Davky hm.nouze

Od: Datum: 02.12.15 11:21 odpovědí: 9 změna: 02.12.15 19:45
Dobrý den,mám dotaz jak probiha vyrizovani zadosti o davky hmotne nouze.Diky za odpoved.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.12.15 12:12

No nazdar, to vám teda nezávidím. Probíhá to následovně: přijdete na příslušný úřad, vytáhnete si z info.automatu lístek podle příjmení,posadíte se na chodbě u příslušné kanceláře a čekáte a čekáte a čekáte. Když na vás přijde řada, vstoupíte do kanceláře a ( ne ) milá úřednice vám zdarma daruje štos papíru k vyplnění. Vše vyplníte a proces se opakuje znova. Vstoupíte podruhé k té samé ( ne ) milé úřednici, odevzdáte vyplnění štos papírů ( pokud něco chybí, doplníte na místě ) a odpovídáte na úředničiny přihlouplé otázky. Pak vám sdělí, že se u vás doma může nečekaně objevit kontrola kterou musíte pustit k vám domů. Dále vám sdělí, že o schválení žádosti vás vyrozumí ( tuším do 30.dnů ) a dostanete termín vaší návštěvy kterou musíte podepsat.

Takže pěkná pakárna

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.12.15 14:29

Ano, přesně tak. Úřednice si při prohlídce bytu zkontrolují, zda by bylo něco na prodej -- drahá elektronika apod.

doplněno 02.12.15 19:15:

Úřednice též kontrolují vybavení a majetek bytu -- jestli není "nad poměry", drahou elektroniku apod.

Do skříni nelezou, aspoň co jsem slyšela od kamrádky, která dělá na úřadě

doplněno 02.12.15 19:23:

babkazov --- uvádím jako příklad: kdyby někdo měl v bytě např. drahé starožitnosti, hmotnou nouzi nemá ---- věci může prodat a získat tím peníze

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.12.15 16:19

Rocco, nechci dráždit hada bosou nohou, ale když jste na té chodbě čekal, rozhlédl jste se po lidech ve frontě? Poslouchal jste ty řeči? Poslouchal jste jejich nadávání, jejich nas*ranost, jejich přesvědčení, že za všechno může úřednice, ať je milá nebo nemilá a je potřeba jí to dát najevo, protože na ty peníze má žadatel právo! Ženské, která s těmito lidmi jedná tolik hodin denně a stále dokola vysvětluje, co žadatel musí doložit, protože to vyžaduje zákon. A která má mnohdy v součtu menší plat, než ten, kdo o peníze žádá. Opravdu jste přesvědčen, že kdybyste seděl na jejím místě, byl byste usměvavý, milý úředník? *zed* No, nepovídejte! Stačí na té chodbě poslouchat, jak lidi o těch ženách-úřednicích, mluví.

doplněno 02.12.15 16:21:

Jancak, nemáte pravdu! Ověřte si to, co, s takovou jistotou, tvrdíte! Nejedná se o to, že žadatel může něco prodat, ale o to, zda je nouze opravdu taková a zda byly peníze použity na to, na co byly určeny. Teď i úřednice dělají kontroly v hernách.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.12.15 16:53

Babkazov tak pod to bych se Vám podepsala, napsala jste to přesně.

doplněno 02.12.15 17:07:

Nejen úřednice je placená z naších daní, i ty dávky jsou vyplácené z našich daní a proto je povinností úřednice vyplácet dávky jen těm potřebným.

Datum: 02.12.15 17:16

Velice správná odpověď.

Datum: 02.12.15 17:03

Babkazov, ano slyšel jsem na chodbě lidi velice dobře, já osobně bych tuhle práci nedělal, ale pokud si ji někdo vybere musí počítat s tím, že lidi jsou holt lidi. A úřednice je placená z našich daní pokud se nepletu.Tak trochu vím jaké to je, nějaký pátek jsem taxikařil.

Datum: 02.12.15 14:38

Já přidávám odkaz, kde se dočtete hodně info. I o tom kdo je (či není) osobou v hmotné nouzi.

http://www.mpsv.cz/cs/5

Datum: 02.12.15 17:15

No tak teda já si myslím, že v dnešní době už se nesmí dělat žádné "přepadovky". Úřednice Vám dá termín, kdy se k Vám komise dostaví. A není to kvůli tomu, aby zjistila zdali byste mohl cokoliv prodat, ale jestli jsou uváděné údaje pravdivé. Myslím si, že to je to minimum, co byste mohl a měl akceptovat, jelikož žádáte o peněžitou podporu od státu a ta úřednice je státní zaměstnanec a musí dodržovat své pracovní úkoly. Ona si je určitě nevymyslela a raději by celý pracovní seděla na zadku, než se trmácela prohlížet nějaké byty a ještě o tom psát posudek.

Datum: 02.12.15 19:45

Dobrý večer, dcera bere na bydlení a bere i hmotku, je to vyplnění stohu papírů a to se v menším množství papíru opakuje každé čtvrtletí + doložit platby. Dávky bere rok a nikdo ji byt neprolézá, úřednice tam byla pouze na začátku 1x, ohlásila se předem, neprolézala skříně, nekontrolovala běžné vybavení bytu (pračka, myčka, tv, počítač), prostě přišla v podstatě na návštěvu ze které udělala zápis.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.