Výpověd penzijního spoření

Od: Datum: 04.12.15 18:10 odpovědí: 3 změna: 04.12.15 20:06

V červenci 2016 mě bude 60 let. Chci k tomu datu ukončit penzijní spoření. Platbu jsem poukazoval vždy v lednu, takže letos již proběhla. Paní v bance mi tvrdí, že platbu za 2016 musím provést ještě do konce letošního roku, což se mi nezdá. Když platbu provedu v lednu 2016 dostanu po výpovědi v červenci stání podporu za 2016?

Díky za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 04.12.15 18:13

Podporu dostáváte po dobu platnosti smlouvy - babička si penzijní spoření prodlužovala až do 70ti let. Ale vám konkrétně jde o co? O těch 150,- Kč za jeden měsíc?

doplněno 04.12.15 20:11:

@hrdaalena - on tazatel zřejmě hradí předem roční splátku (podle mého názoru) . Zpětně by byla hloupost - to by nárok neměl, ale jestli platí předem v lednu za komplet rok 2016, pak by měl bez potíží všechny dotace od státu dostat...

Ohodnoceno: 0x

Od: uska®
Datum: 04.12.15 19:15

Paní v bance má pravdu. St. podporu dostáváte zpětně = za platby v minulém roce. Pokud zaplatíte poslední platbu až v lednu 2016, tak budete bez podpory. Ta by se vyplácela až v r. 2017 a to už vaše smlouva nebude existovat. A nevím, zda by jí vám nějak dodatečně vypláceli.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.12.15 20:06

Mě to připadá, že se tu zaměňují 2 typy spoření, přinejmenším dva pojmy. Milis, ptáte se na penzijní připojištění u pojišťovací společnosti?( dříve penzijní fond) Jestli ano, tak nerozumím odpovědi usky. Státní příspěvek u penzijniho připojištění se připisuje každý měsíc, podle částky kterou přispěje účastník v daném měsíci.(např.do 300,-Kč není žádná, 1000,-Kč je státní příspěvek 230,-Kč).Státní podpora se připisuje po uplynutí celého roku, následující rok u spoření stavebního. Teď k vašemu dotazu. Připojištění tedy platíte jednorázově 1x za rok, což není tak obvyklé, ale budiž. Chcete smlouvu ukončit k dovršení 60ti let, čímž budete splňovat jednu podmínku, další podmínkou ale je,abyste dosáhl jednorázového vyplacení, spořit 60 měsíců.Záleží tedy na tom, kdy jste vložil první jednoroční vklad. Kdybyste totiž druhou podmínku nesplňoval, dostal byste jenom tzv. odbytné.

doplněno 04.12.15 21:05:

jmlc, to co píšete, je logické.Já to taky tak vidím. Nechápu proto, z jakého důvodu by měl tazatel provést platbu ještě letos.Platba by měla svoje odůvodnění v případě spoření stavebního, pak platí to, co napsala uska.Uvidíme, jestli se milis ozve

Ohodnoceno: 3x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.