Převod zděděného podílu s.r.o

Od: Datum: 03.12.15 17:19 odpovědí: 1 změna: 05.12.15 11:52

Dobrý den, po svém synovi jsem zdědil podíl ve společnosti s.r.o.se základním jměním 200tis kč. Chtěl jsem ten podíl ( jednu třetinu, tj. v hodnotě 66tKč ) převést na jednoho ze zbylých společníků, a to tak, že od něho nic nechci, ale nechci ani platit žádnou daň. Společník mi dal k podpisu smlouvu o prodeji, kde je uvedeno, že mu prodávám tento podíl za 66t Kč, a tuto cenu že mi uhradil při podpisu smlouvy (což se nestalo ). Toto jsem odmítl podepsat, neboť dle mého soudu z toho pro mě vyplyne povinnost zaplatit daň ve výši 15% z této částky a nezáleží na tom, jakým způsobem jsem tento podíl nabyl já. Je to tak? A mohu mu tento podíl prodat za 1Kč, i kdyby z účetní uzávěrky vyplynula hodnota společnosti daleko vyšší? Předem díky za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 05.12.15 11:52

Podívejte se, co umožňuje smlouva ohledně s.r.o. Být vámi, tak se ptám účetní, popř. daňového poradce. A pak co je v zákonu o dani z příjmu. Máte podíl píšete 66, prodáte za 66, z čeho platit daň? Nemáte příjem, ztrátu. Na intu příklady najdete.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.