Zruseni trvaleho pobytu

Od: Datum: 03.12.15 06:59 odpovědí: 11 změna: 03.12.15 15:04
Dobry den. Trvaly pobyt mam cely zivot u rodicu. Nyni diky spatnym vztahum me chteji odhlasit. Zahajili pry nejake spravni rizeni a chteji po mne abych jim napsal svoji soucasnou adresu. Bydlim u pritelkyne, ktera zije v podnajmu. Jsem u ni cca 3mesice. Majitel ale o tom nevi. Takze ani nemam jak dokazat ze tu prebyvam. A zde ani nechci byt nejak veden. Mohou me odhlasit i bez teto informace. Klidne zatim na urad nez si sam zaridim nove trvale bydliste? Mam rodicum poslat nejake prohlaseni skrz usnadneni sytuace? Jako ze prohlasuji ze se u nich jiz nezdrzuji? Dekuji za odpovedi
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.12.15 07:13
avatar

Jestli jste dospělý a víte, že ve vztahu s rodiči máte problémy, zajděte na váš úřad a z trvalého bydliště u rodičů se odhlaste. Úřadnice vám řekne, jaké možnosti, po odhlášení máte. *hej*Udělejte to! Snažte se rodičům komplikovat život co nejméně.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.12.15 07:15
avatar

Nemusíte sepisovat žádné prohlášení. Pokud rodiče zahajily správní řízení tak po vás chtějí adresu kvůli doručení, ohledně termínu řízení. Pokud se k řízení nedostavíte nic se neděje, automaticky vás odhlásí a přihlásí trvalé bydliště na úřad. Krom toho bych vám doporučil si zařídit jako FO datovou schránku. Je zdarma a vyhnete se nepříjemnostem ohledně přebírání pošty od úřadů. Datová schránka je nadřazená schránce poštovní. Schránku si založíte na každé poště.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ben®
Datum: 03.12.15 07:17
avatar

Dobrý den, pokud skutečně chcete vše řešit a urychlit, tak rodiče potřebují Vaši doručovací adresu, resp. adresu, na kterou Vám napíše radnice. Dostanete doporučený dopis, že je zahájeno správní řízení o zrušení trvalého pobytu a máte možnost odvolání. To zřejmě neuděláte, trvalý pobyt Vám bude zrušen a budete veden na radnici - a tam si také musíte do 30ti dnů vyřídit nový OP. Zdravím!

P.S. Sám se pouze odhlásit nemůžete pokud nemáte jiný trvalý pobyt.

doplněno 03.12.15 07:30:

Ano. Bude to v tom poučení v dopisu z radnice. Nyní tam vůbec nemusíte, počkáte na doručení závěru správního řízení, vzdáte se odvolání a vyřídíte si nový OP s adresou na radnici.

doplněno 03.12.15 07:54:

Ta radnice musí někam poslat ten dopis. Když nebude znát adresu, tak se vše zkomplikuje.

Můžete nahlásit libovolnou adresu, ale tam si také poštu převzít. Nebo si zařídíte schránku na poště či tu datovou - což je asi zbytečné. Nebo si to necháte poslat do práce.

doplněno 03.12.15 11:07:

Nerad se opakuji, ale jsou zde již dvě špatné odpovědi, tak znovu. Nelze si jen tak rozhodnout a přijít na radnici zrušit si trvalý pobyt a přihlásit se u nich. Lze se jen k trvalému pobytu přihlásit na jiné adrese (pokud jsem majitel nemovitosti nebo je uzavřena platná náj. smlouva) a tím se zruší trvalý pobyt předchozí a nahradí novým.

Lidé s trvalým pobytem na radnici se tam dostanou tak, že jim byl trvalý pobyt zrušen a oni se nemají kde jinde přihlásit (nemají vlastní nemovitost nebo náj. smlouvu). A ty radnice z těch přihlášených lidí u nich nemají vůbec radost. Ostatně, pokud projde nový zákon o trvalém pobytu, tak bude zase vše jinak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sgjfxhjbjcc
Datum: 03.12.15 07:27
Tzn. ze dnem ukonceni TP se stava muj OP neplatnym?
Od: sgjfxhjbjcc
Datum: 03.12.15 07:40
Jenze ja rodicum nehodlam poskytnout adresu pritelkyne.. stejne z tohoto bytu planujeme odejit.. nechci aby tato adresa -bez vedomi majitele- byla nekde zverejnovana. Jsem tu vlastne nacerno. Takze mam to vse nechat byt a cca za mesic si dojit na urad jak to dopadlo a zridit si ten novy OP nebo co... :(
doplněno 03.12.15 07:44: Nebo kdyby ano tak se to bere skutecne jen jako dorucovaci adresa pro tento dopis? Nechci tim rikat ze tu bydlim a planuji zde TP
Od: ceeeert
Datum: 03.12.15 07:50
Tak to vyreste tou datovou schrankou, jak radi rocco.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ver®
Datum: 03.12.15 07:55

Zařiďte si na poště P.O.Box, pošta Vám může chodit tam

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.12.15 07:57
avatar

A kam chodí pošta lidem, kteří jseou hlášení na úřadě?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ola®
Datum: 03.12.15 09:27
avatar

Zajděte si na úřad a požádejte sám o zrušení trvalého pobytu a nahlášení Trvalého pobytu na úřadě. Zároveň si pak musíte vyřídit nový O.P. s bydlištěm uvedeným na úřadu. Máte to tak jednoduché, bez zásahu rodičů a nikomu nemusíte sdělovat svou adresu. Poštu si můžete vyzvedávat na úřadě, nebo si zřídit schránku na poště,, která spadá pod váš úřad.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.12.15 14:53

Strýček google poradí:

"Jediná povinnost nahlašovat pobyt plyne ze zákona ve vztahu k trvalému pobytu, "přechodné bydliště" zákon nezná a není tudíž možné nutit občana ČR k jeho sdělení. Ačkoli je jasné, že v praxi je sdělení reálného (přechodného) bydliště praktické z hlediska doručování atd. K této "povinnosti" mít a hlásit trvalý pobyt se však dostaneme ještě později." zdroj:

Kolik ti je let?


doplněno 03.12.15 15:09:

Máš práci nebo si nezaměstnaný? Pokud si nezaměstnaný tak to pro tebe bude komplikace. Jenak ten P.O. Box není zadarmo a ta datová schránka zřejmě taky není zadarmo (možná se pletu). Nahlásíš-li svoje trvalé bydliště na úřad, získáš tím negativní společenský status, protože na Úřad se často hlásí lidé, kteří nemají kde bydlet nebo jsou zadluženi a hrozí jim exekuce. Pokud se tvůj potenciální zaměstnavatel dozví že bydlíš na Úřadě (což nutně nemusí) mohlo by to ovlivnit jeho rozhodnutí tě zaměstnat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sgjfxhjbjcc
Datum: 03.12.15 15:04
Nechapu, jaky vliv na moji otazku ma informace ohledne neho veku... 18+ jestli vam jde o toto

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.