalitu, normu a nevěru jako úlet. A tak mu to v hlavě vždycky nějak zbytkově zůstane. A ostatní lidé nechápou. Vlastně ani pochopit nemohou. *hej* Tihle lidé to nemají vůbec snadné! Proto si myslím, ale úplně jistě, že je to každého věc. Jeho, jeho přirozenosti, jeho morálky (ne že je 7%, ale že to tají a lže), jeho síly unést odsouzení. A nám je do toho kulové, s přehazovačkou. Nic po nás nechtějí, my jim nic nedlužíme a buď je příjmeme takové, jací jsou nebo se jim vyhneme.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.01.16 09:58
avatar

asi je bisexualni a tihne vice k zenam citove, ale sex s muzem se ji libi nebo co ja vim, jako by to prece nebylo uplne jedno jak to ma :) prijde mi, ze vlastne skatulkujete spis vy. Jen jestli se vam ta kamaradka nelibi *pusa* Nemyslim si ze normalni heterosexualni zena, jakkoli je zhrzena, by se hned vrhla do naruce zeny, mozna ze zvedavosti, ale i to je sporne. Po blbem rozchodu jsem se sice mnohem vic stykal s muzi, ale dal nez podani ruky pred hospodou na pozdrav jsem to teda hrotit nepotreboval *vtip**pivo*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.16 10:01
avatar

Určitě je tohle chování spojeno i s věkem.V pozdějším věku už lidé ví co čekají od života,od partnera,tudíž ví i jakého partnera chtějí.Myslím si,že alkohol v kombinaci s porozumněním(a to vše v pravou chvíli)potom vedou k sexu nebo sblížení.Takže mohlo to být tím.Lidé někdy hodně mluví a někdy i přehání,než jaká je reálita.Taky se mi nelíbí škatulkování,tak bych to neřešila.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 04.01.16 10:10
avatar

Na vejšce na privátku jsem měla dva spolubydlící, ráno jsem šla do koupelny a oni se v předsíni objímali a líbali... mě je tohle opravdu jedno, jen jsem se omluvila, že vyrušuju. :).. ale po pár letech, teď na FB a oba mají přítelkyni a jeden 1, druhý 3 děti.. :D.. Tak nevím, jestli to byl jen experiment,..?.. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.16 11:24
avatar

No tak ono je tohle asi tak. V dospívání, kdy se tělo probouzí, ale nejsme ještě ani věkem připraveni na nějaký milostný vztah, mluvím tak o věku 10 -12 let, tak to prostě zkoušíme i s kamarádkou, nebo s kamarádem. To jsou hormony, které nás nutkají ke hrám na milence. Také jsem to zažila. Ale v patnácti mne to teda úplně přešlo a raději jsem se líbala s klukem. Největší sranda na tom je, že tenkrát jsme ani nevěděly, teda já a moje kamarádka, že existuje nějaká homosexualita. To bylo přibližně v roce 1960. Dnes je jiná doba a homosexualita se stala běžným pojmem. Co se týče transsexuálů, tam jde o něco jiného. Jde o změnu pohlaví a ne všichni jsou pak schopni normálního sexuálního styku. Ale o tom se nebavíme. Takže já si myslím, že Vaše kamarádka je úplně "normální", teda že není lesbička, jen jí je někdy jedno s kým a hlavně proč. Možná, že bude nymfomanka, tedy že jednoduše potřebuje sex ve větší míře, nebo prostě nikoho na vážný vztah nemůže najít a tak si to kompenzuje jednou tak a podruhé onak. Nebo je jí prostě smutno samotné a říká si, že je lepší vrabec v hrsti, než holub na střeše. Nemá kluka, vezme zavděk holkou a naopak. Anebo to ještě nemá v hlavě pořádně srovnané, a až najde tu pravou, tak se zklidní. Berte na vědomí, že tohle tápání způsobila dnešní moderní doba a mladí lidé se uchylují k hledání alternativ i ve vztazích. Opravdová lesbička nemá milostný a sexuální vztah s mužem. Zrovna tak jako homosexuál. Ale to neznamená, že to o sobě ví hned a tak mu to v počátcích hledání sama sebe vůbec nevadí. A jsou známy i notorické příklady a případy hlavně u mužů, že se klidně ožení a mají děti a třeba i po dvaceti letech si najednou svou homosexualitu uvědomí natolik, že celý dosavadní život zbourají a od rodiny odejdou za mužským partnerem. Většinou jsou to životní dramata, která mají těžký dopad na rodinu. Je zajímavé, že tohle se u lesbických žen nestává. Žena si svou sexualitu uvědomí daleko dříve. Alespoň jsem nikdy neslyšela, anebo nečetla případ, že by žena založila normální rodinu, měla děti a po letech to všechno opustila, aby následovala lesbickou partnerku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 04.01.16 11:37

Např. paní Jitka Smutná. Mě ti lidé nevadí, pokud neprudí, ale všeho moc škodí a poslední době mám pocit, že kdo se neprezentuje jako 4%, tak neuspěje. Někdy mám pocit, že některé tv stanice , nebo pořady, fungují jako 4% klany.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.01.16 12:57

Možností je několik pokusím se nastínit ty základní, v pro mně bližším mužském rodě*hi*

1) 100 % heterosexál - není co dodat :) prostě většina, byť asi cítíme všichni, že těch 96% již dlouho pokulhává.

2) homosexuál, s sexuální orientací se rodíme, nelze ji změnit, lze ji sociální poptávkou potlačit a to buď celoživotně, nebo dočasně s tím, že obě možnosti jsou zatíženy možností vědomosti, či nevědomosti.

takže tu dvojku si rozdělíme na

a) homosexuál, kterému to dojde již v pubertě, případně tak cítí od mala, okolní prostředí a jeho silná psycho stránka nahrává tomu aby vyšel z pravdou ven (coming out). Takový gay (lesby prominou jeden rod) si v pohodě může najít partnera s kterým žije téměř plnohodnotný život (za tím téměř hledejme další otázku, kterou sem nyní netaháme, a to jsou potomci). Život gay páru, rozumného gay páru, je plně srovnatelný s životem heterosexuálním.

b) homosexuál, kterému to dojde sice již v okolí puberty, ale sociální prostředí jaksi nenahrává jeho orientaci, zde začíná poměrně složitý psychologický proces, který může vyůstit v akceptaci většinové orientace, jakési přetvářce, s různým průběhem (svatba, potomci) a různě šťastnými a něšťastnými konci. Občas to končívá stejně jako c)

c) homosexuál, kterému to díky zejména socální poptávce dojde později*nevi*zpravidla ve středním věku, občas bývá navázáno na těžké životní trauma. Takový homosexuál, který to o sobě neví*nevi* žije v téměř normálním heterosexuálním svazku, plodí děti, občas je partnerkou vyzdvihován jako jeden z jejich nejlepších sexuálních partnerů. Někdy mívá jisté poruchy sociální přizpůsobivosti, kterým jeho povědomí maskuje skutečný "problém". Homosexualita jako taková problémem není, ale pochopitelně jak mnozí tuší se jím stane, v případě, že vyjde najevo v heterosexálním vztahu. Poté se zpravidla z takovýchto rádoby heteráků stávají (oni jimi byli už od narození, jen prostě to delší vedení*zed*) čistokrevní gayové.

d) nouzovky, typu vězení, vojna atd. tedy homosexualita nepravá, či spíše dočasné homosexuální chování heterosexuála, sem dejme úlety při flámu atd, bádání v dětství a dospívání.

e) bisexualita, tedy česky řečeno beru všechno...zde bychom si mohli povolat na pomoc Mudr Freuda (z hlavy možná komolím) jehož názor zní" existuje jen teoreticky 100% heterosexál a 100% homosexuál a my všichni jsme něco mezi tím. Je spousta jiných definic bisexuality. 100% bisexál, přesně půl na půl existovat ani nemůže. Do bisexuality se neprávem řadí asexualita (jednoduše nemá nikdy chuť na sex) ale i takový jedinec může být heterák, gay, či bi. Dost Bisexuálů používá tuto "orientaci" za přechodnou fázi přiznání sebe sama, tedy ve finále jsou z nich čistí gayové. Dost dnešních bisexuálů a homosexuálů, zejména mladé generace je zlákáno "módností" menšinových orientací.

Přísluší se dodat, že i hodně psychicky porouchaných jedinců svádí svoji poruchu na tvrzenou homosexualitu.

Já osobně jsem přesvědčen o tom, že pro každého z nás je podstatné žít svůj život s někým, s kým mu je dobře, s kým každé ráno vychází nové, krásnější slunce.

Zvláště v dnešní době válek, a násilí a teroru je mít rád, či milovat 1000 krát důležitější, než to koho milujeme. Podívejme se kolem sebe, kolik lidí okolo nás je opravdu šťastných, a kolik naopak, žije v nějakém pseudo vztahu, kolik okolo nás chodí utrápených žen a mužů.

Proto si myslím, že je každého věcí, jestli bude zítra s Pavlem nebo s Marcelou, ať je to kluk nebo holka. Podstatné je štěstí, a to si ani přikloněním k většině, ani naopak jak tady tazatel naznačil přikloněním k módní vlně homosexuality nikdo z nás nekoupí. Jedinou správnou cesto je být sám sebou. A pokud i pro něko být sám sebou, znamená experimentovat napříč pohlavním světem, je to jeho volba, jeho život, jeho možná štěstí.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.