Na co vše mam narok

Od: Datum: 09.12.15 20:08 odpovědí: 3 změna: 09.12.15 21:25

dobry den.jsem vdana a mam tři děti z toho jedno už dospělé.manžel pracuje přes tyden v německu.našel si milenku a ted nam nechce přispět na domacnost z toho duvodu že s nami přes tyden není.tak se chci zeptat na co všechno by nam měl přispět.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.12.15 20:17
avatar

To, že s vámi přes týden není, není váš problém. Patrně si budete muset nechat vyměřit výživné soudně. Možná, že když mu pohrozíte soudem, tak se trochu umoudří. Zjistěte si, kolik se v průměru platí výživné na tak staré děti, jaké máte, a to po něm požadujte.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.12.15 20:34
avatar

Manželé jsou povinni se vzájemně živit. Pokud tuto povinnost neplní, určí výživné soud. Při tom přihlédne i k péči manželů o společnou domácnost. Výše výživného se stanoví tak, aby oba manželé měli stejnou životní úroveň.

Tudíž Vy i děti máte právo na výživné. Pokud vám manžel nepřispívá dobrovolně na výživu a na domácnost, obraťte se na soud a žádejte o určení výživného soudně.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 09.12.15 21:25
avatar

Možná první krok by byl kontaktovat sociální pracovnici, ta Vám i poradí jak dál, eventuelně sepíše návrh k soudu a ve všem bude stát při Vás.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.