Otázky prac postižení

Od: Datum: 04.12.15 00:26 odpovědí: 2 změna: 05.12.15 02:19

dne dvacátého šestý 1998 jsem utrpěl pracovní úraz bez mého zavinění a ohodnocný joko 100 procetní následkem úrazu jsem částečně invalidní spadl jsem asi z pěti metů na zem na hlavu následkem toho jsem utrpěl karciocerebrání postižení hlavy bila mi přiznána renta 12500 podvodem mne přesvěčili k vípovědi dohodou sepsal jsem smlouvu ve které je stanoveno jakým zoůsobem mi bude renta vyplácena a povinosti k bívalému zaměstnavateli ten však smouvu nedodržuje naopak mě rentu krátí a placení přesunul na Kooperatyvu která mi rentu krátí a požaduje různá potvrzení v sepsané smlouvě se mluví o vyplácení do věku 65 let ale oni spekulují o mém uzdravení a možnosti přestat mi rentu vyplácet muj zdravotní stav se zhoršil díky silným lékům na bolesti (Tramal) jsem měl tři infarkty částečný důchod mi bil odebrán a opjetovně přiznán kvůli poškození srdce jak mám donutit je dodržovat smlouvu nebo soudně se domoci práva je to podnik Doly Nástup Tušimice (povrchová šachta těžba hnědého uhlí ) soudil jsem se s nimi o trvalé následky a společenské uplatnění dvanáct let a nakonec mi přiznali dvěstě deset tisíc což je normální vísměh nehledě na to že jsem je přistihl jak se domlouvají se soudkyní s tvrzením jak se mnou vyběhly a že to spolu oslaví jak jim to hezky dopadlo ( soudkyně zástupce šachty a kooperativy ) změnili jse tabulky na odškodnění mohu je znovu žalovat o společenské uplatnění a trvalé násldky. prosím o radu ohledně víplaty renty o odškodnění zároven by jsem uvítal radu na renovaného právního zástupce který se zabívá podobnými případdy předem děkuji za Vaší pomoc Bohumil Procházka

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.12.15 08:49

Bez advokáta s váma zametou, vlastně se už stalo. Co takhle kontaktovat advokátní komoru.

Ohodnoceno: 0x

Od: cert®
Datum: 05.12.15 02:19

Nejsem právník, ale řeším podobný problém.

1.k promlčení odškodnění starých úrazů (1988) dochází do dvou let od doby, kdy byla určena výše škody bodovým hodnocením ZSU a bolestného lékařem v desetileté lhůtě.Jeden bod-120 korun.Nově 250 Kč

2.krácení Kooperativou musí být podložené, např. pokud se nedochází k lékaři a člověk tedy léčbu nevyžaduje, odborníci usoudí,že je zdravý.

3. 210 000Kč je sice málo, ale je možné si je ověřit z dřívějšího platného zákona (440/2001Sb.).Dnes může soud částku navýšit dle "pokynů" pro soudy, platí (276/2015 Sb.)Invalidní důchod a tedy renta je ukončena starobním důchodem- tedy 65let.

4. žalovat je možné, ale bez důkazů zbytečné a marné.Chtít odškodnění starého odškodněného úrazu, jenom proto, že se změnily tabulky, asi neprojde.Renta vychází z platu,počtu odprac.let a snížení pracovní schopnosti- to taky nepůjde.Jediná možnost snad - jak se změnila hodnota koruny?

Spočítejte body a vynásobte 120:

http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2015-276

doplněno 05.12.15 02:37:

Starobní důchody se "navyšují" podle inflace, měli by být upravovány také invalidní důchody.Ale to je už otázka na odborníky nebo ČSSZ.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.