Bankovní účet a exekutor

Od: Datum: 04.12.15 20:08 odpovědí: 11 změna: 13.12.15 11:09

Asi to tady nikoho nepřekvapí - kvůli pár stovkám exekuce za deseti-tisíce a následně i prodej domu, odstavení bankovního účtu. Majetek téměř žádný nemám, odstavení bankovního účtu je problém.

Exekutor si nikdy nevezme dluh, ale účet odstaví (asi navždy) a tím nejdou platit žádné běžné výdaje (jídlo, bydlení, doprava atd.)

Co s tím - asi u jakékoliv české banky exekutor účet najde a odstaví.

Bitcoin - těma se v naprosté většině obchodů moc platit nedá a i rozměnění či výběr někde mimo dostupný internet není možné. Míst kde s dá s BTC platit je velmi málo. Navíc potřeba mít s sebou notebook. BTC lze směnit v Wstern Union, ale vezmou si z toho asi 37 % marži.

Nosit u sebe větší hotovost je velmi riskantní (ztráta, oloupení, kapsáři atd.), zvláště když jde o většinu majetku.

Je možné si zařídit účet v zahraničí i s platební kartou, kde, v jaké zemi to jde dobře (nejlépe bez ověřovacího SMS kódu při platbě kartou na internetu, i když ověřovací kód není nic strašného)? Ale asi si docela dost vemou na poplatcích a výběrech v zahraničních bankomatech. Otázkou je v jaké zemi nejčastěji vybírám a v jaké zemi je účet. Některé skupiny (Erste) mají banky všude možně a výběry z bankomatů Erste skupiny nejsou tak drahé.

Účet na falšný jméno a identitu - dost rizikové a téměř nemožné a to ani nechci.

Taky asi i existujou anonymní platební karty, které nejsou na jméno (Blesk), ale s ročním limitem (ale ne zas moc malým, karet můžeš mít víc). Limit u Blesk peněženky je asi 40 000 na rok, což relatvně stačí. Exekutor na tento účet se těžko dostane - nenajde jej.
Blesk peněženkou lze platit na internetu (sinchroniyace s mobilem), a přez telefon si lze zařídit i možnost výběrů z bankomatů. Asi existujou i jiné anonynymní platební karty, v zemích EU, tzeď to ale asi budou omezovt. Limit tam asi bude pro denní obrat i celkovou sumu, ale to by nevadilo, určitě se do limitu vejdu (roční útrata je tak 1000-1500, max. 2000 Eur). Otázkou je co dělat v přípaqdě ztráty či odcizení karty (jak zablokovat, přez telef. číslo?)

Nebo nějaké jiné řešení?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.12.15 20:48

Samozřejmě si na obstavený účet nenechte posílat žádné peníze, jinak je vám exekutor okamžitě schlamstne. Pokud máte dobrého kamaráda, či příbuzného, využijte jeho účtu. Pokud ne, nechte si posílat peníze poštou (tam na vás ex nemůže). Holt, znamená to platit v hotovosti, nebo složenkou na poště. S ex je možné dohodnout se na splátkách, aby jste nedorazil do stádia zabavování hmotného majetku. Víc poradit neumím.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: antiexekutor
Datum: 04.12.15 21:19

Díky za radu

Na dobrého kamaráda nebo příbuzného se moc dobře spoléhat nedá. Posílat na poštu? To jde jen podpora nebo tak, státní dávky, důchody tuším, nic kakového stejně neberu. Otázkou je jestli tam jde poslat i výplata z krátkodobé práce, brigády. Opravdu tam nemůže? Se zabavonáním hmotného majetku by tolik neuspěl, neboť nic cennějšího nevlastním, maximálně starší kolo. Jde mi hlavně o uchování nějakých úspor z minula, ne moc ale na základní věci to stačí.

Datum: 05.12.15 00:05

Kam a jak si nechat posílat peníze si musíte dohodnout s plátcem. Samozřejmě i výdělky. Nechat si je posílat poštou je asi jediný bezpečný způsob. Nezjistí to ani sociálka, je to mimo bankovní účty. Pokud jste bez práce, měl jste být už na ÚP a dávky si nechat posílat právě poštou. Jinak vám ex sbalí i část dávek a nechá vám jen životní minimum. Úspory si schovejte v hotovosti na hodně bezpečném místě.


doplněno 05.12.15 14:16:

Moje rady nepramení z vlastní zkušenosti, jde o blízkou osobu, které jsem pomáhal. Jednu věc jsem ale zapomněl, pokud má postižený regulérní pracovní poměr, exekutor mu bude strhávat z výplaty.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: danis
Datum: 05.12.15 08:42

Bruno, koukám, že v tom máte nemalé zkušenosti!

Antiexekutor: On se dluh pár stovek navýšil na pár desítek tisíc jen a jen vaší chybou! Nejlépe se domluvit s exekutorem na formě splácení popř. na odpuštění části nákladů řízení atd. To, že vám tady nějaký jouda poradí, at si to posíláte na účet kamaráda neberte vážně! Exekutor si vždycky najde cestu jak z vás popř. někoho jiného peníze najjednodušší cestou dostat! a čím více se budete snažit exekutora obejít, tím více vás to bude stát.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.12.15 10:33

danis. Nechat si posílat peníze na účet třeba kamaráda, je jedna z možností, jak si dlužník může ochránit svoje peníze. Takže takovou radu je potřeba brát opravdu vážně. Vaše další věty :" čím více se budete snažit exekutora obejít, tím více vás to bude stát." To už je naprostá hloupost. I člověk v exekuci má nárok na aspoň trošku důstojný život, který si však musí v boji proti exekutorovi sám zajistit. Je přeci naprostý nesmysl, mít exekuovaný plat od účetní v práci (tudíž ex má svoji splátku) poslat na účet a tam mi sebou zbytek.


doplněno 05.12.15 10:39:

Účet se dá zřídit u jakékoliv zahraniční banky. Problém je u někdy u zaměstnavatele, odmítá posílat peníze na takový účet.


doplněno 05.12.15 10:39:

Účet se dá zřídit u jakékoliv zahraniční banky. Problém je u někdy u zaměstnavatele, odmítá posílat peníze na takový účet.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 05.12.15 11:05

No pokud by měl exkutor vymáhat dluh pro některého tady z diskutujících, tak by si zřejmě rady nechali pro sebe, bohužel tento sociální stát se stará o dlužníky aby měli důstojnost, chybí v této republice exemplární případy kdy si to dlužník nakonec hodí, je to hodně tvrdé já vím, ale pokud tenhle stát bude vypouštět takové nesmysly že lidi dluží tolik, že jim dluhy budou odpouštět, to už je vážně k nasrání, nikdy jsem si nekoupil nic na co bych neměl, měl jsem jedině novomanželskou půjčku za komančů, a pokud na to nemám tak si nevyskakuju...dřiv mí prarodiče vzpomínali jak chodili dlužníci do vězení, protože světe div se ona byla vězení pro dlužníky, proč ho hezky nezavřít vždycky v roce přes prázdniny do chládku, po dobu co bude dlužit ,každý rok do šatlavy, jaké oddlužení jakých 30% zaplatit během 5 let, dneska se tím lidi baví napujčuje si miliony a nic nemá, že trpí děti a příbuzní? No kur...a, to sis měl človíčku rozmyslet když sis půjčoval, chápu že jsou jedinci kteří třeba do dluhů zklouznou nevině, ale to by měl rozhodnout soud zda dělal vše jak se má, nebo si to podělal sám a v tom případě bude pykat, všem medonosům, sluníčkářům a dobrodějům přeji aby je někdo řádně natáhl a nedostali z něj ani korunu...nejlépe vlastní rodina... pro ty co budou tvrdit že soudy nerozhodují správně - spravedlnost je slepáááááááá! Hezkou sobotu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.15 11:09

ju, mate naprostou pravdu. My jsme na te druhe strane a take nechapu proc ma mit dluznik penize a jeste resi, jak by vsechno a vsechny ocural. To je hnus, co se tady deje. Ja doufam, ze v nasem pripade obstavi ucet, aby se dluznik probral. Nechapu, ze nekdo radi, kam co posílat, aby se na to exekutor nedostal. U nas v Absurdistanu muze dluznik temer vse a veritel nema temer zadna prava.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.12.15 11:26
avatar

Sebod - co mu pomůže zřídit si účet v zahraničí?

Exekutor může i na zahraniční banky ,

čeští exekutoři mají, co se týče provádění exekuce, působnost pouze na území České republiky a sami tak majetek v cizině postihovat nemůžou, a to ani pokud se majetek nachází na území státu, který je členem EU. Postihnout Váš majetek může vždy pouze exekutor působící v tom státě, kde se majetek nachází. Taková exekuce pak probíhá podle vnitrostátních předpisů tohoto cizího státu.

NUTNO ALE ŘÍCI , že jsou jiné možnosti, jak by oprávněný mohl Váš majetek v cizině postihnout. A to tak, že podá návrh na zahájení exekuce v tom konkrétním státě. Pokud jde o výkon rozhodnutí v rámci EU, není to už ani tolik administrativně náročné vzhledem k mnoha nařízením upravujícím spolupráci v soudních věcech, uznávání rozsudků a institut evropského exekučního titulu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 05.12.15 10:54

Proč ten román? Je na zaměstnavateli a vámi, jak budete peníze dostávat, ale ex si to přece nechá přímo strhávat, ne? Jiné příjmy bude těžko zjišťovat. Ze zákona má kopu možností. Nevím, proč se bát hotovosti, to chcete tahat statisíce po kapsách? Zkuste v zahraničí, ale i tam ex dosáhne, pokud mu to za to bude stát. U známého, rodiny si musíte být jistý, že vás neoblafne, Řešení - domluvit splátky, rychle uhradit dluhy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.12.15 14:39

danis: On se dluh pár stovek navýšil na pár desítek tisíc jen a jen vaší chybou!

Nemusí být pravda! Právě v případě, který znám, šlo o nedopatření a že má nějaký dluh, postižený ani netušil. Upomínky, vč. předžalobní mu chodily na adresu trvalého pobytu, kde ale nebydlel. Chtěl u pošty, aby mu zásilky přeposílali, ale byl špatně informován a prý by za to musel platit značné peníze, tak na to rezignoval. Tak to vidíte: nakonec došlo k exekuci kvůli nějaké blbé slepici na poště. O tom, že je v exekuci, se dozvěděl až v bance, kde mu sdělili že má zablokovaný účet. Proč a za co - to si musel zjistit sám. Prostě šok!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.12.15 16:59

Ahoj. Exekutorské vymáhání má několik etap. To bloknutí účtu je mezi prvními. A na něm se zaseknou všechny prachy, co tam příjdou. I ty, co budou v budoucnu určeny jako nevymahatelná částka. Aby se dalo z něčeho žít, tak je potřeba brát výplatu (tu nevymahatelnou částku) hotově. To co je nad, už bude odcházet do drápů exekutora. O to se už z moci soudní, musí postarat mzdová účetní-zaměstnavatel. Tak že, posílat ty prachy na jakýkoliv místo, jsou jen zbytečné náklady navíc. Jestli máš nějaké jiné utajitelné příjmy, tak jimi doplať svůj problém. Než hledat způsob ... to už je na tobě.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.