Nájemní smlouva - jak dát výpověd,

Od: Datum: 03.12.15 15:28 odpovědí: 4 změna: 03.12.15 17:09

Dobrý den. Přítelkyne se bude stěhovat a chce dát výpověd ze stávající nájmu. Smlouva byla řešená tak, že tam byl jeden chlapec s holkou, který tam byli prvně, a smlouva byla původně psaná jen na tu holku (ta taky ze svého účtu posílá nájemníkovy všechny peníze za všechny) pak se do smlouvy připsali dvě holky (jedná z nich moje přítelkyně) ale netuším jak se postupuje při výpovědi. Asi se musí napsat smlouva výpovědní , ale stačí nějaký vzor? a komu ji odevzdat? Pak jak dlouho trvá výpověd musí čekat 3 měsíce? A taky v týto smlouvě je na dobo určitou to už uplynulu a nejsem si jistý jestli existuje ještě nějaká další než tato. Pokud mi to někdo osvětí trochu byl bych moc rád. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 03.12.15 16:00
avatar

Dobrý den, ta původní smlouva již skončila, ale byla zřejmě prodloužena dodatkem.

Vaše přítelkyně by měla o výpovědi informovat toho, kdo ji do bytu přijal a komu platí nájem (zřejmě svůj díl). Pokud to znamená, že po odchodu z bytu by tam již nikdo nezůstal, tak musí zaslat výpověď přímo na adresu pronajímatele. Takže, bude byt prázdný nebo bude další osoba v nájmu pokračovat? Je tam ještě ta "první holka", která platí nájem a ví něco o prodloužení náj. smlouvy? Lze se domluvit přímo s pronajímatelem? Takto to vypadá, že smlouva již není ani platná, tak to by chtělo zjistit. Zdravím!

doplněno 03.12.15 17:15:

jenda96 - je takový problém domluvit se s tou první holkou, jestli je vůbec smlouva prodloužená, když to smlouva vylučuje, resp. je tam limit, který už prošel? Komu platí Vaše přítelkyně nájem?

Opravdu se nejde spojit s pronajímatelem a oznámit mu, že končí nájem k určitému datu? Hlavně komunikovat a řešit. Byt prázdný nezůstane, energie asi neřešíte, kauci asi také ne, tak to bude dohoda rychlá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.12.15 16:22
avatar

Podle NOZ se nájemní smlouva na dobu určitou automaticky prodlužuje, pokud pronajímatel (nebo nájemce) minimálně 2 měsíce před koncem smlouvy neinformuje (písemně), že nehodlá v pronájmu (nájmu) pokračovat. Pokud chcete ukončit nájem předčasně, musí nájemce předat pronajímateli písemnou výpověď. Výpovědní doba je ze zákona 3 měsíce, pokud se nájemce s pronajímatelem nedohodnou jinak (doba může být kratší (nebo žádná), nikoliv však delší). Nájemce je povinnen platit nájem až do konce výpovědní lhůty (do předání bytu).

V první řadě se spojte s pronajímatelem dohodněte si podrobnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.12.15 17:09
No právě že v bytů ještě zůstane původní (prvni) holka co si to pronajala. Také s kým se má pritylkne domlouvat o výpovědi s tou holkou nebo s pronajimatelem?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.