Jak vystavit Dobropis - neplátce DPH?

Od: Datum: 10.12.15 18:59 odpovědí: 2 změna: 10.12.15 22:13

Dobrý den,prodávám přes internet a teď řeším zapeklitou otázku.Kupující si ode mne zakoupil zboží za 1000 Kč. Poslal jsem mu platební údaje a platbu dnes odesílal. Ovšem později při kontrole výrobku mi výrobek upadl a trošku se poškodil. Po e-mailu jsme se dohodli , že dostane 20%slevu , tj 200 kč. Ovšem mě přijde na účet 1000 Kč , z toho mu chci zaslat zpět na účet 200 Kč a zaslat zboží. Trošku jsem něco sesmolil, protože jeto můj první dobropis a nevím jakna něj. Potřebovalbychvědět , zda je to alespoň trošku správně. Částku 200 Kč budu zasílat zpět na účet , ze kterého jsem obdržel celou platbu tento dobropis přiložís do balíku spolu s původní fakturou. Můžu to tak udělat?

Ještě dodám , že jsem neplátce DPH a výdaje paušálem.

Děkujiza rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jasa®
Datum: 10.12.15 22:04

Je to v pořádku. Můžete to takto poslat.

Ohodnoceno: 0x

Od: uska®
Datum: 10.12.15 22:13

Jen doplním, že bych k dobropisu přilípla ještě povrzení o odejíté platbě, aby měl zákazník větší jistotu, že peníze dorazí na účet.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.