Davky hm.nouze

Od: Datum: 02.12.15 11:21 odpovědí: 9 změna: 02.12.15 19:45
Dobrý den,mám dotaz jak probiha vyrizovani zadosti o davky hmotne nouze.Diky za odpoved.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.12.15 12:12
avatar

No nazdar, to vám teda nezávidím. Probíhá to následovně: přijdete na příslušný úřad, vytáhnete si z info.automatu lístek podle příjmení,posadíte se na chodbě u příslušné kanceláře a čekáte a čekáte a čekáte. Když na vás přijde řada, vstoupíte do kanceláře a ( ne ) milá úřednice vám zdarma daruje štos papíru k vyplnění. Vše vyplníte a proces se opakuje znova. Vstoupíte podruhé k té samé ( ne ) milé úřednici, odevzdáte vyplnění štos papírů ( pokud něco chybí, doplníte na místě ) a odpovídáte na úředničiny přihlouplé otázky. Pak vám sdělí, že se u vás doma může nečekaně objevit kontrola kterou musíte pustit k vám domů. Dále vám sdělí, že o schválení žádosti vás vyrozumí ( tuším do 30.dnů ) a dostanete termín vaší návštěvy kterou musíte podepsat.

Takže pěkná pakárna

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.12.15 14:29

Ano, přesně tak. Úřednice si při prohlídce bytu zkontrolují, zda by bylo něco na prodej -- drahá elektronika apod.


doplněno 02.12.15 19:15:

Úřednice též kontrolují vybavení a majetek bytu -- jestli není "nad poměry", drahou elektroniku apod.

Do skříni nelezou, aspoň co jsem slyšela od kamrádky, která dělá na úřadě


doplněno 02.12.15 19:23:

babkazov --- uvádím jako příklad: kdyby někdo měl v bytě např. drahé starožitnosti, hmotnou nouzi nemá ---- věci může prodat a získat tím peníze

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.12.15 16:19
avatar

Rocco, nechci dráždit hada bosou nohou, ale když jste na té chodbě čekal, rozhlédl jste se po lidech ve frontě? Poslouchal jste ty řeči? Poslouchal jste jejich nadávání, jejich nas*ranost, jejich přesvědčení, že za všechno může úřednice, ať je milá nebo nemilá a je potřeba jí to dát najevo, protože na ty peníze má žadatel právo! Ženské, která s těmito lidmi jedná tolik hodin denně a stále dokola vysvětluje, co žadatel musí doložit, protože to vyžaduje zákon. A která má mnohdy v součtu menší plat, než ten, kdo o peníze žádá. Opravdu jste přesvědčen, že kdybyste seděl na jejím místě, byl byste usměvavý, milý úředník? *zed* No, nepovídejte! Stačí na té chodbě poslouchat, jak lidi o těch ženách-úřednicích, mluví.


doplněno 02.12.15 16:21:

Jancak, nemáte pravdu! Ověřte si to, co, s takovou jistotou, tvrdíte! Nejedná se o to, že žadatel může něco prodat, ale o to, zda je nouze opravdu taková a zda byly peníze použity na to, na co byly určeny. Teď i úřednice dělají kontroly v hernách.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.12.15 16:53
avatar

Babkazov tak pod to bych se Vám podepsala, napsala jste to přesně.


doplněno 02.12.15 17:07:

Nejen úřednice je placená z naších daní, i ty dávky jsou vyplácené z našich daní a proto je povinností úřednice vyplácet dávky jen těm potřebným.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.12.15 17:16
avatar

Velice správná odpověď.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.12.15 17:03
avatar

Babkazov, ano slyšel jsem na chodbě lidi velice dobře, já osobně bych tuhle práci nedělal, ale pokud si ji někdo vybere musí počítat s tím, že lidi jsou holt lidi. A úřednice je placená z našich daní pokud se nepletu.Tak trochu vím jaké to je, nějaký pátek jsem taxikařil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.12.15 14:38
avatar

Já přidávám odkaz, kde se dočtete hodně info. I o tom kdo je (či není) osobou v hmotné nouzi.

http://www.mpsv.cz/cs/5

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.12.15 17:15
avatar

No tak teda já si myslím, že v dnešní době už se nesmí dělat žádné "přepadovky". Úřednice Vám dá termín, kdy se k Vám komise dostaví. A není to kvůli tomu, aby zjistila zdali byste mohl cokoliv prodat, ale jestli jsou uváděné údaje pravdivé. Myslím si, že to je to minimum, co byste mohl a měl akceptovat, jelikož žádáte o peněžitou podporu od státu a ta úřednice je státní zaměstnanec a musí dodržovat své pracovní úkoly. Ona si je určitě nevymyslela a raději by celý pracovní seděla na zadku, než se trmácela prohlížet nějaké byty a ještě o tom psát posudek.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.12.15 19:45
avatar

Dobrý večer, dcera bere na bydlení a bere i hmotku, je to vyplnění stohu papírů a to se v menším množství papíru opakuje každé čtvrtletí + doložit platby. Dávky bere rok a nikdo ji byt neprolézá, úřednice tam byla pouze na začátku 1x, ohlásila se předem, neprolézala skříně, nekontrolovala běžné vybavení bytu (pračka, myčka, tv, počítač), prostě přišla v podstatě na návštěvu ze které udělala zápis.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.