Je lepší jóga nebo pilates?

Od: Datum: 05.12.15 21:16 odpovědí: 5 změna: 06.12.15 11:26

Dobrý den, včera mi na rehabilitaci, kam chodím kvůli bolesti nohy vyskytující se nejspíš kvůli zádům, doporučili jógu nebo pilates. Jsem absolutní lenoch co se týče sportů tudíž absolutně neohebná a zatuhlá.:-D

Co by podle vás bylo lepší - jóga nebo pilates? Stačí cvičit podle videí z internetu nebo chodit do kurzů?
Cvičíte jógu nebo pilates? Jak dlouho a jak jste se k tomu dostali? :)

Děkuji všem za odpověď :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: nikc®
Datum: 05.12.15 21:35

Nedoporučuju cvičit podle to internetu. Pilates by šel spíš, ale jóga ne. Zkoušela jsem to, ale když máte hlavu dole a to máte často, koukáte do země, nevidíte na notebook. V tělocvičeně stačí kouknout na kolegyni vedle a víte, jak dál cvičit. Navíc to doma není tak bezpečné. Jóga mě baví víc než pilates. Pilates je zábavnější cvičit s lidmi v tělocvičně. Zkuste sama a uvidíte.


doplněno 05.12.15 21:40:

Jinak cvičím spíše doma podle Denise Austin nebo podle jiných cvičitelek. Má tam DA i cviky na břicho, záda. Všechno možné tam má na youtube.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.12.15 21:43

Lepší se nedá říct, každému vyhovuje něco jiného. Jóga je pomalejší a velmi důležité je dýchání takže určitě radši osobní lekce s cvičitelkou/cvičitelem.

Nebo můžete zkusit vyloženě zdravotní tělocvik, kde jsou cviky hodně jednoduché (v leže, v tureckém sedu apod.).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strakatypes
Datum: 05.12.15 21:51

Jestli máte deset rehabilitačních cvičení, nebo nevím, kolik se jich dnes předepisuje, nejdříve je absolvujte a pěkně je doma procvičujte.
Potom bych se přihlásila na pilates. Pokud by u Vás byly hodiny pro starší, nebo začátečníky, bylo by to nejlepší. Nevím, kolik Vám je let.

A následně po absolvování těchto hodin, bych pro porovnání zkusila jogu. Možná jste typ pro jedno a druhé Vás nemusí oslovit. Každý jsme jiný. Budou vánoce, můžete mít od někoho hezký dárek v podobě poukazu.

Určitě je lepší cvičit v kolektivu. Já jsem se na pilates přihlásila sama, protože jsem chtěla vědět, co je to za zázrak. A bylo to kvůli zádům. Ale také až po absolvování několika hodin na rehabilitaci, naučení se potřebných cviků a po absolvování předepsaných masáží a parafínových zábalů.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.12.15 11:12

Mám právě před sebou poslední 4cvičení. Už jsem prošla magnetem který mi teda nijak nepomohl mi přijde a půlku cvičení. Naposledy jsem ale cvičila s jinou paní a ta mi právě říkala že bych měla zkusit jógu nebo pilates že by mi to mohlo zpevnit bederní páteř - pokud jsem napsala právě blbost tak se omlouvám nevím jak to strávně vysvětlit :-D.

Už jsem koukala a přímo v městečku kde bydlím je jóga i pilates ale vypadá to že jen 1lekce jak pro začátečníky tak pro pokročilé.
Mimochodem k tomu věku - právě že je mi teprve 20 a mám problémy s bolestmi nohy. Chytají mě silné křeče které jdou až do prstů. V noci nemohu spát. Od doby co jsem změnila zaměstnání (1měsíc zpět) mě to už nebolí tolik protože jsem teď v teple a netahám těžké bedny jako v minulé práci. Nebolí mě už záda ani křeče nejsou tak časté. Pokud by mi to ale mělo pomoci a přinést třeba i pěknou postavu tak bych ráda nějaké cvičení zkusila. Jinak mám problém se donutit k nějakému pohybu jinému než chůze *smich*

Od: strakatypes
Datum: 06.12.15 11:26

Ono někdy v tomto mladém věku bolí záda a s tím spojené obtíže jsou právě od toho, jak je člověk mladý a neumí správně s tělem pracovat. Puberta, rychlý růst, přetěžování a problém je na světě.

Ale pokud budete alespoň trochu pro sebe něco dělat, nebudete mít nadváhu, přinutíte se trochu cvičit ty správné cviky vhodné pro Vás alespoň třikrát týdně, to tělo se srovná, zpevníte si svalový korzet a bude lépe. Časem i poznáte, co Vám dělá dobře a na co si dát pozor. Já jsem měla velké potíže, a asi půl roku jsem dokázala cvičit podle knihy autorehabilitační cvičení od Kombercové a Svobodové, kde máte všechno, co nás ovlivňuje a kde se můžete i najít. Já tuto knihu moc doporučuji, je tam dost zajímavých věcí.

Dnes již vím, kdy mám stop. Je ale pravda, že jsem si i vybírala povolání, která jsem zvládla a člověk je trochu omezen, ale to vidíte vlastně již sama. Za svoje zdraví a jak bude fungovat Vaše tělo do pozdního věku jste zodpovědná sama, to nikdo za Vás neudělá. Jinak doporučuji i lázně, třeba i později, podle toho, jaký budete mít nález.

V knize jsou cvičení kromě jiného na krční, hrudní, bederní páteř, píšete to dobře. Procvičovat ale musíme všechno, protože všechno spolu souvisí. Je na začátku dobře vysvětleno.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.