1xSeznámení dětí s novou přítelkyní

Od: Datum: 02.12.15 08:18 odpovědí: 3 změna: 02.12.15 17:55

Dobrý den,
všimnul jsem si, že i zde je hojný počet rozvedených. Chtěl bych vás požádat o vaše "příběhy" resp zkušenosti jak jste naplánovali první seznámení vašich dětí s novou přítelkyní/přítelem.

Bylo to jako náhodné setkání v parku? Nebo klidné seznámení v domácím prostředí, kdy na děti už čekal/a doma nebo naopak přijel/a druhý den? Jak to dopadlo a jak byste to udělali teď jinak?

Něco jiného bude seznámení s puberťáky a jiné s mrňaty. Zajímá mě věk cca 6let.

díky!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.12.15 09:07
avatar

Podle mne je to individuální.

Jak děti reagovaly na oznámení,

že máte přítelkyni?

___

Já bych se dohodla s dětmi – vysvětlila bych jim situaci a řekla jim, že bych byla ráda, aby se s přítelkyní/přítelem seznámily i ony. Nechala bych děti, aby vymyslely nějaký program (nebo jim navrhla několik činností), ke kterému byste mohl přítelkyni přizvat.

"Náhodné setkání v parku" podle mne není vhodné (děti nejsou hloupé, poznají, že nešlo o náhodu).

Pozvání domů se mi pro první setkání také moc nezdá. Je to "teritorium" dětí, podle by měly děti mít právo spolurozhodovat o tom, koho pozvat a koho ne...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.12.15 09:19
avatar

U nás to byl strejda, co s námi jezdil na hory a na výlety stejně jako další rodiny. Po čase nám došlo, že strejda není strejda. Blbý způsob, to Vám řeknu.

Já bych si hlavně ohlídala, aby přítelkyně byla opravdu stálá. Abyste za půl roku dětem nepředstavoval jinou. A taky bych se dětí zeptala, jestli ji poznat chtějí. To musí ony, ne Vy ;) Myslím, že 6leté budou chtít. Nemají předsudek "to je ta ženská, kvůli které není máma s tátou". No a pak stačí navrhnout aktivitu (bazén? večeře? ZOO?), ať si vyberou, a je to ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.12.15 10:29
avatar

v 6 letech? - jeli jsme všichni někam na výlet a pokud si s dítětem rozuměli, mohl ten člověk přijít i k nám domů a třeba jsme hráli nějaké deskové hry, koukali na pohádku, cokoli... když jsme se pak rozešli, časem se objevil jiný přítel, ale mezi ostatními lidmi, se kterými jsme se stýkali, neměl nijak význačné postavení, proto dítě nemělo potřebu to řešit, takže i vám bych radila "nedělat z toho vědu" - dítěti jsou vaše vztahy jedno, pokud ho nějak neomezují a neohrožují... ovšem, až byste se rozhodli ke spol.bydlení, to už je jiná... ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.