Minimální mzda

Od: Datum: 06.12.15 09:10 odpovědí: 4 změna: 06.12.15 12:03

Dobrý den,mám dotaz.U pracovní doby od 8-14h.bez sobot a nedělí mám ve smlouvě 6000 kč základ,bonusy za ukízky,na které je tabulky.V průměru mám 15000 kč čiatého.Je to tak v pořádku? Nebo ve smlouvě musím mít 6900 kč,výpočet z min.mzdy? A ještě jeden dotaz.V práci nemáme přesatávku,pry na ní nemáme u 6 hod.prac.doby nárok.Je tio tak?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.12.15 09:44
avatar

Podle mě musíte mít za 6hodinový úvazek odpovídající částku odvozenou z minimální mzdy (ale nepíšete nic o druhu práce, takže se podívejte i na zaručenou mzdu podle Vaší profese a jejího zařazení do skupin prací).

Ohledně přestávek - viz § 88 odstavec 1 Zákoníku práce: Zaměstnavatel je povinen poskytnout zaměstnanci nejdéle po 6 hodinách nepřetržité práce přestávku v práci na jídlo a oddech v trvání nejméně 30 minut; ...

Takže dříve než po 6 hodinách Vám přestávku poskytnout nemusí. Kdyby ji poskytl, museli byste si ji napracovat.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: aja4
Datum: 06.12.15 10:27

Děkuji za odpověd.Nenaěla jsem tu profesi,Pracuji jako operátorka call centra,Ve smlouvě mám základ těch 6 000 kč,+ provize za uskutešněné ukázky.Takže na hodinu mi to dělá okolo 160 kč,ale to se pohybuje .Smlouva je na HPP.Zajíma mě,jestli naše paní účetní má pravdu,když tvrdí,že na úpravu mzdy nemáme nárok,protože máme měsíčně více ,než min.mzdu.

Datum: 06.12.15 12:03
avatar

Na všechny otázky týkající se pracovně-právních vztahů by Vám nejpřesněji odpověděli na Inspektorátu práce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.15 11:49

Podle mě se v zákoně nehodnotí mzda sjednaná, ale skutečná, takže pokud je součet základů a bonsů "nad limit", tak je to v pořádku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.