Jak by jste resili syna na drogach?

Od: Datum: 05.12.15 20:07 odpovědí: 31 změna: 02.01.16 18:00

Svemu synovi jsem nechala byt,teda najemni byt ktery byl preveden mestem na nej,ja se odstehovala.Syn v byte bydlel 3 roky,mezi tim mu pomohl s dluhu na najmu jeho deda.Presto syn nasekal dluhy dalsi,tentokrat mu nikdo jiz nepomohl,dluzi celkem za 5 najmu.Kvuli drogam ztratil praci ve ktere mel na nase mesto docela slusny prijem+ mu na najem prispival jeho kamarad co tam s nim bydlel.Syn se mel jiz z bytu odstehovat pred 14 dny zatim to neudelal.Nema pry kam jit a vystehovat ho pry take nema kdo,byt je zdemolovany odpojena elektrina,plyn.Dluzi za elektrospotrebic ktery si vzal na splatky,uz pred rokem ho kvuli tomu urgoval soud presto nereagoval a nesplacel...co ted delat?Pritel me tvrdi,ze pry staci kdyz ke me syn prijde na navstevu muze nas navstivit exekutor.Mam strach co se synem bude,leceni odmytnul a ja jsem uplne v koncich.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.12.15 20:26

Bohužel, i když to bolí, musíš udělat za ním tlustou čáru. Nepomáhej, neřeš ho. Pomohli jste mu a přesto klesá hlouběji. Musíš chránit před ním zbytek rodiny.Nechce pomoc, on chce jen peníze na fet, který ho už ovládl.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 05.12.15 20:27
avatar

to co řeknu bude tvrdé

pokud syn odmítá léčení prostě ho odepište,na fetáky se musí tvrdě rozumná domluva snima neni,a co si nadrobil at si taky sám vyžere,

domu si ho neberte ani omylem,ukradne a prodá vám na co tam přijde,prostě na něj zapomente a to až do doby než sám dostane rozum a přijde stim že pude na léčení a i pak na něj musí bejt nejvyší přísnost ,prostě musí pochopit že pokud to zas zvoře tak snim nadobro skončíte

vim že je to váš syn a trápí vás to ale pokud on sám nechce nic nenaděláte jen byste se sama kvůli němu dostala do zbytečných problémů

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 05.12.15 20:37

Jenomze jak syna vymazat z hlavy,je to tak tezke...

Datum: 05.12.15 20:43

Ano, z hlavy ho nevymažeš. Bude to bolet,časem trochu méně.Až se odrazí ze dna, bude ti líp. Co mají říkat rodiče, co jim onemocněly děti těžkou nemocí a nemohou za to? Tvůj syn si za to, že je feťák může sám.Neměj ráda syna, začni mít radši sebe.Musíš se na něj naštvat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.12.15 20:45
avatar

určitě to nebude jednoduchý ale furt to bude jednoduší než pak řešit problémy do kterých byste se mohla dostat a který byste musela řešit ,je lepší si nad tim občas večer pobrečet než se snažit pomoci někomu kdo o to sám nestojí a u fetáků to platí dvojnásob

Ohodnoceno: 1x
 
Od: uska®
Datum: 05.12.15 20:47

Co máte dělat - NIC. Strach máte už několik let a budete jej mít pořád, s tím nic nenaděláte. Sama jste pochopila, že o vaši pomoc syn nestojí. Nevyhledávat syna, netelefonovat, nevpustit do bytu - jen tak mu můžete pomoct. Pokud bude žádat o schůzku s vámi, tak jedinně mimo byt, třeba v kavárně. Tam mu sdělte, že jste ochotna při něm stát, že jste ochotna za ním jezdit do léčebny, ale příští kontakt s vámi bude až vám sdělí nástup na léčení a vy jej tam doprovodíte.

Sdělíte mu tyto tři věty, zaplatíte za kafe a odejtede. Nenaslouchat pohádkám a slibům, nelitovat jej, musí z vám být (s prominutím) chladný čumák. Buď si to v hlavě srovná a nebo ne. Vy víc udělat nemůžete. Jakákoliv jiná pomoc z vaší strany je vlastně ublížením synovi.

Tento postup není z mé hlavy, pracovala jsem s narkomany.

Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 05.12.15 22:44

Ousko,vubec nevim jak te do vnitrni posty napsat,nepochopila jsem to.

Datum: 05.12.15 20:52
avatar

jitka -

- jenže - když ho "nevymažete" - tak Vás stáhne s sebou.

Záleží na tom, jestli mu chcete svůj život obětovat, nebo žít taky ještě pro sebe, nebo i jiné. Jediným řešením, které by bylo účinné, ale není možné - by bylo ho někam zavřít - možná i na doživotí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: danis
Datum: 05.12.15 21:16

Pokud jste se mu pokoušeli již pomoct a nepomohlo to, a bere drogy, tak to není váš syn, pouze člověk co se vašemu synovi trochu podobá! Udělejte za tím tlustou čáru, nevyhledávejte ho, nekontaktujte nic. až si uvědomí co všechno ztratil- rodinu, a začne to řešit, tak mu v tom pomalu pomáhejte.

Pokud si to neuvědomí, jste mu šumák a vy v jeho životě už nehrajete žádnou roli. Jako většina se pak profetuje ke zdárnému konci.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: radarbrdy*
Datum: 05.12.15 21:16

Další byt mu nekupujte. Plaťte mu raději nájem na nějaké ubytovně a honem jej pošlete, chtě nechtě, na odbornou léčbu.

Jinak jestli bude bez peněz, je možné že se začne živit zbojnickým způsobem a dostane se do basy. Paradoxně mu to tam může prospět, neb tam bude izolovaný od drog.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 05.12.15 21:28

Nic neplatit, nechat ho plavat. Bohužel to jinak nejde. Jestliže je feťák, tak takový plebs by se měl nechat napospas osudu, který si sám úspěšně budoval.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.12.15 21:37

Když se napíše, že někdo je na drogách, tak si každý představí něco jiného.

Já si představím někoho, kdo si trvale píchá a nebo jiným způsobem do sebe vpravuje tvrdé drogy. ( pervitin, toulen, atd)

Moji rodiče si představí někoho, kdo občas kouří trávu.

Moji prarodiče označí za feťáka i člověka, který si jednou potáhnul.

Takže co syn skutečně požívá a jak často?


doplněno 05.12.15 22:14:

Tak dle informací k žádnému bytu nepřišel. Jen pokračoval dále v nájmu. To není žádná výhoda. Možná naopak byl pro něj přítěží.

Jestli se snažil přestat, tak bych ho až tak nezatracoval a nebořil mosty zpět. Vyměřil bych mu jasné mantinely a snažil se ho dostat na správnou cestu.

Tím že ho vydědíš, nepomůžeš teď nikomu. Teď bych řešil příčiny a ne následky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 05.12.15 21:54

Nakonec je jedno co požívá a jak často. Důležitá jsou fakta - přišel po haluzi k bytu a už jej nemá, přišel i o práci atd. Těžko bude čistý.


doplněno 05.12.15 22:05:

Jitko zaregistrujte se a napište mi do vnitřní pošty, pošlu vám info.


doplněno 05.12.15 22:44:

Omlouvám se, přehlédla jsem, že jste registrovaná. Klikněte na vnitřní pošta, máte tam podrobné informace. Držte se.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.12.15 22:03

Bere pervitin,jak casto nevim,ale v k-centru rekl,ze zkousel prestat,ale nevydrzel to dyl jak 3 tydny.

Od: wendy71*
Datum: 02.01.16 10:23

Dobrý den, mám ten samý problém se synem, můžu Vás poprosit, jestli byste mi také mohla poslat, jak postupovat?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.12.15 22:09
avatar

Syn ani nemusí přijít na návštěvu!Je jen logické když xekutoři k Vám zavítají-mohou jít všude kde se domnívají,že by tam povinný mohl něco mít,takže až k tomu přijde-dostaví se l Vám jako rodičům (nebo jen matce) k sourozencům popř k prarodičům...

Jednoznačně-dát najevo ,že do doby než se přestane (léčení a poté abstinence), neznám Vás!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.15 06:45
avatar

http://www.poradte.cz/spolecnost/40443-vydedeni-syna.html Měla jste všechno řešit v jedné otázce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mcgregor
Datum: 06.12.15 11:14

Protože jsme prožili něco podobného v rodině, teda spíš totéž, co popisujete, myslím, že si radu dovolit mohu, celkem kompetentní. Se synem si sedněte a prostě mu řekněte, že mu pomůžete jen a pouze pod tou podmínkou, že se podepíše pod klasické 3-měsíční léčení. Rady, které vám tady radí ostatní neberte moc vážně, ono totiž jak se nejedná o jejich vlastní dceru nebo syna - o jejich zlatíčko, tak se to snadno poradí "neznej te ho.., nepomozte..". Jenže, když nepomůžete vy, nepomůže nikdo a když ho najde někdo umrzlého, tak kdo za to může? On sám, když je to feťák, co nedokáže myslet a rozhodovat za sebe při plném vědomí, pod vlivem neovladatelné závislosti? Nebo za to může rodina, která prostě nepomohla, přestože na to vlastně měla morální právo? Na tohle si musí každý odpovědět sám za sebe a pro sebe a pro své svědomí. Za komunistů to bylo snadné, když byl v parku nějaký feťák nebo bezďák, šup s ním na léčení a tu máš, budeš sekat latinu. Dnes žijeme ve svobodě, která je ovšem v mnoha ohledech až příliš bezbřehá a někteří jedinci, přestože jsou dospělí, nevědí, co si s ní ve zdraví počít.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: uska®
Datum: 06.12.15 12:11

. Rady, které vám tady radí ostatní neberte moc vážně
Já bych mohla napsat to samé o vašem příspěvku. Víte, že terapie s narkomany léčí 100% jinými radami než uvádíte?. 3 měsíční léčba je k ničemu. Klient to tam protrpí s vidinou, že bude brzo venku a nesmírně se těší na novou dávku, je jich 90%. Rodinná pomoc je k ničemu, pokud si to klient nesrovná v hlavě, musí spadnout až na dno, aby začal přemýšlet. Podporu rodiny potřebuje v průběhu léčby a při návratu do normálního života nikoliv v průběhu braní drog.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.12.15 12:54

přesně tak.. jestli chce někdo tvrdit že ta léčba je výhra tak to ani omylem.. a hlavně ti lidé mají totálně vyžraný mozek, pokud to berou dlouho.. týden jsou jak milius, pak chytnou zkrat a ukradnou vam klidně i auto.. jsou nevypočitatelní... pokud pomoc, tak hlavně ne u vás doma...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.12.15 12:58

Syn to bere,uz 7 let jak uvedl v k-centru.Ja o tom vim 4 roky

Datum: 06.12.15 12:56

Kdyz jste to prozili v rodine,jak to dopadlo?Se synem jsem si,uz nekolikrat sedla a k nicemu to nevedlo,navstivila jsem 2x k-centrum jednou sama jednou se synem.Uz jsem se radovala,ze syn jde na leceni,bohuzel,uz druhy den mluvil jinak,ze nikam nejde.

Datum: 02.01.16 13:19
avatar

Přesně jak píší třeba Uska a Honza1 !Pkd nechce sám-nic se stím nedá dělat! Bývalý kolega-dobrý parťák,absolvoval PA léčbu a byl super asi rok?dva?,prostě do doby než mu při obědu v restauraci místo 3x objednané limošky donesli pivo a ani naše protesty tomu nezabránili,žel v tom začal zase lítat.Druhý-dva známý-jeden i s manželkou si píchali a byli dost těžcí feťáci a přesto již asi 20 let jsou čistí,po léčení a komplexní změně přátel,života,práce atd!Ale sami poznali že již nechtějí a nejen díky léčení dokázali přestat a další je opět býv.feťák,když jsem jej poznal tak mi na rovinu řekl,že ani nepije alkohol neboť by ho to mohlo dostat zpět! dnes po cca 20 letech už s tím problémy nemá-klidně si dá bez následků po jídle pivko nebo panáčka a je OK a NEPOTŘEBUJE ani drogy ani alkohol!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: missdance
Datum: 02.01.16 14:24

Jeho "určením a smyslem" je peklo, a kdo se mu bude snažit pomáhat, toho vezme sebou. Utíkejte co nejdál můžete. Upřímnou soustrast.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.16 15:02

Jelikož jsem se s tím osobně setkala u dobré přítelkyně mám na tento bolestivý problém svůj názor. A to se jednalo o děvče a věřte je to mnohem horší.Viděla ji na ulici špinavou , nevyspalou , věčně sjetou bylo to pro ni strašné. Děvče nechalao školy a to se jednalo o nadanou dívku. Zamilovala se do invidua který drogy prodával, byl 2x za to zavřený . V té době se kamarádce podařilo dceru donutit jít se léčit. po dvakrát z něho utekla. Několikrát u matky zazvonila vyčerpaná , zničená. Jednou jsem se takového to setkání zůčastnila dodnes ji vidím za těmi dveřmi. Kamarádka se div nezhroutila , ale neměla to srdce ji poslat pryč. nedivila jsem se je to její dítě. No zkrátím to. Tato situace trvala téměř tři roky.Dnes je z toho venku je vdaná , má malého chlapečka. Tak si říkám , Jak by to s ní dopadlo kdyby jí v tom nejhorším nepomohla máma Cesta byla trnitá a nebylo to pro celou rodinu jednoduché. Sama mám tři děti a taky bych nedokázala je odehnat ode dveří.Je to nepředstavitelně těžké a u každého jedince jiné.Vy znáte své dítě jediná dobře , podle toho se zachovejte. moc držím palce...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: uska®
Datum: 02.01.16 15:21

Korino - kdyby to máma dokázala, tak by děvče z toho mohlo být daleko dřív venku než za tři roky. Musí snadnout až na dno, jinka ztratí motivaci k léčbě. Pomáhat, poslouchat, dotovat, milovat se má až v době léčení, nikoliv uvěřit slibům a pomáhat markoši bez léčby. Je těžké se to pro matku naučit své dítkko ignorovat, ale může pro pomoc k odborníkům, není na to matka sama.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.16 15:22

@ pro Korinu.No Vy jste ten příběh..vzala hodně šupem.Od zoufalé,špinavé 3 roky fetující dívky utíkající z lečení se najednou stala štastná maminka a milující manžel obrázek jak z časopisu...

Ale kde je ta podstatná prostřední a důležitá část část?To co tazatelky asi zajímá a s čím potřebují poradit jak se ze všeho dostala a co vlastně pomohlo?

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 02.01.16 15:29
avatar

Dostal se do toho sám, tak ať se z toho sám i dostane - zní to krutě, je to pro rodiče těžké - Pokud syn nechce jít na léčení nepomáhejte mu. Jen se dostanete do problémů, když mu pujčíte peníze tak stejně nejspíše nepůjdou na dluhy ale na "radosti".

Pokud k Vám půjde je pravděpodobné že exekutoři zamíří k vám protože je evidentní že tam něco má a hlavně že to něco jde vzít.

Dokud nebude sám chtít přestat - tak nepřestane, jakákoliv pomoc z vaší strany vás jen zatáhne do průserů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.16 16:49

Napsala jsem to samozřejmě ve velmi malém rozsahu , bylo to strašné , rodina ji pomáhala v tom že se mohla vykoupat , najíst a vyspat. Samozřejmě ji nedávali peníze a klíče od bytu. Taky se stalo že o ní 2-3 měsíce nevěděli. Došla na samé dno neb jeden hoch z té party se předávkoval a to byl pro ní asi ten rozhodující impuls. Samozřejmě že to nebylo tak pohádkové , že si hned našla muže a měla dítě. od té doby kdy se chtěla začlenit mezi slušné lidi a žít jak žít se má uplynulo asi 5-7 let.Dnes by to do ní nikdo neřekl, ale sama přiznává kdyby nebylo rodiny a hlavně její mamky tak by to nedopadlo dobře.Měli by jste si přečíst knížku " i vrah má svou matku" je to už dávno co se mi dostala do rukou , ale děj byl hodně podobný. Korina

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.16 17:13

Zkušenost z okolí: Pomáhali svému synovi, který byl na drogách. Taky léčbu odmítal, nakonec se nechal přesvědčit, nechal se odvézt k léčebně a tam se mu to nějak rozleželo v hlavě a ještě před vchodem utekl. Doma pak tvrdil, že to zvládne. Začaly se ztrácet věci...Peníze, sklo, šperky...Vyhodili ho z domova. Když byli v práci, vyrazil okno, ukradl a prodal televizi. Jeho otec ho našel, zbil ho tak, že mu polámal obě ruce...Víc už se tam neukázal. Museli ho odepsat, zříci se ho, protože jinak by je brzy navštívil exekutor. Droga prostě nelicituje, ta jen bere. Bohužel.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: arwi®
Datum: 02.01.16 18:00

Kontaktujte vnitřní poštou také Mařenku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.