Povídání o ježíškovi

Od: Datum: 02.12.15 08:58 odpovědí: 11 změna: 02.12.15 12:48
avatar

Když jsem byla dítě,hráli jsme na Ježíška a co si pamatuju říkalo se,že vletí oknem s dárky.Někdy i zvonil,ale rodiče neměli sami ucelenou historku o Ježíškovi,tak ta historka zněla pokaždé jinakTeď se více kloním k Santovi a jeho příběhu.Příjde mi ten příběh pro děti více uvěřitelný ,než létající mimnko od někud z nebe co nosí dárky.Každá rodina je jiná,proto mě zajímá...jaký příběh o Ježíškovi vyprávíte vy?Jak dětem vysvětlujete nebo jste vysvětlovali,že jsou dárky pod stromkem?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.12.15 09:15
avatar

Já už mám děti dospělé, ale pokud si vzpomínám,

nikdy jsme žádný příběh nevyprávěli.

Dárky u nás rozdávalo nejmladší dítě ...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.12.15 09:19
avatar

Jedno kouzlo Vánoc, těch dětsky prožívaných, podle mě tkví v tom, že Ježíšek může všechno. Může přicházet oknem, otevřeným i zavřeným, může za jeden večer stihnout úplně všechny děti a roznést bezpočet stromečků a hromady dárků.

Takhle jsem to slýchávala já, stejně jsem to říkala svým dětem. A pokud vím, i vnoučci zatím tohle vysvětlení o Ježískovi bez problémů přijímají. Samozřejmě otázky na množství dárků a množství dětí jsou běžné, ale Ježíšek zkrátka může všechno.

Santu ráda nemám. Santa k nám nesmí. Ani na balicích papírech.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: ben®
Datum: 02.12.15 09:21
avatar

Dobrý den, u nás to byl prostě ježíšek a nikdo více nezkoumal, protože si to ježíšek nepřál a nechtěl být spatřen - vyřízeno. Za toho Santu Vás nepochválím, ale můžete ještě zkusit dědu (soudruha) Mráze. Jo, doba se mění, ale Ježíšek je náš "superman", na kterého nikdo ve světě nemá. Zdravím!

doplněno 02.12.15 10:06:

lucie - nemůžeme se shodnout, protože jste mladší ročník. Vy uznáváte Santu od dětství a přenesete to zase na své děti. A tak to je asi v pořádku. Předpokládám, že Vánoce už neberete jako svátek církevní, ale spotřební. U nás se ctila česká tradice a náboženská, tak byl prostě všemocný a všudepřítomný Ježíšek. Jeho podoba byla neznámá a byl ten prostor pro fantazii (i o jeho schopnostech překonávat vzdálenosti apod.). No, tak ještě potom dětem vysvětlete, jak Santa vznikl (myslím tu reklamní kampaň jistého nápoje). A hlavně - vše je to vlastně jedno, protože pravdu neutajíte a jednou děti zjistí, že to byl klam. Potom je jedno, jestli to byl klam český (evropský), americký nebo ruský.

doplněno 02.12.15 10:48:

lucie - musím se přiznat, že i já jsem jako děcko chodil současně do Pionýra i na náboženství a neměl jsem s tím problém. Jenom jsem si musel dávat pozor na ta oslovení, abych neřekl na náboženství soudruhu a v Pionýru paní. jinak si myslím, že to Vaše duo H+H se letos ještě na nic ptát nebude . A jednou jim něco o Vánocích vysvětlíte.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.12.15 09:54
avatar

tak to mě mrzí bene,že se neshodnemeale už od mala jsem milovala Santu jak jej táhnou sobi odněkud ze severního polů...vyprosila jsem si jednu knihu pohádek od Disneyho a tam byl vyobrazený.Miluju Disney obrázky,jsou kouzelné a tenkrát to bylo něco mít takovou knihu,ty barvy,obrázky neuvěřitelně nakreslené(to se žádný český ilustrátor nemohl rovnat).Chápala jsem poentu příběhu,proto jej mám ráda.A hlavně jsem jej viděla jak vypadá,Ježíška né

Spokojila jsem se s tou variantou"že Jěžíšek zmůže vše" a nestarala se,protože mi taky rodiče víc nepověděli.Měla jsem to vzdorovité období a otázky,kde bydlí,jak lítá,jak to stihne,jak ví co chci,když jsme mu nepsali...ale odpověď nestarej se byla doma často i na jiná témata,tak jsem se potom neptala.


doplněno 02.12.15 10:36:

bebe,napsal jste to krásně,vždyť je to vlastně jedno,nakonec budou znát všechny příběhy.My do kostela nechodili a otec mě chránil před vším církevním.Spíše jsme oba milovali ty krásné Disney obrázky a to že bylo aspoň na Vánoce na co koukat v tv Mamka byla a je křesťanský komunista.Absurdní spojení,že?ale určitě to tak měla spousta čechů.Tvrdili,že jsou věřící,ale přitom ve straně.Takže nějaké tradice se dodržovaly,ale pila se Coca cola z Esa

Datum: 02.12.15 09:24
avatar

Po večeři se ozvalo z obýváku zvonění a když jsme tam přišli, pod stromečkem byly dárky od Ježíška. Tak to prostě bylo a děti to akceptovaly, konkrétní logistiku neřešily. Nanejvýš se to odbylo tvrzením, že Ježíšek "to zařídil".


doplněno 02.12.15 09:29:

Doporučuji knížku Terry Pratchetta "Otec prasátek". Logistika roznášení dárků je tam podrobně vysvětlená. Hraje tam roli jiný časoprostor, sáně, sobi, ale kdo nahradil zmizelého Santu, to už bych prozradil moc. Zkuste si ji někde v knihovně sehnat :)

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 02.12.15 09:53
avatar

u nás také chodil Ježíšek, ale nijak nám ho rodiče nepopisovali, nechávalo se to na fantasii dětí - rozhodně jsme si ho nepředstavovali jako miminko *smich* po večeři se v pokoji, kam se celý den nesmělo, ozvalo zazvonění a když jsme tam doběhli, uviděli jsme rozsvícený stromeček s dárky... já pak s dcerou bydlela v 1-pokoj.bytě, takže stromeček pro ni nemohl být překvapení - ozdobily jsme ho spolu a pak šly na procházku, aby tam Ježíšek mohl dát dárky a rozsvítit ho - v prvních letech se mi to dařilo zařídit v nestřeženém okamžiku, pak už to byla víceméně jen hra a dcera věděla, že dárky nosí rodiče... ještě si vzpomínám, že jsme psali dopisy Ježíškovi, co bychom si přáli dostat, dávali za okno a hlídali, jestli zmizí... :-D


doplněno 02.12.15 11:00:

moje dcera taky měla barevnou knížku od Disneye o Santovi a milovala ji, stejně jako kreslené pohádky v televizi - nemluvila jsem jí do toho, proč taky? ať už naděluje Ježíšek nebo Santa, obojí je pro dítě krásné a tajuplné, dokud na ně věří...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 02.12.15 10:42

Ježíšek přestal existovat, když jsem v předškolním věku přes klíčovou dírku viděl strojení stromku aj. Děckám jsme hlavu nepletli, ani strašení čertem.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.12.15 11:51

Přiznám se, že u nás to byl vždycky Ježíšek. Santu nemám ráda asi jako hodně z nás.Mám pro to svoje důvody, ale vždycky mne rozesměje představa, jak ten více méně tlustý Santa leze komínem a potom zpátky a třeba se v tom komíně vzpříčí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: roman68*
Datum: 02.12.15 12:10

Zdravím,

říkal jsem a říkám synovi pravdu..

"je to Duch ..je jako tvůj andělíček strážníček..spíše ho ucítíš a poznáš na svém srdéčku než uvidíš...když je s tebou cítíš a vnímáš v sobě pokoj a takovou zvláštní tichou radost-štěstí ... lásku

Viděl jsi mně jak dávám dárky pod stromeček? a vidíš přesto ti je "přinesl" Ježíšek

to on mně oslovil, když jsem ty dárky pro tebe vybíral , to on byl se mnou v tu chvíli, když jsem se ptal sám sebe, co by ti udělalo radost a přineslo ti pokoj do tvé dušičky..."

Mám výhodu-můj syn je vnímavý a citlivý - tedy to pochopil a chápe. (a hlavně dokáže vnitřně prožít)..takže i když už mu je 11 stále u nás nosí dárky Ježíšek

R.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.12.15 12:46
avatar

Určitě by mi byl bližší děda Mráz než-li Santa ale obyčejný Ježíšek vede. Jako dítěti mi doma neřekli nic jiného, než, že dárky nosí Ježíšek a já se na nic víc neptala. Starší vnučka ví, že dárky nosí Ježíšek ale jeho pokladna není bezedná a tak mu pomáhají s nákupy rodiče a prarodiče, té malé je to ještě jedno. Stromeček si každý zdobí sám jelikož Ježíšek by to nestihl, zde si uvědomuji, že v mém dětství Ježíšek stromeček donesl a nazdobil, po večeři zacinká zvoneček a jde se ke stromečku. Myslím ale, že dnešní děti na Ježíška přestávají věřit už v MŠ.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.12.15 12:48
avatar

Omlouvám se, někde jsem udělala chybu, uloženo 2x.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.