Optimista = nízké IQ?

Od: Datum: 04.12.15 14:31 odpovědí: 13 změna: 04.12.15 23:11

Dobrý den,

je pravda, že optimisté mají nižší IQ než realité nebo pesimisté? Co myslíte?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: lujs®
Datum: 04.12.15 14:36

Myslím že optimismus nebo pesimismus má spíš co do činění s povahou a vnímáním světa než s IQ.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 04.12.15 14:41

- optimista nemusí být vždycky nutně "blbec" , myslím - i když se to asi nabízí ...

doplněno 04.12.15 14:48:

- taky to souvisí s dobou - v r. 89 jsme byli všichni spíše optimisté - dnes zase spíše pesimisté, v lepším případě realisté !

doplněno 04.12.15 15:01:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Inteligence

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.12.15 17:26

v r. 89 jsme byli všichni spíše optimisté - dnes zase spíše pesimisté, v lepším případě realisté !

Zkrátka blbci

Datum: 04.12.15 14:55

já bych řekl, že tyto dvě vlastnosti spolu vůbec nesouvisí.

Druhů inteligence je prý šest a nejdůležitější z nich je IQ sociální a ne to IQ matematické a logické, jak si myslí inteligenti ze spolku MENSA.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 04.12.15 15:34

no to zni sice pekne, ale nesouhlasil bych, s jen samostatnym socialnim IQ toho moc nenadelate, kdyz to hodne prezenu do srandy, tak "fajn pokecate" :) kdezto se samostatnou studenou logikou s analytickou mysli si napr. odpozorujete, vypoctete.. a pak rozhrani socialniho IQ muzete softwarove emulovat :D coz obracene nelze :)

doplněno 04.12.15 15:38:

jinak optimismus je zivotni postoj, uhel pohledu na stejne informace... klasicky priklad je s poloplnou a poloprazdnou sklenici piva

Datum: 04.12.15 14:59

Jak je to s IQ nevím...

Ale říká se, že "Optimista je člověk, který nemá dostatek informací"..

Ohodnoceno: 4x

Datum: 04.12.15 15:35

Jsem realista, spíš pesimista a moje IQ rozhodně nedosahuje vysokých hodnot. Řekla bych, že IQ s tím nemá nic společné.

Datum: 04.12.15 15:56

Určitě ne... zase jedna z těch debilních, sotvačím podložených generalizací, které úplně nesnáším...

Datum: 04.12.15 16:22

S inteligencí to, jestli jste optimista nebo pesimista, nesouvisí. Blbej může být jak optimista, tak pesimista...

Každopadně úspěšnější v životě bude spíše optimista, protože hledají řešení narozdíl od pesimistů, kteří spíše hledají výmluvy. Já osobně příliš nevyhledávam ze společnost pesimisty...

Pokud já jako optimista budu v životě úspěšný a šťastný, tak je mi úplně, jak moc jsou pesimisti chytří, když stejně díky svému přístupu v životě nic nezvládnou. A můžou si plácat, jak moc jsou chytří a nazývat se, že jsou vlastně jen realisti...

Inteligence je člověku k ničemu, pokud jí neumí náležitě využít...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.12.15 18:07

Z internetu mi přijde, že je to spíš naopak. Většina lidí, co píše, že se blíží konec světa apod., má vystudovaný maximálně učiliště.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.12.15 18:37

Optimisté přece neexistují. Jsou to jen špatně informovaní pesimisté.;)

Datum: 04.12.15 22:20

iQ se obecně přeceńuje !

existuje ještě EQ a SQ (emocionální a sociální inteligence) ale o té se příliš nemluví-přitom jsou pro život (zvláště pro vztahy s lidmi) mnohem důležitější...

ale to je na dlouhé povídání-ale zkuste si udělat pár testíků aŤ víte o čem to je

a rozšiřte si obzory ...

aneb "poznej sám sebe"

Datum: 04.12.15 23:11

spíše bych tipoval opak - inteligentí a moudrý čloěk si dokáže udržet hladinu životní energie na vyšší úrovni (stav Štěstí, klidu, pohody až blaženosti)..tedy optimismus vypovídá o tom, že je "energeticky" výše..a nemá problém komuniovat s okolím

pesimista bývá také často depresívní.a negativistický..tedy nemá energii řešit každodenní životní problémy a chybí mu i tvořivost a komunikativnost...uzavírá se do sebe (a tím se snaží zabránit úniku zbytků energie jakou ještě má )

nevím o tom, že by někdo něco velkého a pro druhé prospěšného dokázal bez nadšení a optimismu

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.