Mám podat Souhrnné hlášení?

Od: Datum: 04.12.15 10:33 odpovědí: 1 změna: 23.12.15 19:32

Minulý měsíc jsem nakoupil v Německu náhradní díly na stroj. Takže to byl výdaj, mám podávat Souhrnné hlášení FÚ nebo tento výdaj nepodléhá žádnému oznámení na FÚ. Jsem plátce DPH.

A druhá podotázka, až budu podávat Přiznání k dani z přidané hdnoty, tak tento výdaj se uvádí, myslím do kolonky č.3 Je to tak? A jakou částku tam mám vyplnit. Mám dát cenu, kterou podle kurzu strhla banka (vyšší, skutečně zaplacenou), nebo cenu, kterou pro tento den vyhlásila ČNB jako platnou sazbu (tato cena je nižšía fiktivní)?

Když bude výdaj počítán dle ČNB, pak mi vznikne rozdíl, ten se uvádí také nkam do Přizníní k DPH, nebo to je výdaj a účetní si s tím poradí?

Děkuji za Vaše odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jasa®
Datum: 23.12.15 19:32

I když už asi máte přiznání vyplněné a podané, odpovím na Vaši otázku. Nákup zboží a služeb z
EU plátce nebo identifikovaná osoba uvádí v Souhrnném hlášení, v přiznání k DPH se tento údaj promítne na řádcích 3 a 40 v základní sazbě (4 a 41 při snížené sazbě). Kurz by měl být uveden ČNB ke dni vystavení daňového dokladu dodavatelem, nejpozději k 15 dni po měsíci v němž bylo zboží dodáno. (§ 25 odst. 1 zákona o DPH)

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.